• 4
  aşırı milliyetçi sırpların bulunduğu tarftar grubudur. bunlar eskiden yugoslavya döneminde aynı ligde oldukları hajduk'un taraftar grubu torcida ile kanlı bıçaklı kavga ederdiler.

  bir taraf aşırı sırp milliyetçisi öteki taraf hırvat milliyetçisidir. gerçi ikisinin diğer rakipleri partizan'ın grobari* ve dinamo zagreb'in bad blue boys(diğer bir değişle bbb)* taraftar grupları'da en az bunlar gibi milliyetçidir ama delije ile torcida daha köklü oldukları gruplar oldukları için çekişme fazladır.

  aralarındaki son maç yugoslavya dağılmadan hemen önce 1990'da oynanmıştır. maç öncesi bir dakikalık görüntülerden ne kadar düşman oldukları gayet net görünebilir;

  http://www.youtube.com/watch?v=narOaVSM9Wg

  tam 21 yıldır yeni bir maçı iple çekmektedirler.
 • 11
  biletleri olmadığı halde sırf olay çıkarmak için istanbul'a gelip gencecik bir insanın ölümüne neden olmalarını görmezden gelip, böyle bahanelere sığınmaları asıl korkaklıktır. öldüreni savunmuyorum ama göz göre göre ölüme gelmelerini de anlayamıyorum.

  edit: sanırım yanlış anlaşılmış yazdığım. olay çıkarmak, kavga etmek vs. bunlar ölümün başlıca nedenleridir. bu taraftarlarda bunu göze alarak gelmişlerdir. ben o genci öldüreni savunacak kadar ahmak değilim ki öldüren kim? o bile belli değil.
 • 12
  ortada iki takım arasında yaşanmış hiçbir sorun yokken, kulüpleri oynanacak maç için bilet dahi talep etmemişken, yaklaşık 300 kişi tamamen gizli ve organize bir şekilde ellerinde demir joplarla abdi ipekçi önüne galatasaray taraftarına saldırmaya gelmişlerdir.

  birileri balkanlarda ultrascılık oynayan bu adamlara türkiye'de işlerin nasıl yürüdüğünden bahsetmeliydi. bahsetmeyince de ortaya bu tarz sonuçlar çıkıyor işte.

  burası istanbul. taraftar saplamazsa arabasına saldırdığın taksici saplar, taksici saplamazsa surların dibindeki bir balici saplar. ayık almak şart, şekil yapmaya gelmez.
 • 14
  bize pussies diyolarmış :)

  sonuna kadar haklıymışlar, çünkü bıçak kullanıyormuşuz :):)

  ulan daha adamın kimin tarafından öldürüldüğü belli değil gelmiş aptal aptal aforizmaları sözlüğe aktarıyorsunuz.

  bir de bu grubun üyelerinden olan sırp kasabı lakaplı biri var. o da zaten sivil/masum boşnakları elleriyle tokatlıyarak öldürüyordu. delikanlı bir abimizdi....

  (bkz: başınız sağ olsun orospu çocukları )
 • 15
  (bkz: azdan az gider çoktan çok)

  amk adamlar izinsiz, habersiz ülkeme gelecek, ellerinde her türlü sopa, demir çubuk vs. olacak, benim evimde, benim mekanımı basmaya kalkacak, olay çıkaracak, polislere rağmen pisliğin kralını yapacak ondan sonra da kendisini, mekanını korumaya çalışan adamı mı suçlu ilan edecek, insanlık mı bekleyecek? kusura bakmasın ama sikerler...

  ayrıca olayların en büyük suçlusu istanbul emniyetidir. adamlar dakika dakika her şeyi anlatıyorlar, twitter'dan, facebook'tan şuradan, buradan. istanbul'a geliyorlar, bilet yok, izin yok. ist. emniyet müdürlüğü hiçbir şey yapmamış, adamlar salonun dibine gelene kadar nerelerdeydiniz?

