• 1
  atagold'un sahibi, başbakanın kuyumcusu olarak da bilinmektedir. başbakanın oğlu ile birlikte yaptığı iş ortaklığı ve istanbul eyüpteki arsa vurgunu skandalı ile tanıdığımız kişi. (link verelim de lafımız havada kalmasın http://www.hurriyet.com.tr/...11001148.asp?gid=229 )
  kendisi istanbul büyükşehir belediye başkanı kadir topbaş'ın oğlu ike birlikte aziz yıldırım'ın listesinde yer almakta olup kuvvetle muhtemel önümüzdeki dönemlerde fenerbahçe yönetiminde yer alacaktır. bir de buna (bkz: #28595)
  bu sayede anlıyoruz ki fenerbahce de paranin suyunu cektigi gercegi gibi bir durum söz konusu değildir, eğer öyle birşey varsa bile görüldüğü üzere başkanları tarafından gereken önlem alınmış olup ayrıca yine kendisi tarafından verilen "3 sene daha kalacağım ve 3 sene de şampiyon olacağız" sözünün aslında klasik boş bir vaat olmadığı. sanırım gerekli yerlerden gerekli garantiler alınmış. ama unutmamak lazım ki zor oyunu bozar arkadaş.
 • 2
  http://tinyurl.com/mzw7fg linkinde görebileceğiniz gibi ilginç açıklamalarda bulunmuş kabak kafalı fenerbahçe yöneticisi. gelin bi bakalım ne diyor?

  "biz isteseydik, yönetim ve sayın başkan aziz yıldırım isteseydi bugün takımımızın başında rijkaard vardı. bu taraftarın, başkanın ve yönetimin tercihidir. bence doğru bir tercihtir. çünkü pek çok kişiye de sordum, hep iki
  isim söyleniyordu. birisi lucescu, birisi daum idi. hiç kimse rijkaard demiyordu. lucescu'nun sözleşmesi devam ediyor. daum'un sözleşmesi sona ermişti. taraftarımızı, fenerbahçe'yi ve türkiye'yi tanıması nedeniyle de tercihimizi daum'dan yana kullandık. biz hızlı şampiyonluk istiyoruz."

  başkan isteseydi takımımızın rijkaard vardı ne demek lan? adam rijkaard'ı dört ayda ikna ettiğini söylüyor. sen neden bahsediyorsun? herkesi para basınca gelecek mehmet topuz ya da özer hurmacı mı zannettiniz? adam beş yılda barcelona'da yeterince kazanmış, koskoca avrupa şampiyonlar ligi şampiyonu takımın teknik direktörü gelsin türkiye'de şampiyon olsun. buna hassss deyip peşi sıra sözlük alemlerinin meşhur yazarı hasnicktir rumuzlu arkadaşa telmihte bulunmadan edemez kimse. pek çok kişiye sormuş da millet hep daum lucescu demiş. ulan madem daum iyiydi de niye kovdunuz o zaman? diğerlerinin türkiye'yi tanımadığını falan söylemişsiniz. o zaman sizler uluslararası arenada gözünüzü boyayacak ve ligde de cebir ve hileyle, hurdayla, elle atılan gollerle (hatırla sözlük, anelkayı hatırla, hatırla sözlük konyaspor maçını hatırla), hakemi etkileyen ve rakip taraftarları tahrik eden demeçlerle de olsa hiç farketmez, biz şampiyon olalım yeter ki derdindesiniz anladık. nedeeen? e efendim kombineler var, boşa giden paralar var. fenerbahçe taraftarı şampiyon olsun, galatasaray'ı yensin ama avrupa'da perişan olsun hiç farketmez değil mi sayın kamer? kime sordunuz ayrıca ketoya mı yoksa medyum memişe mi ya da bir güzellik yaparak rezzan kiraza mı? bu nasıl futbol bilgisidir arkadaş; daum ve lucescu diyor. başka adam yok mu yahu? bu heriflerin mentaliteleriyle mesut bakkalı, yılmaz vuralı, samet aybaba'yı dönüşümlü olarak çalıştırıp genç ve yetenekli teknik adamların kendilerini göstermelerine müsade etmeyen zihniyet aynı zihniyettir. he evet, daum ve lucescu bir kere geldi ya. durmadan o herifleri alalım. anlayışa bak. bu herifler yönetici. kelli felli adamlar bi de. hiç kimse rijkaard demiyordu. bu meselenin rabbime sordum cleveland dedi yaklaşımından farkı nedir?

