• 1
  dün twiter’da tt olmuştu bu başlık. emre akbaba’yı galatasaraylı yapan sihir neydi? bu sorunun cevabı bence şu:

  2000 yılındaki zaferimiz nedeniyle avrupadaki türklerin ve haliyle çocuklarının %70’i galatasaraylı. bunu bütün avrupa bilir, bir fenerliler hariç.:)

  uefa kupası ve süper kupa sadece sportif bir başarı değildir. o kupalar, türk insanına, avrupalıya karşı söz hakkı veren zaferlerin sembolüdür. hatta bütün afrika kökenlileri de, avrupalılara karşı eziklikten kurtaran ve dolayısıyla hepsini (abartmıyorum hepsinin, çünkü afrikalılar türkiye’den başka takım tanımazdı o zaman) galatasaraylı yapan zaferlerdir.

  ancak gerek o günkü galatasaray yönetimi, gerekse daha sonra gelen yönetimler bu zaferlerin yarattığı sempati ve psikolojiyi anlayamadılar. çünkü kendileri bile neyi başardıklarının farkında değildiler. farkında olanlar ise seslerini duyuramadılar. çünkü o dönemde sosyal medya da yoktu. anlayamadıklarından da değerlendiremediler. elimizde kala kala sadece avrupada yetişen türk ve afrika kökenli futbolcuların sempatileri kaldı.

  işte bu nedenle yeni bir avrupa zaferinin tam zamanı. bütün galatasaraylılar ve tabi ki afrika kökenliler tam kıvamında. bunu başarabilecek tek takım galatasaray, tek hoca da fatih terim’dir. umut bozokların, emre akbabaların, david alabamaların, rodrigues, belhanda, gomis ve tüm afrika kökenli futbolcuların, hatta mourinhoların bile galatasaray taraftarı ya da sempatizanı olmasını sağlayan o ruh şu anda yeniden şahlanmıştır. önünü kesmeye kalkanları da darmadağın edip nirvanaya varacaktır allahın izni ve yardımıyla.

  yeter ki fatih terim hocam ve yönetim, takımımızı kendi inandıklarına ve biz taraftarların inandıklarına inandırmayı başarsın, takımımız da fatih terim ve ekibine inansın.

  allah yardımcımız olsun. amin...