  şimdi emniyetin sessiz kaldığı, suçsuz insanları koruyamadığı yerde, zaten savaşçı genlere sahip olan adamlar kendini savunmayacak mı?

  21 kasım 2014 galatasaray kızılyıldız basketbol maçına eşi ve çocuklarıyla giden bir aile düşünün, yanlışlıkla sırp taraftarların arasından geçmek zorunda kalsa ve bu kim olduğu belirsiz 300 onun bunun çocuğu ırkçı piç, bu ailenin kılına zarar verse sorumlusu kim olacak?

  şiddete her zaman karşıyımdır ama kendimi, ailemi, vatanımı, bayrağımı, güçsüzü savunma hakkımı da saklı tutarım.

  öyle silahsız boşnakları katletmeye benzemez bu işler, adamın götünden kan alırlar.
 • 18
  türklere bıçak kullandıkları için korkak diyen, ama aynı anda sultan'ın huzuruna görüşme amacıyla gelip silahsız olan sultan murad'ı bıçaklayan miloş obiliç'i kahraman ilan eden tuhaf oluşum.

  bosna ve kosova savaşlarında boyu kaleşnikofu geçen çocukları kurşuna dizen üyelere sahip bir taraftar oluşumuna haklı diyen "türkler"de varmış, sözlük sağolsun görmüş olduk.
 • 19
  gelmişini geçmişini ne yaptığım ırkçı faşist taraftar "şeyisi"
  bunları geçtim asıl sorun buraya çöreklenen bir güruh var ve muhtemelen serum falan kullanıyorlar.
  bu konu altında bile
  yok ultraslan şöyleymiş yok bu adamlar şöyle delikanlılarmış falan filan,
  ne zerk ediliyor damarlarına bilmiyorum ama it osursa "bu ülke ne barbar abii yaa" "biz çok eziğiz onlar çok harika yaa"moduna bağlıyorlar.

  sağda solda okuyorum
  millet öldürenin ultraslan mensubu olduğuna kesin bilgi sahibi gibi konuşuyor.
  halbuki ortada netleşmiş bir şey yok bildiğin karambol
  herkes işine geldiği gibi yorum yapıyor
  cidden kodunuz bozulmuş bariz şekilde bug var lan sizde,
  ultraslan denen şeyden bit kadar hazzetmem ama ona bok atacam diye (ölen kişiyi değil) bok çuvalı bir grubu dahi savunacak hale gelen tipler ciddi ciddi prim yapıyor.
  açık diyeyim
  olan ölene olmuştur keşke olmasaydı ayrı bir şey
  ama sanırsın bu herifler istanbul'a sokakta üşüyen çocuklara battaniye ve sıcak çorba dağıtmak için geldi
  bir grup göt oğlanı lan işte kuytuda ellerine geçsek bi tarafımıza koymadıkları kalır.

  sevgi pötürceği arkadaşlar artık ajitasyonu bıraksınlar cidden can sıkıyorsunuz,
  yarın istanbula'a geldiklerinde gidin özür dileyin çiçeklerle karşılayın bizim yükselenimiz delije falan deyin
  burada tatava yapmayı bırakın.
 • 20
  içinde hırvat, boşnak, arnavut, hatta roman, italyan, vs gibi uluslara yönelik soykırım ve katliam uygulamış sırp unsurları barındıran
  holigan, kriminel, ultra-milliyetçi, kafatasçı, ortadoks inançlı belgrat menşeili taraftar grubu.
  suç/mafya grupları ve paramiliter unsurlarla içiçe, yurtiçinde ve dışında çıkardıkları olaylarla çeşitli spor müsabakalarından sırbistanın defalarca ceza almasına yol açan şiddete meyilli insanlar grubu.

  burada en büyük suç başta türk dışişleri bakanlığı olmak üzere kolluk kuvvetlerinindir. bu grubun türkiye'ye maça geleceği belliyken, savaşın acılarını bilen binlerce arnavut ve boşnağın yaşadığı istanbul'a,üstelik göçmen yoğunluklu zeytinburnuna , olay çıkarmak üzere geldikleri belliyken, özellikle sınır kapılarında ve stad çevresinde önlem almamak, büyük ihmal ve akılsızlık.

