• 1
  sheffield united'ın hocası. sky bet lig 1'den buraya kadar getirdi. belki oyuncular aşırı kaliteli değil ama belirli bir amaca yönelik futbol oynatıyor. 31 ağustos 2019 chelsea sheffield united maçında ilk kez izledim takımını. çakılı stoper tipte ağır oyuncuların hücuma katıldığı ve kanatları etkin kullanan bir oyun anlayışı var. gerçekten çok beğendim. kendisi erdoğan arıkan'ın dediğine göre geçen sene ingilteredeki en iyi hoca seçilmiş. genelde premier lig şampiyonlarına giden bu ödül geçen sene için kendisine yani sky bet championship şampiyonu hocaya gitmiş.

  edit: fm serilerinden tanırdım kendini. alt liglerde pek çok takım değiştirirdi.* böyle güzel bir oyun bilgisine sahip olması bana futbolu bilen birçok kişinin aslında daha alt seviyelerde de olabildiğini gösteriyor. ama popülist dünyada hep isimler ön planda olduğunda liyakat değil şöhret iş buluyor.
 • 2
  premier lig'de, 2019-20 sezonunun parlayan hocalarından birisi. klopp'u bir kenara koyarsak belki de en başarılısı.

  26 maçlık süreçte, takımı sheffield united ile 39 puan topladı ve maç fazlasıyla da olsa 5. sırada yer alıyorlar.

  çarpıcı noktalara kısaca değinmek gerekirse;

  bu 26 maçlık dönemde:

  - 24 gol yediler. liverpool'un (15) ardından ligin en başarılı savunma takımı oldular.

  - 10 galibiyetle bu alanda manchester united (9) ve arsenal (6) gibi takımlardan iyiler.

  - mağlubiyet sayıları 7. - kendilerinden daha fazla mağlup olan takımlardan bazıları; manchester united, tottenham ve chelsea. bu üçlü 8'er defa kaybetti.

  - 9 maçta gol yemediler. liverpool'un hemen ardından geliyorlar bu konuda da.

  chris wilder, az atan ve az yiyen ama dirençli bir takım oluşturdu. 2019 yazında bir çok kişi için düşme adayı görülen sheffield united, 2020 kışında zor da olsa avrupa kupalarına katılım için bilet kovalıyor.

  https://twitter.com/.../1227165377379127296
 • 4
  fc sheffield united menajeri.

  merak edenler olabilir, bu rezalet performansına rağmen nasıl hâlen kovulmuyor diye. kendisi şehir için adeta bir efsane konumunda. bizim için fatih terim neyse, onlar için de o. bu yüzden kovulmuyor.

  takımı çok alt liglerden alıp bu noktalara getirdi. geçen sezon peri masalı gibi bir premier lig heyecanı yaşattı. kulübün sahibi, ''ligden düşsek bile bizi buraya geri getirecek olan chris wilder olacak'' demişti geçtiğimiz günlerde. sözünün eri bir adam mı orasını bilemem ama durum bundan ibaret.