• barış, kardeşlik, halkların kardeşliği, demokrasi, gül bahçesi. işte bunlar pkk'lı teröristlerin en çok kullandıkları kelimeler. bakın çok net söylüyorum. bu ülkede pkk sempatizanı çok kişi vardır. sayıları milyonlara ulaşmıştır. ve en ufak bir boşlukta hepsi ortaya çıkmaktadır. pkk'nın her eyleminden, her bizleri şehit etmesinden sonra sosyal medyada veya başka yerlerde görebilirsiniz bunları.

  bu ülkede kürt sorunu diye ağlandıkları şey, aslında pkk'nın eylemlerine meşru kılıf oluşturma çabasıdır. her bölgenin sorunu vardır. ben egeliyim. benim babaannem tek başına yaşıyor. devletten bir kuruş para almıyor ve 90 yaşında hala bahçesinden bir şeyler toplamaya tavuğuna osuna busuna bakmaya çalışıyor. dövlöt bize bökmir diye silahı eline alıp dağa çıkmıyor. demek ki dağa çıkıp terörist olmak için yokluk veya başka nedenler değil, vatan haini olmak lazım ilk koşul olarak.

  bu ülkede pkk sempatizanlarını anlamanın diğer en kolay yoluk pkk hakkında konu açıldığı zaman lafı çevirip bu ülkede barış kazanacak derler. pkk bir terör örgütüdür diyemezler. pkk'nın ereni katletmesine yarım ağız kimse ölmesin derler ama pkk'yı lanetleyemezler. işin en komik yanı ise sen bunu söylediğinde seni faşist olmakla suçlar bu pkk sevicileri.

  deniz de bunlardan biridir. ereni öldüren, eren gibi onbinlerce vatandaşımızı şehit eden, pkk'yı destekleyen biridir. yeri hapishanedir. vatandaşlıktan çıkarılmalıdır. başına gelenlerin çok daha fazlasını hak etmekte ama bunu şahısların değil, devletin yapması gerekmektedir. yasalarla, adaletle.

  çözüm sürecinde bütün doğu ve güneydoğuyu savaş alanına çeviren, şehirleri bombalarla dolduran, evleri cephaneliğe çeviren bu kahpelere sorsan barışı katleden devlettir. böyle iki yüzlüdür bunlar. denizi de o günlerden çok iyi hatırlıyorum. umarım hak ettiğini yaşar bir terörist olarak.
 • kendisine yapılan saldırı ırkçı bir saldırı değildir. türkiye liglerinde birçok kürt futbolcu mücadele ediyorken neden deniz naki'ye saldırmışlar acaba? bu sorunun cevabını dürüstçe verin, sonra mağduru oynayın.

  ekleme: bu arada arkadan saldıran korkağı da savunmuyorum. buradan da mağduriyet çıkarmayın diye yazma ihtiyacı hissettim.
 • kendisi bir terörist sevicidir. apo posterlerinin gurur ve onur rozeti olarak dalgalandırdığı bir ortamda pkk yancılığı yapan bir terör sempatizanıdır.

  kendisine yapılanın ırkçılıkla hiçbir ilgisi yok. bu ülkede yüzlerce kürt sporcu var. deniz naki haricindeki herhangi bir kürt sporcuya benzer bir saldırının yapıldığına şahit olmadık. dolayısıyla asıl cevaplanması gereken şey, "neden deniz naki" sualidir. ha ille de söz konusu olayın ırkıçılıkla ilgisi olduğunu savunuyorsanız, diyarbakır'da istiklal marşı'nın ıslıklanmasına/yuhlanmasına da benzer manada bir açıklama getirin. ya da eren bülbül gibi gencecik günahsızlar kalleşçe katledildiği vakit, bir iki kelam edin.

  kendisine yapılan şey yanlıştır fakat ırkçılık değildir. manasız duyar edebiyatı kasmayın.
 • vatan haini değildir, zira her karış toprağı aziz şehitlerin kanıyla sulanarak kurulmuş bu vatanın hiçbir zaman evladı olmamıştır. bu vatansız hainler her daim bu devletin sırtından beslenmiştir. her bulduğu fırsatta da sırtından hançerlemiştir.

  kendisi terör destekçisi bir teröristtir. kendisi pkk'dır, ışid'dir. insanlık düşmanıdır. kendisini savunmakla pkk veya ışid'i savunmak arasında hiçbir fark yoktur.
 • 4 eylul 2015 gunu, tunceli'de polis merkezine yapilan saldiri sonucu, saldiriyi yapan iki pkk'linin oldurulmesiyle ilgili, pkklilara ithafen: "sehitler olmez" diye paylasim yapan, elinde pkk beziyle halkin arasina karisip kanli orgutun propogandasini yapan. fasizme bu topraklar mezar olacak deyip o topraklarda fasistlik yaparak halki da devleti de birbirine kirdiran orgute destek verecek kadar iki yuzlu olan. filistinde iki cocugu ölmus babanin 2009 yilinda cekilen fotografini, 2015 yilinda cizrede olmus bir olay gibi gosterip yalanci pkk propogandasina devam eden, yalan soyledigi ortaya cikinca da millete fasistler diye cemkiren sozde sporcu.

  rezillik yapmayin, bugune kadar bu ulkede herhangi bir oyuncuya kürt diye, ya da memleketinden dolayi bi ayrim yapildigini gordunuz mu? ama deniz nakiye saldiriliyor, neden?

  sen, ulkede her on aileden birinin mutlaka canini yakan, turk kurt demeden coluk cocuk olduren kanli orgute aleni destek olursan sonunda cani yanmis birisi cikar , can havliyle yumruk degil kursun atar. o zaman da o kursun atan kadar sen de suclu olursun. benden soylemesi.