  genede ucuz atlatılmıştır çünkü eğer mesela kosovalı uçk orijinli arnavutlar duruma uyanıp organize olsaydı, hiç olması istenmeyen olaylar çıkar,iki taraftan kıstırılacak sırplarla surların önü kan gölüne dönerdi . olay cok ucuz atlatıldı. ailesi katledildiği için intikam için yaşayan bir sürü insan var balkanlarda.
  ayrıca geçmişte sırpların dünya savaşı çıkartacak suikast ve olaylara sebep olduğunu unutmayalım.

  ama belirtmekte yarar var. ultraslanın ''fuck you serbia'', ''ya allah bismillah allahüekber'' tezahüratları, saygı duruşunu ıslıklamak, ağzı kanlı aslan posterleri falan gibi şeyler son derece aptalca ve yanlış. milliyetçiliği ve dini sloganı spora sokmayın .karşı taraf zaten manyak, dalaşmak istiyor, misliyle karşılık verecek. burada tribünde, klavye başında slogan atmak kolay, ama bunları yaparken balkanlardaki türkleri düşün, almanyada sırplarla komşuluk yapan türkleri düşün, belgrada spor müsabakalarına gidecek takımları ve taraftarları düşün, türk tır şoförlerini düşün, transit yolculuk yapacak türk araçlarını düşün. adam ölmüş işte, bulmuş belasını, ne ıslıklıyorsun, ne kışkırtıyorsun? sırplar zaten itibar kaybetmişti son yedikleri haltlarla dünyada ,ama gel gör ki şimdi radikal müslüman türklerle savaşıyoruz diye destek alacaklar avrupa'dan. yunanistandaki denkleriyle birleşmişler bile şimdiden.

  sırp ve bulgarların yaptığı katliamları sülalesinin geçmişinde görmüş bir balkan göçmeni torunu olarak lütfen sağduyu diyorum, siyaseti spora sokmayalım diyorum. iş kontrolden çıkarsa çok acılar çekilir.
 • 21
  bu adamların istanbul'a gelişi ve ultras kisvesi altında zevk için olay çıkarması arkadaşlarının ölümüne sebep olmuştur. öldüren kim halen bilinmiyor ama "istanbul'da olay çıkarırsan bıçağı yersin" muhabbeti de bizim ikiyüzlü delikanlılığımızı normalleştirmekten başka bir halta yaramıyor.

  eğer gerçekten ölen arkadaşlarını bir türk bıçak kullanmak suretiyle öldürdüyse ve karşısındaki insanda benzeri bir gereç yoksa bizim de bu şerefsizliği savunmamamız gerekir.

  ama en başta da belirttiğim gibi bu grubun istanbul'a olay çıkartmak için gelişi yaşanan cinayetin büyük ölçüdeki sebebidir.
 • 22
  bu adamlar küçümseniyor bazı arkadaşlar tarafından, sırp iç savaşında bu sözümona taraftar grubu en acımasız ve gaddar olan çetnik ideolojisinin en azılı neferleri olmuş heriflerden oluşur. gelsinler amk asarız keseriz demek yangına körükle gitmek, ileride kapanması zor yaralar açabilir. inşallah olaylar büyümeden yumuşatılır yoksa ileride takımlarımızın kızılyıldız ve diğer sırp deplasmanlarında güvenlik sağlamak imkansız hale gelecek.

