• 1
  cristian anderson penilla caicedo. boyu uzun olmasa da (1,74m) inanılmaz bir fizik gücüne, buna bağlı olarak dikkat çekici bir top saklama kabiliyetine; bundan bağımsız olaraksa, mükemmel ortalar açma yeteneğine ve pas algısına sahip, 27 yaşındaki ekvadorlu santrfor. ayrıca bütün bu özelliklerine ek olarak, patlayıcı olmayan, fakat kademeli olarak oldukça yükselebilen hızıyla, sol ve sağ açıkta da forma giydiği maçlar oluyor (zaten bütün bu özellikleri onu kompozit bir oyuncuya dönüştürürken, aynı zamanda hücumun her alanında da ona bir görev adamı hüviyeti kazandırıyor).

  bonservisi, meksika 1. lig ekiplerinden cf. pachuca'da. geçen sezonu, mls ekiplerinden new england revolution'da kiralık geçirip 16 maçta 6 gol 6 asist yaptı ve bence daha çok topsuz oyunuyla, oraya biraz fazla olduğunu ispatladı. hatırladığım kadarıyla new england rev., satın alma opsiyonunu da masaya koymuştu. fazla pahalı bir oyuncu değil; piyasa değeri 1 milyon euro civarında. ligimizin fizik gücüne olan zafiyetini düşündüğümde, bu azgın boğanın bu ligi donunda salladığı günleri görür gibi oluyorum. bununla birlikte, kendisi biraz incelendiğinde, kendisine çok iyi baktığı rahatlıkla görülebilir. ilk bakışta, özelikle çalışma videolarında tam bir profesyonel olduğu izlenimi uyandırıyor. profesyonelliğe olan dinmek bilmez ihtiyacımız için... tam bir mandingo bu herif. tam da yaşları, biliyor musun? güzel bir şampiyonlar ligi hayaliyle öyle bir tava gelir ki... tam bir zenci forvet olan bu arkadaşa dikkat etmek gerekiyor sanki biraz.

  https://league-mp7static.mlsdigital.net/...11f4ccfb5e64e152df15

  https://youtu.be/FIfV-6LH-LY
 • 2
  mls'de bu sezona damgasını vuran oyunculardan biri. mls değerlendirmemde new england'ın kötü bir sezon geçireceğini düşünmüştüm. benim yazımdan sonra nguyen'de los angeles fc'ye transfer olunca işlerin daha da kötü olacağını düşünmüştüm fakat yanıldım.

  diego fagundez, teal bunbury ve kendisi adeta takımı taşıyorlar. brad friedel'ın kendisine biçtiği rolü sahada harfiyen uyguluyor. tipik bir soldan içeri kat eden sağ ayaklı kanat oyuncusu olan penilla, çabukluğu, kuvveti ve bir etkili şutları ile dikkat çekiyor.

  şu ana kadar ligde 18 maçta 8 gol ve 6 asist ile oynayan ekvadorlu oyuncu için kariyerinin en iyi sezonunu geçiriyor diyebiliriz.