  ha ayrica, yararli bir futbolcudur. sozlukteki pkk sempatizanlarini tanimami saglamistir. sagolsun.
 • esiyle alisveris yaparken başından vurulan necdet aydoğdu, hamile eşinin gözü önünde sehit edilen salih eroğlu, atmden para cekerken sehit edilen ziya sarpkaya ve daha niceleri ben bunları aklıma kazıyorum ki kinimi diri tutuyorum.

  hümanizmi bu şovmen top tepici için kasanlar barış kazanacak diyene kadar pkk yaptı diyemiyorlar ikiyuzluler...
 • su basliga irk temelli fiziksel siddete maaruz kalmistir tarzi yazanlar geri kalan oyunculara neden birsey olmadigini, diger takimlarda ki oyunculara neden birsey olmadigini aciklayabilir mi ?

  bunlari aciklayin konusalim mesela eren derdiyok niye dayak yemiyor ? yada diyarbakir bb takimi niye dayak yemiyor. takim bile degil tek kisi dayak yemis neden o kisi ? irkci olan herkese saldirir dimi?

  aklinca cakallik yapacak 3-5 tane irkcilik nedir bilmez atip tutuyor. kurt bir oyuncu dayak yemis kurt oldugu icin degil teroriste sehit dedigi pkk destekledigi icin hemen irkcilik yapiyorsun. lan dalkavuk kac milyon kurt var bu ulkede nerede irkcilik ? sadece 1 adam neden o?

  su baslik sayesinde pkk sempatizani destekleyen insanlarida gorduk. bunu birde humanistlik kisvesinde yapiyor. surekli sehit olan askerin oldugu ulkede. boyle seref yoksununu pkk destekcilerini savunucagina o vatan evlatlarini savun.
 • kendisine ırkçılık falan yapılmamıştır, sebebi de pkk=kürt değildir. amedspor kaç tane kürt oyuncu oynatıyordur deniz naki dışında, niye onlara saldırılmadı? saldırıyı doğru bulmuyorum ve meşrulaştırmaya çalışmıyorum ama sen alenen kürt milliyetçiliği yapıp bunu da insanlara sosyalizm ve barış adı altında satmaya çalışırsan sonucunda da nefreti körüklersin.

  senin pkk dediğin örgüt tek derdi kürt milliyetçiliği olan dibine kadar faşist bir örgüttür. sosyalist diyenin alnını karışlarım, bayrağın ortasına kızıl yıldızı koymakla sosyalist olunmuyor. hangi sosyalist örgütün tek derdi ülkedeki bir etnik köken ile ilişkili olmuş. bu kavramlar bütün dünyada karışmış zaten. karl marx'ın ütopyası komünizm'in dalga dalga yayılarak en sonunda dünyada sınırları kaldıracağı yönündeydi. bu örgütün tek derdi ise sınır. sosyalist olan örgüt amerikan askerlerini alkışlar mı kobane'ye desteğe gidiyorlar diye. dünyadaki en büyük sosyalist düşmanı ülkeden bahsediyoruz.

  deniz naki sonunu kendi hazırlamıştır, kimse de kusura bakmasın. sen alenen kürt faşistliği yaparsan bir türk faşisti de gelir sana yumruğu indirir. bu ülkede barış içinde yaşayacağız, türk kürt kardeştir demek çok da zor birşey değil. sporcu dediğinin topluma örnek olması lazım, kendisi pkk yönünden olmayı tercih ediyorsa da ülkede sadece küçük bir azınlığın sevgisini kazanır, diğerlerinin de nefretinde boğulur. savaşı körükleyip ondan sonra barış istiyoruz biz aslında gibi argümanlarla gelmeyin, komik oluyorsunuz. tüm bu satırları da sol görüşlü biri olarak yazıyorum, milliyetçilikle zerre alakası olmayan, ülkesine, insanlığa yararlı olmak isteyen bir 'insan' olarak.
 • bu ülkenin kolluk güçleri varken, saldırıya uğraması ülkenin problemi. adalet karşısında hesap vermesi gerekirken sokaktaki insanın adalet araması ülkedeki en büyük problemlerden.

  ama pkk sempatizanı, terörist sevici adamı savunan asıl faşistler daha büyük problem. almanyada yapsın bakalım hitler fotoğraflarıyla gövde gösterisi. nefesi başka yerden aldırtıyor mu alman polisi görürdük.

  bu adamın savunan da pkk sempatizanı, terörist şakşakçısı adamdır. çocuk katili, asker polis katilinin yardımcılarıdır.
 • pkk'lı bir kürt ırkçısı. 12 maç ceza değil ülkeden sürülmesi gereken bi cani destekçisi. yarın bu arkadaşın da dağ kadrosuna katılmayacağı ya da canlı bomba olmayacağı ne malum? bu ve bunun gibi her pkk destekçisi ilerde bu örgüt bitirilmediği sürece canlı bomba olmaya adaydır. bu bir sanrı değil realitedir, 30 yıldır da çok acı şekilde tecrübe ettiğimiz bir durumdur.

  edit: futbolcu olması da bunun önüne geçmez. boğaziçi gibi nefis bir konumda bulunan, ülkenin en iyi 5 üniversitesinden birinde okurken dağa kaçan tipler var. bu arkadaşın da çok gönlü kayarsa gidebilir gayet. gitmese bile verdiği destek bile yeter. şöyle herifleri barış güvercini olarak görmekten vazgeçelim artık.