  "daum olsaydı uefa şampiyonluğu, lig şampiyonluğu ve türkiye kupası bizimdi" şeklinde açıklamalar yapmış sayın kamer. burada eksiklik var bir kere. süper kupayı saymamış sayın kamer. bu arada ben de şunu söylemek isterim sayın kamer halamın daşşakları olsaydı emicem olurdu. bu nasıl bir zihniyet lan? var olana bakarsın, onun üzerinden değerlendirmelere girişirsin. zan üzerine bilmem ne üzerine konuşamazsın. hem bir adamı her şeyi halledecek kara murat tevehhüm etmek için gerekli ve yeterli yaşı yazık ki halen ikmal edemimişsiniz. ulan peki öyle de neden luis aragones'i getirdiniz takımın başına? daha ayak bastığı zaman tipine bakarak daha bu adamdan bir cacık olmaz dedim. kulüp düzeyinde çalıştırdığı takımların hali malumdu.

  "başkanın futbol ve futbolcu bilgisi de pek çok teknik direktöre taş çıkartacak kadar iyidir" demiş yine sayın kamer. e ama gökhan emreciksin'i daha altı ay önce almadı mı? tantanayla aldığı o adamı kayseriye postalamadı mı? aragones gibi bir adamı takımın başına getiren o değil miydi? istifa edip edip gündem degiştiren rijkaard'ın geldiği gün ezik biçimde gündemi mehmet topuz'a kaydıran o değil miydi? fenerbahçe'yi şampiyonlar liginde hayal edemeyeceği en üst noktaya taşıyan zico gibi bir futbol efsanesini kovmaktan beter eden kimdi? guiza gibi bir adama, emre gibi bir adama milyonlar bayılan kimdi?

  sayın kamer; korktuğunuz başınıza gelecek. galatasaray'ın geçen seneki kadrosu üst düzeyde idi zaten. bu sene o adamların hemen hemen hepsi kadroda. sakat yok denecek kadar az. transfer yapmasak dahi korksanız iyi edersiniz sayın kamer. zira bomba gibi bir galatasaray geliyor, hazır olun. ha bu arada taraftar olarak söylediklerinizi ciddiye almadık. yukarıda yazılanlar çerçevesinde ne ölçüde ciddiye alınabileceğinizi de varın siz hesaplayın artık.
 • 3
  emaar ile ortak yaptığı toskana vadisi projesinde satışları azaldığı için fenerbahçe yönetimine girmiş kişilik.şu inşaat işini spor kulubü olmadan yapamayacaksınız.başbakana, cumhurbaşkanına ve diğer devlet adamlarına yakın olmak zorundasınız yoksa nato, bm, savunma ihalelerini nasıl alacaksınız?ne zaman kıyakçılık olmadan iş yapacaksınız?galatasaray'ım size verilse 1 milyar dolar peşin ödeyeceğiniz arazisini devlete verip %20 bedeline stad yaptırdığı zaman inşaat konuşmaya başlarsınız.gördüm o kadar övdüğünüz villalarınızı kamer bey inşaatınızın rezilliğini görmesinler diye türkleri içeri bile almıyorsunuz.araplara satın siz karton evlerinizi.
 • 14
  05.02.2012 akşamı trt'de katıldığı stadyum programında terbiyesizce takımımızı diline dolayan zat.

