• tudor'la birlikte yapmaya başladığımız.

  ligde ilk 9 haftada 20 gol atıp 6 gol yiyen bir takımız. golün 1'i uydurma penaltı. 3 tanesi de duran toptan.

  biri konya deplasmanı, diğeri de son 20 dakikayı 10 kişi oynadığımız fener derbisi olmak üzere son 2 maçta rakibe isabetli şut çektirmedik.

  güzel güzel...
 • futbolun astroloji ile ilişkisi kapsamında balık ve ikizler burcu erkeklerinin uzak tutulması gereken oyun yönüdür.

  balık burcu erkeği için konuşmak gerekirse; öncelikle fazlasıyla alıngandır ve herhangi bir hata veya hatalar bunun devamında ise aldığı tepkiler ve oyunun gidişatı onu kötü etkiler bu etkiden kolayca çıkamaz. bu durum kabuğuna çekilip çekimser bir vaziyette etkinliğini kaybetmesiyle devam edip son bulur. disipline edilmekten hoşlanmayan özgür ruhlu ve yaratıcılığıyla başarılı olabilen bu erkekler defans bölgesinde fazlaca bunalacak ve dikkat dağınıklığı yaşayacaktır. dediğim gibi yaratıcılığı onun karakteristik özelliğidir ve bununla beraber vizyon, hırs, azim de diğer öne çıkan özellikleridir. bundan dolayıdır ki hücum yönünde yıldızlaşma potansiyeline daima sahiptirler ve defans bölgesinde hata ihtimali fazlaca bulunan bu yüzden de defanstan uzak tutulması gereken erkeklerdir. (bkz: semih kaya) not: şu an muhtemel ilk 11 senaryolarımızda herhangi bir balık burcu erkeği yer almamaktadır.

  ikizler burcu erkeği de balık burcu erkeği gibi özgürlüğüne çok düşkündür hatta bir tık önde diyebiliriz. öte yandan kararsız bir kişiliktir ve duygu değişimlerini en kolay yaşayan burç erkekleri demek de yanlış olmaz. duygu değişimleri onun istikrar sağlamasını engellerken kararsız yapısı ise bir defans oyuncusunda aranan güven duygusunun kayıp olması anlamına gelir. pratik zekası sayesinde hücum yönünde başarılı olabilecek bir yapıya ve kilit açabilecek bir karaktere sahiptir. bu yüzdendir ki defans değil hücuma yönlendirilmeliler. (bkz: aurelien chedjou) --- not: hücum yönümüzün büyük kısmını oluşturmaktadır. (bkz: wesley sneijder) (bkz: lukas podolski) (bkz: eren derdiyok)

  ekleme: istisnalar her şartta olacaktır. bununla birlikte scirea ve passarella zaten öncelikli gayenin defans yapmak olduğu bir dönem ve futbol kültüründeki(italyan) son adam yani libero oyuncular. kısa boylu ve çevik oyunculardı defans değil defansın gerisinde topun önüne yatmaları ve oyun kurmaları istenirdi bi nevi oyun kurucuydular. şuanki modern defans düzenlerinde oynayamayacak oyunculardır. santos ise sürekli topa sahip olan şampiyon brezilyanın hücumcu sağ bekiydi. fizik gücün geri planda olduğu dönemlerdi.