• 3
  edirne de büyüyüp daha sonra çorlu'ya taşınmış biri olarak renk takıntısı yaşamama neden olan kulüptür. * *. fakat son zamanlarda başa gelen belediye başkanlarının yanlış atamalarından dolayı patır patır dökülmektedir.

  öyle yanlış atamalar yapılmıştır ki kim spor müdürü, kim kültür müdürü, kim sanat müdürü bilinmemektedir. hatta şöyle diyim. orta okul yıllarında basketbol oynarken kapalı spor salonunun başında ki müdür şuan belediye de fen işleri müdürü. böyle garip bir belediye.

  neyse ki çorluspor böyle desteksiz bir belediye içerisinde olunca ne gelişebildi ne de çıktığı en yüksek yerde tutunabildi. stadı tamamen sarı kırmızı renkler ile dolu iken şimdi onu da bizden almaya çalışıyor belediyemiz.

  çerkezköyspor'a satılacağı söyleniyor stadın ve tamamen mavi beyaz renklere boyanacağı söyleniyor.

  takımın ağır abisi gol kralı alpaslan ise bir sıralar galatasaray'a gidiyor diye anılmıştı. tabi bu bir şehir efsanesiydi. hakan şükür'ün takımdan ayrıldığı yıllar yanlış hatırlamıyorsam 36 gol atmış alpaslan " galatasaray'a gidiyor" şeklinde söylentilere isim oluyordu.

  takımın amigosu ile tüm çorlu insanı tarafından tanınan didi dir. herkesle muhabbet eden, gayet komik bu çingene abimiz * çorluspor'un olduğu gibi çorlu'nun da maskotu haline gelmektedir.
 • 7
  çorlu'da geçirdiğim bi'kaç senelik (1990'ların başı) dönemden hatırladığım kadarı ile renkleri sarı kırmızı, arması da galatasaray armasına oldukça benziyordu. o nedenle ister istemez içim ısınmıştı. çorlulu bir arkadaşla bir hafta sonu maça gitmiştik, ben "nereden bilet alacağız?" diye sorunca, "ne bileti oğlum, gel beni izle" dedikten sonra duvara tırmanıp, oturup maçı izlemiştik.
  http://www.resmim.org/i/773480765.gif

  hatta o dönem yanılmıyorsam sol bek oynayan bi'eleman vardı, adı mustafa olabilir ama emin değilim. bu elemanın babası rütbeli polis (yetkili bi'abi) olduğu için yolda, kafede, sinemada herkese atarlanıyordu. eleman bir kızdan hoşlanıyor, kız da benim en samimi arkadaşımla çıkmaya başlayınca kavga filan etmiştik hatta. hey gidi günler. ayrıca sahasında top oynamışlığım da vardır ki, gayet güzel bir zemini vardı.
 • 8
  --- alıntı ---

  fenerbahçe efsanesi alex de souza ile aynı ad ve soyadı taşıyan brezilyalı futbolcu, tekirdağ süper amatör lig takımlarından çorluspor'a transfer oldu.

  tekirdağ süper amatör lig'de yer alan çorluspor'un yeni transferi alex de souza, takımıyla ilk idmanına çıktı.

  brezilya'nın palmeiras kulübü'nden transfer edilen brezilyalı futbolcu, fenerbahçe efsanesi alex de souza ile aynı ad ve soyadını taşıyor.

  tıpkı adaşı gibi 10 numara pozisyonunda oynayan alex, brezilya birinci ligi'nden palmeiras, botafogo ikinci ligden joinville ve üçüncü ligden madureira takımlarının formalarını giydi.

  --- alıntı ---

  *
 • 9
  yaş 14, 15'e doğru yol alıyorum.

  bayramda topladığım paralardan 5 lira ayırıp iddaa oynayayım dedim. tabi oran ne demek, 1-0-2 ne oluyor bilmiyorum, aldım bi arkadaşı yanıma, şu kazanır yaz, bu kazanır yaz, bunlar yenilir yaz diyorum. 10 tane maç oynamışım. alışkanlık olmadığından kontrol etmeyi de haliylen unutmuşum. gel zaman git zaman, bi gün arkadaşla geziyoruz, iskender filan yedik üzerinize afiyet, üzerinde sosu, yanında yoğurdu, en tepesinde de cossss diyen tereyağı. benim kanki yine kıvrak bir hareketle hesabı bana kitledi. cüzdanı tamamen boşalttıktan sonra bi baktım, bi kağıt parçası, bi baktım iddaa kuponu. aha dedim, günü beleşe getircez, kesin tutmuştur bu.

  gittik bir intternet kafeye, tabi o zamanlar maçların isimleri filan yazmıyor, haliyle neye oynadığımı bilmiyorum. tek tek teyit ediyoruz:
  -363 1
  +tuttu
  -452 2
  +tuttu
  ...

  -212
  +ananskym...(yak sigaraları)

  o 14 yaşımızda başladık düştüğümüzde tekme yemelere.
  o maça dek evindeki 7 maçta 6 galibiyet alan izmirspor ile o maça dek deplasmanda puan alamamış, sadece 3 golü olan çorluspor oynuyor. 1.20 ganyana atlıyoruz ve 20 şut çektiği maçta izmirspor galip gelemiyor. o çorluspor ligi -76 averajla tamamlayıp, 1 değil 5 lig aşağı düşüyor. topladıkları toplam puan ise sadece 10.
  hüzünleniyoruz. çorlu ne aq, böyle yer mi var diye söylenirken yerdeki taşları tekmeleyerek sürmede guinness rekorlar kitabına girmeye hak kazanıyoruz. o gün bugündür kaybediyorum. kazanan görmedim. valla bak.

  verdiğin dersi almadım çorlu. seni tanımıyorum, saygı da duymuyorum.

  maçın linki: http://www.mackolik.com/.../Izmirspor-Corluspor