  --- alıntı ---

  8 takim değil! galatasaray'in da davasi var"

  aslında sadece 8 takım değil. 10-11 takım var en azından. biliyorsunuz galatasaray'ın denizlispor fenerbahçe maçıyla ile ilgili yargıda olan bir davası var. dönüp 'ben bu işte yokum. diğerleriyle ilgili bir olay' deme hakkı yok kimsenin. adnan öztürk'ün bu yöndeki açıklamaları yanlış. biz bu yönde hareket etmedik hiç.

  "amrabat, yiğit, necati... bunlar tesadüf mü?"

  öztürk'ün açıklamalarının ardından şunları da söyleyeyim. sizin kayserispor maçınız var, amrabat'a talip oluyorsunuz; manisaspor maçınız var yiğit'e talip oluyorsunuz. daha sonra antalyaspor maçından önce necati ateş'e talip oluyorsunuz. istanbul büyükşehir belediyespor'dan doka ve sivasspor'dan grosicki ile ilgili de benzer şeyler var. bunların hepsi mi tesadüf?

  bu bizi nereye taşır? ben aslında bekliyorum, ünal aysal madem çok etik bir başkan, çıkıp "denizlispor - fenerbahçe maçının incelenmesini istiyorum" niye demiyor?

  şimdi bir hikaye var, biri ölüyor ve cehenneme gidiyor. her kuyunun başında bir zebani var ve tırmanıp kaçmaya çalışanı kafasına vurarak durduruyor. ancak bir kuyuda zebani yok. niye diye soruyorlar ve o kuyuda türkler var, onlar birbirinin paçasından tutarak durdururlar zaten. demek istediğimiz bu. futbol temizlenecekse aziz yıldırım ve fenerbahçe üzerinden temizlenemez. fakat bu fırsat haline getirilemez. saha içinde verilen mücadeleyi saha dışına çekerek avantaj elde etmeye çalışılamaz. herkes türkiye formasını giyecek ve böyle mücadele edecek.

  --- alıntı ---

  dün geceden beri kime benzediğini düşünüyordum, işte buldum.

  cihan kamer : http://www.patronlardunyasi.com/...haber_resim/9192.jpg
  shrek : http://www.seyvet.com/resim/1d419e44ea.jpg
 • 15
  --- alıntı ---

  "amrabat, yiğit, necati... bunlar tesadüf mü?"

  öztürk'ün açıklamalarının ardından şunları da söyleyeyim. sizin kayserispor maçınız var, amrabat'a talip oluyorsunuz; manisaspor maçınız var yiğit'e talip oluyorsunuz. daha sonra antalyaspor maçından önce necati ateş'e talip oluyorsunuz. istanbul büyükşehir belediyespor'dan doka ve sivasspor'dan grosicki ile ilgili de benzer şeyler var. bunların hepsi mi tesadüf?

  --- alıntı ---

  adama sormazlar mi o vakit;

  ey cihan kamer, gecen sene emenike transferini nasil yaptin?

  ey cihan kamer, sen ve camian mac oncesi emenikeyi ayartmadiniz mi?

  ey cihan kamer, emenike size karsi oynadi mi oynamadi mi?

  ey cihan kamer, emenikenin hocasi mactan once emenike sakat falan degildi diye aciklama yapmadi mi?

  ey cihan kamer, emenikenin hocasi mactan sonra emenikenin sadece kendi istegiyle oynamadigini aciklamadi mi?

  ey cihan kamer, sirf emenike transferi yuzunden savciligin takibine takilmadiniz mi?

  ey cihan kamer, sezon biter bitmez transferini gerceklestirdigin emenike, butun bu yasananlardan korkup kacmadi mi?

  ey cihan kamer, madem bu kadar masum ve tertemizdiniz, neden emenikenin ayrilmasina izin verdiniz?

  son olarak

  ey cihan kamer, ne zaman "tamam bizim hakkimizda islermer yapiliyor ama sadece biz degil, tum takimlar pis" demeyi birakacak ve gerceklerle yuzleseceksiniz?
 • 17
  o kocaman kafasının içinde hiç beyin olmaması ihtimalinin çok düşük olması nedeniyle muhtemelen şu an telegol'de beyinsiz rolü yapmakta.

