• 1
  2 aralık 2017 beşiktaş galatasaray maçında takım 2-0 gerideyken vuku bulmuş fantastik olaydır. hocamıza bu sorulduğunda verdiği cevap daha fantastiktir.

  https://twitter.com/...s/937034757556330496

  edit: tuhaf ama 10 dakikada en ofsayt entrylerime girmiş. inanıyorum ki ota boka başlık açmamdan ötürü olmuştur.

  yahu abi bu değişikliği fm'de önde olduğumuz maçlarda falan yapıyoruz biz. ne bileyim skor olarak maçı garantilemişsindir, dur şu sol bek yorulmuş şunu çıkarayım, adam bir dahaki maça dinlensin, yerine de yedek sol bekimi sokayım, yedeğim maç kondisyonu kazanır, morali de yükselir diye. ayrıca bunu dakika 85'e dayanmışken yapmayız. herif kalkacak bizimle dalga geçer gibi bunu yapacak biz de normal karşılayacağız öyle mi?

  bakın kesinlikle kabul ediyorum yedek klübemiz sağdan sola, soldan sağa, yukarıdan aşağıya leş! ama sen kalkıp bu değişikliği yapıyorsan, maç sonunda ''bu değişikliği gol atmak için yaptım'' diyemezsin.

  umarım kendimi ifade edebilmişimdir.
 • 3
  tudor'u savunmak gibi olmasın ama 2 aralık beşiktaş galatasaray maçı'nda kadromuzun yetersizliğini gösteren bir değişiklikti bu.

  ne yapabilirdi ki başka? kenardan oyuna girebilecek yasin ve selçuk vardı onlar da girdi zaten değişen bir şey olmadı.

  tudor'un gitmesi gerektiğini daha önce de yazmıştım. ancak maçta bu değişikliği yapmak zorunda kaldı. başka bir seçeneği yoktu zaten maçı kaybetmiştik.

  bir de rakibe bakmak lazım. gerçekten kendi sahalarında çok iyi ve ezbere oynuyorlar. biz de bir gomis var onlarda oyunu değiştirebilecek bir sürü adam var. çok kaliteli ayakları var. seyirci ve skor avantajını da elde etmişler. o saatten sonra teknik direktör müdahalesi önemli ancak sahadaki oyuncuların da bir şeyler yapması gerekirdi.

  tudor kesinlikle suçlu ancak bu konuda yalnız değil. oyuncular ve bu oyuncuları getiren yönetim de aynı ölçüde suçludur.
 • 4
  beşiktaş kedinin fareyle oynadığı gibi takımımıza karşı top oynarken -ki burada lakayt davranmasalar ve mağlubiyetin sorumlusu gibi gösterilen muslera'nın çıkardıkları olmasa maç 6-7 olacak- dakikalar 84'ü gösterdiğinde vuku bulmuş olan hadisedir. skor beşiktaş lehine 2-0 iken galatasaray futbol takım hocası igor tudor tarafından son oyuncu değişikliği hakkında tercih edilmiştir.
  şimdi ben hangisine yanayım? bu rezilliğe mi yoksa bu değişikliğe yapılan dahiyane açıklamaya mı?

  yedek kulübesinden oyuna girecek adam yok kabulüm ama son hamleni yapıyorsan ve buna kılıf olarak gol bulmak istedim diyorsan oyuna alacağın oyuncu bek oyuncusu olmaz. her ne kadar yedek beklemesine bile tahammül edemesem de eren derdiyok hamlesini makul bulurdum. en azından adamın mevki forvet daha inandırıcı olurdu yapılan açıklama.

  insanların akıllarıyla dalga geçmek, aptal yerine koymak böyle bir şey.
 • 5
  açıkçası tv başında yapmasını umduğum değişiklikti. yapmaması gereken değişiklik için (bkz: garry-yasin değişikliği). madem ki belhanda'yı çıkartmayı planlıyordu yasin-belhanda yapıp feghouli'yi 10 numaraya çekmeliydi. bunu yapmayarak maçı kaybetmiş olduk zaten.

  linnes konusunda da denayer sol bekte çok çok az bindiriyor ve hücüma katılmıyordu. aklımda sadece bir pozisyon var denayer'in şık bir pas verdiği. linnes'le daha fazla organize çıkabilmeyi bekledi zannımca ki ben de aynı şeyi bekledim. yine linnes ceza sahasına kadar giriyor, çokça bindiriyor soldan. diğer tek seçenek eren olabilirdi fakat bu bir tercih meselesi. linnes topu ileri taşımada ve çoğalmada tercihlerden bir tanesiydi. bence hatası değişikliği çok geç yapmasıydı. maçı çevirmek gibi bir inancı ne tudor'un ne de futbolcularımızın vardı...
  tabii basın toplantısında neden linnes sorusuna verdiği cevap hataydı. kendini ifade etmekten kaçındı.
 • 7
  40 milyon euro harcayıp 1 tane adam gibi sol bek almayıp, yedek kulübesi de işte çok dandik demek en hafif tabirle ağlaklıktır. beşiktaş'ın kadrosu galatasaray'dan çok üstünmüş. iyi ama adam hem bonservis hem maaş yönünden senin yarın kadar bile harcamıyor. onu niye söylemiyorsun?

  sol bek için adam değiştiriyorsun. çıkan adam stoper denayer, giren adam sağ bek linnes, sakat olan bunlardan da kötü olan latovlevici. gülsek mi ağlasak mı? çok iyi kadro kurulmuşmuş, hadi oradan! ulan belhanda ve ndiaye'ye 20 milyon euro harcanır mı be!
 • 9
  sadece aptallar anlayamaz bu değişikliği ki tudor maç sonu gol atmak dedi. denayer orta yapamayan biri, linnes ise yasin ile birlikte kanatta daha fazla etkili olur düşüncesiyle oyuna girdi. bir orta yapar gol olur 2-1 derken belki bı tane daha atarsın 2-2 olur maç biter.

  ama yok anlamamak için aptal olmak lazım. eleştiriyim de nasıl eleştiriyim diye düşünmeyin. o belhanda nasıl bu kadar kötü oynar onu eleştirin. tudor niye geç kaldı bu değişiklikte onu eleştirin ama denayer-linnes değişikliğini eleştirenler bı doktora filan gitsin.

  yedek oyuncu yok beyler, lato ve tolga da sakat olunca ne yapacak tudor kimi oyuna sokacak. devre arası en az 3 kaliteli yedek bulmak zorundayız. asamouah hariç. bı de o.
 • 13
  denayer linnes değişikliğini doğru bulmak çok şaşırtıcı. arkadaş 2-0 yeniksin, gol bulmak için örneğin dört gün önce ztk'da bir gol üç asistle oynamış sinan'ı mı düşünürsün yoksa linnes'i mi?

  hadi eren'i geçtim, çok formsuz ama bir sağ bek nasıl olur da gol ümidi olarak düşünülebilir. üstelik gomis bitik durumdayken.

  (bkz: 2 aralık 2017 galatasaray bjk maçı)