• 1
  "danielle collins" 28 mart 2018 çarşamba günü miami open'da venus williams'ı 6-2 ve 6-3 yenen başarılı 1993 doğumlu genç kadın tenisçi. bu spora ilgi duyan biri olarak tesadüfen sabah kahvesinde maçın banttan tekrarına rastladım.

  ralliler ve zihin yapısı ile izlemesi gerçekten keyifli. o kadar ki işe gitmedim maç bitene kadar. gerçekten seyir zevki veren bir oyun tarzı var. izlerken sadece venus williams'ı değil korttaki seyirciler, sunucular ve beni bile şaşırtıyordu ters köşe forehand; backhand'leri ile.

  raket hakimiyeti çok iyi, 'no mans land olan servis karelerinin arkasında yer alan geniş dikdörtgen alanın tam out köşelerine doğru topu ince bırakıyor. aynı şekilde ad court ve deuce court denen ön servis karelerinin out çizgisi ile kesişen köşe alanlarına yakın bölgeleride çok iyi kullanıyor.

  dün harika sayılar aldı venus williams'ın temposunu bile yakalamasına izin vermeden 1,5 saat sürede maçı tamamladı.
  tenis sporunu seven renktaşlarım 30 mart sabaha karşı kendisinin jelena ostapenko ile yapacağı yarıfinal karşılaşmasını takip edebilirler. (yayıncı kuruluşun 3. kanalında olması lazım veya diğer yabancı yayın kanallarından internet üzerinden ace veya sopcast tarzı izlenebilir)

  konu ile ilgili bilgi veren adresler
  1 : http://www.wtatennis.com/...s-make-history-miami
  2- http://www.wtatennis.com/...-usa-902#orderofplay
 • 2
  2019 avustralya açık yarı finaline adını yazdıran tenisçi. turnuvanın en büyük sürprizi oldu. kendisini daha önce duymamıştım, yanlış öğrenmediysem de kendisi bu turnuvaya kadar hiçbir grand slam galibiyeti alamamış. aslında genç bir oyuncu da değil. bu zamana kadar da adını duymamış olmamızın sebebi sanırım akademik kariyer yapması.

  https://twitter.com/...621357624541184?s=19

  şimdi yarı finalde karşısında petra kvitova olacak. bu sene başında bir kez karşılaştılar ve maçı 2-1 kvitova aldı. güzel bir maç olacak, hikayesi de güzel bir maç olacak.