  ----
  erman t: fenerbahçe'li futbolcular emek vermişlerdir ama saha dışında bir takım işler çevrilmişse bu fenerbahçe'li futbolcuların emeğine haksızlıktır.
  cihan k: tamam işte hocam. o zaman bu şampiyonluk sonuna kadar helaldir. söyle artık şunu hocam.

  erman t: bak bir daha söylüyorum fenerbahçe'li futbolcular emek vermişlerdir ama saha dışında bir takım işler çevrilmişse bu fenerbahçe'li futbolcuların emeğine haksızlıktır.
  cihan k: e o zaman bu hakedilmiş bir şampiyonluktur hocam.

  erman t: allah allah çok açık söylüyorum ya fenerbahçe'li futbolcular emek vermişlerdir ama...
  ----
 • 22
  bu tarz yöneticiler olduğu müddetçe kimse çıkıp da demeyecek ''futbolda şiddet, futbol terörü'' diye. insanlara örnek olması gereken koca adam çıkmış küçüklerin artık aralarında bile söylemediği, o derece yerlerde olan bir seviyeyle cincon diyor.

  bu tarz insanları ya ciddiye almayacaksın ya da çıkıp onların anladığı dilden konuşacaksın.

  selman bayer'in bir lafı var; “dünya üzerinde ideolojisini kitlelerin kendilerine olan nefreti üzerine kurmuş yalnızca iki topluluk vardır: biri yahudiler, diğeri de fenerbahçe spor kulübü.”

  şimdi sen televizyonlara çıkıp abuk sabuk konuş, rakibine zerre kadar saygı gösterme sonra insanlar neden bizden nefret ediyor diye kendi kendini büyük göster. nefret üzerine kurulmuş bir ideoloji işte.

  sonra 17'ye karşı 1 de, biz bize yeteriz de. sonuna da ünlem falan koy, ciddi olduğunu falan göster.
  saygı görmek isteyen kişiler önce karşısındakine saygı gösterecek. yok göstermiyorsa, kendisine saygı duyulmasını da beklemeyecek.
 • 24
  saha içinde olan olaylarla saha dışında olan olayları ayırlması gerektiğini, saha içinin temiz olduğunu, saha dışında yaşananların bunlarla alakası olmadığını savunuyor. adama sorarlar saha dışında teşebbüs,şike pazarlık vs yapıldıysa, sence bu saha içini de etkilemez mi? rakip takım ona göre top oynayacak.ayrıca hala tutturmuşsun şampiyonlar ligi benim hakkımdı benden alındı diye. içeride hala klüp başkanı, as başkanı olan kim ? uefa, şampiyonlar ligini sizin gibiler yüzünden turnuvanın ismini leker mi? ayrıca trt de ki stadyum programına katıldığında modaratör tarafından şu soru yöneltilmiştir.
  --- alıntı ---

  "sow transferini düşmeme garantisi alarak mı yaptınız?" sorsuna, "evet, sow transferi öncesinde garanti aldık. oynadığımız 13 tane maçı izledik ve bu maçlardan garanti aldık. biz şike yapmadık. eğer biz küme düşürülürsek, bize zulüm edilmiş olur. sahaya inatla bir leke bulaştırılacaksa feda olsun sow'a harcanan para" cevabını vermiştir.

  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/.../futbol/19856564.asp
  --- alıntı ---
  ancak telegol programında ise, fenerbahçeli yöneticlerin 58. madde konusunda ki fikir değişikliği konusunda şuna benzer bir açıklama yapmıştır, "biz en başta karşı değildik ve küme düşmenin kaldırlmasını da istemiyorduk. fakat kamuoyunda yanlış anlaşıldıkları için şu anda 58. maddenin dokunulmasına karış bir tavır almış bulunmaktayız". peki bu durumda, küme düşmemeye garanti aldıysanız, bu demek oluyor ki, yasalar uygulanmayacak. öyle mi?
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!