• 28
  taze pilot yazar.

  pirlodan alıntı yaparak başlayan bir yazı benim gözümde art niyetlidir. burası galatasaray sözlük. herkes herkesi eleştirebilir ama doğru üslup ile.

  ayrıca birisini eleştirmek için uzun uzun yazıp 00.00 bekleyip gün boyu en üstte görünsün diye çabalıyorsanız ilgi meraklısısınız bana göre.

  kaideyi taciz eden istisna harika bir entry girmiş hocayı eleştiren tez vakitte kellesi alınsın.
  (bkz: #2737016)

  okadar saat geçmiş moderasyon uyuyor mu neden pilot değil bu adam hala?

  problem eleştirmek değil, nasıl eleştirdiğin. umarım en kısa zamanda herkes bunun farkına varır.
 • 29
  mahalle baskısından dert yanan ex yazar. öncelikle kendisine şunu söyleyeyim. mahalle baskısı burada hep vardı. mesela şu entrym haftanın en ofsayt entryleri arasına tepeden girdi. çünkü o dönem bütün sözlük aysal'cıydı. oysa burada şu şöyledir bu böyledir, şu bunu döver değil ispanya ve hırvatistan'ın olduğu bir gruptan çıkamamamız için kimsenin ahına ihtiyaç yok anlamında bişey söylemiştim (bkz: #1980515)

  yada şöyle anlatayım. mairano, maicon, garry rodrigues ve fernando reges gibi futbolcularımızı bu sözlükte en dokunulmaz oldukları zaman eleştirdim. eleştirdim derken çöp, möp yazmadım. nefret de kusmadım. sadece futbolun içinde kalmaya çalışarak kendimde bir analiz yazısı yazdım ve eleştirdim. bu entrylerin hepsi haftanın en ofsaytlarına girdi. sonra ne mi oldu? beni ofsaytlayan adamlar bu futbolcuların başlıklarında çöp yazmaya başladılar. rüzgar böyledir. bir gün bir yöne eser, diğer bir gün başka bir yöne.

  zamanında genel kanının aksini bildiren şeyler yazdım, hala da yazıyorum. dahası bir çoğunu yazarken de rüzgara karşı yazdığım için ofsaytlanacağını biliyordum. ancak ben ofsaytlayacaklar diye yazmaktan vazgeçmedim. formatın içinde kalmaya, nefret saçmamaya çalıştım sadece. görüldüğü gibi hiç bir moderatör bana çıkıp da sen genel kanının aksine şeyler yazıyorsun seni pilot edeceğiz demedi. yani burada ne yazdığın kadar hangi üslupla yazdığın ve içini ne derece doldurabildiğin önemlidir. formatın içinde kaldığın sürece en fazla beğenmeyenler oflar. kendimizi herkese beğendirebilmemiz de zaten mümkün değil.

  burada harry kewell wizard of oz'un bir moderatör olarak selçuk inan penaltısı diye başlık açtı ve bir anda selçuk sevici diye linç edildi. moderasyona bile saran adamların sana bana sarması kadar doğal bir şey yok. bu hep vardı, ve var da olacak. buna dert yanıp sözlüğü bırakmak bana garip geliyor. sizin hayalinizdeki yer o zaman galatasaray sözlük değil eski anti fener forumları gibi anti terim yada ne bileyim anti ahmet, anti mehmet sözlük. ama mesele farklılıklarımıza rağmen bir arada durarak galatasaray sözlük olabilmekte.