• 1
    snooker mecrasındaki has adamlarımdan biridir kendisi. öncelikle insanların fiziksel görünüşleriyle alay etmek gibi görülmez umarım bu. ama snooker masasında papyonuyla v.s. bu adamı görmek güldürüyor demeyeyim de, gülümsetiyor. gerçi en son saçlarını kestirmişti, bir dönem müdür yardımcısı keli gibi bir keli vardı, adamı ne zaman masada görsem aklıma lisedeki müdür yardımcım geliyordu.

    fizik olarak ryan day'in karşıtı gibi. mesela ryan'ın uzanmadan yapacağı vuruşları rest ile yapar kendisi. çünkü epey kısa. bu arada tuhaftır, 30'undan sonra profesyonel olmuş ve tayland'lı kendisi. benim bildiğim tayland'lı ilk snooker sporcusu. daha doğrusu izlediğim diyebilirim. 30 yaşından sonra ilk turnuvasını kazanan, 147'sini yapan, dünya şampiyonu olan*, saçma sapan oyunlarla judd'ı yenip seyircilere zulüm eden* çok adam gördüm. ama 30 yaşından sonra profesyonel olan, 147 yapan tek snooker oyuncusu kendisi sanırım. tayland'lı akani var yenilerden, brecel ile yaşıt. ama tabi akani profesyonel olalı 2-3 yıl oluyor daha.

    taylandlı oluşu, görünüşü, fena olmayan oyunu kendisini izlemesi keyifli hale getiriyor. https://www.youtube.com/watch?v=req8O3F0R3E
    kendisi kesinlikle yetenekli. acaba 17 yaşında profesyonel olan ve nispeten snooker kültürü/yatırımı olan bir yerden gelse şu ana kadar 10'a yakın sıralama turnuvası kazanmış olabilir miydi?