  ayrıca son yaşanan olaylarda türk polisi bir numaralı sorumludur, bu heriflerin türkiye'ye girmemesi gerekiyordu, hadi girdi diyelim adım adım izlenmeliydiler. daha bir ay önce partizan deplasmanına giden beşiktaşlı taraftarlara yapılan eziyetler ortada. kızılyıldızlılzr ise ellerini kollarını sallaya sallaya olay çıkardılar.
 • 23
  "yumruk yerine bıçak kullanan korkaklar" (pussies) şeklinde bir ifadeleri olan taraftar grubuymuş. hiçbir koşulda bir başka rakip taraftar grubuna "taşağını yiyeyim" ya da "baba büyüksün" demeyeceklerine göre illa ki bir şey demek zorundalar. garip bir şey değil bu dediğim yani hayatın kendisi böyle. ilgili ifade de bu ihtiyaç çerçevesinde geliştirilmiş, tahrik, alay ve kınama içeren basit bir sözdür. haklılığı ya da doğruluğu üzerinden herhangi bir takdir ya da saygı hak ettiğini düşünmüyorum. nkfvas gibi bir şey yani.

  analizine gelecek olursak da, kendileri yumruk yerine pekala demir cop ve sopa kullanmışlar. eh yani, oldu olacak cenevre sözleşmesi imzalayalım amına koyim bu ne lan? yumruk yumruğa değil de aletli kavga meraklısı iseler teknik olarak adamın kafasına demir cop patlatmakla götüne bıçak sokmak arasında çok bir fark yok. başlatmasınlar aforizmalarına...

  mevzu kavga ise ve iş yumruktan bir kere çıkmışsa taramalı tüfek de kullanırım bonba da... defolun lan, siz kimsiniz?

  https://karikaturistan.files.wordpress.com/...iz-umut_sarikaya.jpg
 • 24
  canlarım benim, efendi gibi barış mesajları vererek,ellerinde biletleri yürüye yürüye salona giriş yapacaklarken salon önündeki barbar türk aileleri onlara meşale ve sopalarla saldırmışlardır. üstüne üstlük yine bu barbar türkler 'bosna da sırp kanı içtik' diye tezahüratta bulunmuşlardır. resmen faşizm :s neyse, bu dost canlısı barışsever delije grubumuz sükunet içerisinde salondan uzaklaşırken etraftaki arabalar bu insanlara zarar vermişlerdir. marmaraydan yeni gelen barbar galatasaray taraftarları daha ne olduğunu anlamadan, o şaşkınlıkla yine bu taraftar grupçuğumuza saldırmışlardır. ah sizi lanet holiganlar. herşeye rağmen kendi aralarında şakalaşarak salondan uzaklaşırken bi anda aralarına ışınlanan korkak, 'pussies' türk tarafları bıçaklamışlardır marko denilen adamı da. ama bu barış elçilerimiz, olay büyümesin diye kendi aramızda çıkan kavgada bıçaklandı marko demişlerdir. ne kadar iyi niyetliler görüyo musun. marko felan çok iyi adamdı, gitti güzelim çocuk. türkleri, müslümanları da çok severler sağolsunlar. hatta eski başkanları da tamamen faşizm karşıtı, balkanlardaki müslüman kadınlara yönelik tecavüz olaylarını bitirmeye çalışan dünya tatlısı raznatovictir.

  bazı yazarlarımız bir de olayı böyle okusunlar da iyice gönülleri rahat ede ede galatasaray taraftarına sallasınlar.
 • 25
  şu itleri sakın normal bir taraftar grubu veya ultras zannetmeyin. bu katil sürüsünün arasında son balkan savaşında soykırımda bulunmuş ama cezalandırılmamış taraftarlar var. birçoğu çocukluktan beri aşırı milliyetçi zırvalara bulanmış ve nefretle körüklenmiş zavallı tipler. aynı zamanda savaş çıkartabilecek kadar düşüncesiz ve aptallardır ki son balkan savaşını hatırlarsanız bir maç körükledi. hiçbir şey olmasa bile kendi aralarında kavga eder bu dengesizler.

  o yüzden kızılyıldız taraftarıyla kendilerini ayırıyorum. bu itler yüzünden bizimkileri suçlamamak lazım. kendi işledikleri cinayeti başkasına fatura edecek kadar da yüzsüz ve kancık tiplere asla hak vermemek lazım. kendilerini bir daha türkiye'ye sokacak ihmalkarlığı şimdiden kınıyorum.