• 10
  (bkz: duygun yarsuvat/@cimbombom)

  (bkz: açmayın dedeler)

  yazdığına düz mantıkla yaklaşırsak, kağıt üzerinde haklı olan yazar. ama olayların perde arkasını, yaşananları düşünürsek, ya da en azından son 30 - 40 senenin, belki de tüm galatasaray tarihinin en kötü başkanı dursun özbek'i ibra etmemeyi kabul etmediğini hatırlarsak yaptığı eylemlerin ve verdiği demeçin arkasında başka çıkarlar olduğunu anlamak mutlak olur, ne yazık ki bu da hak değil gasptır.
 • 12
  ibra meselesinde yazdığı entryleri seri ofsaytlamıştım. kendisini hiç tanımam ama sözlükte sevmediğim bir kaç kişiden biri. o dönem geçmiş entrylerini de bolca okudum, yanlış hatırlamıyorsam liseli değil. ama bir şekilde bağlantısı var liselilerle. o bağlantı nedir bilmiyorum. bu arada galatasaray liseli olmak ayrıcalıktır, liseli değil derken liseyi küçümsediğim anlamı çıkmasın. keşke herkes galatasaray liseli olabilse.

  okuduğum entrylerin hiç birinde açıkça liseci zihniyete destek vermemişti ama çok rahatsız edici bir üslubu vardı. şimdi burda anlatmak zor, okuyunca hissediliyor zaten. yapılanları ısrarla "ama tüzüğe uygun" diye yorumluyor.

  hakkınız olanı yapmanız her zaman doğruyu yaptığınızı göstermez, bunu bilmiyor sadece. bunu anlayacak gibi de görünmüyor.

  ibra etmeyenlere twitterdan ısrarla soruluyor, ya tamam kardeşim ibra etmediniz? sebebi nedir?

  bunların en azılılarından levent pınar, "e beni disipliine gönderdiler" diyor. bak bak. koskoca galatasaray kulubünü seçime götürmeye çalıştığı sebebe bak. ya kardeşim kulüp seni disipline mi gönderdi? sence haksızlar mı? dava aç kulübe? niye ibrasızlık için sağda solda adam topluyosunuz? işte cimbombom'un savunduğu bu zihniyettir. sebeplerine, sonuçlarına, uzun vadede getireceği zararlara bakmaksızın "hakkım değil mi, yaparım" zihniyetidir. üzgünüm canım, yapamazsınız. ha yaparsınız ama yarın tribünler ali sami yen'i boş bıraktığında ya da bu darbeci lisecileri protesto manyağı yaptığında gelip burda sakın ola taraftar yanlış yapıyor demeyin. zira "protesto haktır".

  bugün "hakkıyla" yönetim düşürenler, yarın "protestoyla" o görevi yürütemeyecekler. bunu görmeyen, göremeyen en hafif tabirle saftır.
 • 13
  düz mantık düşünen yazar. neymiş ibra hakmış o zaman sıkıntı yok.

  ahahahahhaah böyle bir düşünce gerçekten fevkalade. sebepsizce ibra etmemek hak falan değil. yıllar sonra bir yönetim gerçekten olumlu hamleler yapıyor ve bu yönetim ibra edilmiyor. neden? e ibra etmemek de hak çünkü, etmüyürüm bu benüm hakküm çünküm.

  e ben de hakkın kötüye kullanılması diyorum o zaman. madem bu hak, kesin hükümsüz işlem bile hakkın kötüye kullanımı sebebiyle sıhhat kazanabiliyorsa burada da çok rahat hakkın kötüye kullanılmasından bahsedilebilir.
 • 14
  bir şekilde yargıç önüne çıktığını düşünsün. onun bulunduğu pozisyona da yargıçın ahbaplarından birinin aday olduğunu ve yargıç sırf ahbabına yer açmak için kendisine müebbet verdiğini düşünsün haksız yere. ne diyecek. mühebbet hapis cezası verse ne diyecek? yargıçın beraat kararı verme hakkı olduğu gibi müebbet verme kararı da vardır onu kullandı mı diyecek? yoksa olayı bir üst mahkemeye mi taşıyacak?

  haktır falan boş muhabbet bunlar. doğru olan tek şey adalet ve vicdanları ferahlatan bir karar verebilmektir.

  zamanında fetöcu hakim ve savcılar da kendi askerlerine yer açabilmek için şerefli türk subaylarını sahte delillerle içeri tıkarken bunun bir hakları olduğunu ve bu hakları kullandıklarını düşünüyorlardı.
 • 15
  liseci ve statukocu demokrasi dusmani zihniyetin sozluk temsilcisi. gercek hayatta bu ozgurluk dusmanlarina karsi tutunulacak tavir, ozgurluk dusmanlarina ozgurluk yok siarini takip eder.

  sorsan memlekette demokrasi, liyakat ister bunlar ama nepotizmin doruklarinin yasandigi gerontokratik galatasaray’in da en yilmaz savunucularilardir. bu savunularini da demokratik hak, ifade ozgurlugu diye satmaya kalkarlar. oysa demokrasi ve ifade ozgurlugunun sinirlari vardir. bu sinirin disinda demokrasinin ozune, ozgurluklere karsi yikici fikirler bulunur. zumre ustunlugunu, monarsizmi, irkciligi, nazizmi savunmak nasil ki demokratik ifade ozgurlugudur diye iddia edilemezse galatasaray baglaminda liseciligi, yarsuvatciligi savunmak ifade ozgurlugu ve demokratik hak kapsaminda degerlendirilemez. monarsizmi de liseciligi de savunabilirsiniz tabi ki ama bunu demokratik bir kilifla ozgurluk diye satmaya kalkmayin.