• 29
  en begendim 3 yazardan biri olmus yazar. ozur dileyerek soyluyorum ki ismen hic dikkatimi cekmemisti, yani bu isimde bir yazar oldugunun farkinda degildim dune kadar. ama adam ismini dahi bilmememe ragmen top 3 yazarimdan biri olmus. bu da ne kadar guzel yazdiginin kaniti olsa gerek. isme gore degil kaleme gore almis oylarini. misal ben 1 kisinin listesindeyim sanirim sadece, o da sosyal hayattan da cok yakin arkadasim:( benim bunu dememin anlami var mi onun nezdinde bilmiyorum ama tebrik ediyorum kalemine zeval gelmesin:)
 • 36
  (bkz: galatasaray sözlük/#2509285)

  sözlükte ve sosyal medyada son zamanlarda sıkça yaşanan ve can sıkan ortak sorunlarımız dile getirmiş.
  altına imza atacağım bir entry.
  helal olsun.
  kendi nacizane yorumum da bu durumun malesef değişmeyeceği, lakin;

  (bkz: z kuşağı)

  çok takmamaya çalış hocam; ben öyle yapıyorum.

  çünkü bu hafta lokomotif’i yensek,
  neden 2 fark atamadık;
  2 farklı yensek,
  neden 3-4-5 olmadı;
  gruptan namağlup çıksak;
  neden 6da6 olmadı...

  türevinde şeyler okuruz.
  bu değişmez.
  neden böyle diyorsunuz diye fikrimizi belirtsek;
  her şeyin en iyisini istemenin nesi suç masalı dinleriz.
  biz de tabii ki en güzelini takım için en iyisini istiyoruz.
  ama her zaman en kötü pencereden bakılmaz. her zaman yakılıp yıkılmaz.
 • 37
  her maç yaptığı “oyunu boşverin, hakem hakkımızı yiyor” zırvası artık gına getiren yazar.

  tamam oyunu boşverelim, adile yakın yönetilen avrupa maçlarında da rezil rüsva olup dönelim çünkü hakem lokalde aleyhimize kasti veya istemsiz hata yapıyor. bu yüzden oyunumuzu geliştirmeyelim, takımın hatalarını eleştirmeyelim.

  ne gerek var ki set, plan, formasyon vs. konuşmaya?

  edit: mesaj kutunuza galatasaraylılığınızı sorgulayan bir mesaj bırakıp daha sonra da sizi engelleme potansiyeli barındıran yazar.
 • 39
  evet ne diyorduk, biz eğitilmeziz... adam şu cümleyi eleştireceği yere, "eşcinselliğin bir proje olduğunu en azından bireyler düzeyinde tercih ya da hastalık olarak adlandırılsa dahi bu denli ayyuka çıkmasının tamamen dünya nüfusunu yönlendirmeye yönelik bir hareket olduğunu düşünerek, bu ve benzeri hareketleri destekliyorum", gelmiş burada @cheersdarlin e sallıyor. adam hastalık diyor, bakın sayın seyirciler. gerçekten inanılmaz...
 • 41
  insan olmayı savunduğu, ırkçı ve cinsiyetçilere geri zekalı dediği için özür dilenmesinin beklendiği değerli yazar. oysa biraz geri zekalı değil de insan olsanız aynı başlıktaki "ırkçı" ve "cinsiyetçi" ifadeleriyle suçlanmak çok daha zorunuza giderdi. ama bunların neler olduğu hakkında bile hiçbir ama hiçbir fikriniz olmayacak kadar bağnaz ve kötüsünüz.
 • 42
  her şeyden önce mesele insanların cinsel tercihleri değil, yönelimleri. hiçbir eşcinsel “ben heteroseksüellikten çok sıkıldım artık hemcinslerimle yatacağım” diye eşcinsel olmuyor, olmaz. kısacası eşcinsel olunmaz eşcinsel doğulur, sizin dediğinize yakın olabilecek tek şey bireyin cinsel yöneliminin geç farkına varmasıdır. cahil cahil konuşmayın.
  yazdığında haklı olan ve canı gönülden desteklediğim yazar.
 • 43
  kendisi çok güzel bir şekilde twitter' deki rezil paylaşım hakkında doğru ve adil bir açıklama yapmıştır, insan olmanın gereğini göstermiştir. insan olmayanların kendisini yadırgaması maalesef doğaldır. dikkat edin anadolu ve orta doğu tarihinde eşcinselliği yadırgayan, ayıplayan ve eşcinsellere zulm eden tabakanın " badecilik, civelek sevicilik " gibi kavramlarda at başında lider olduklarını görürsünüz, böyle de iki yüzlüdür insanoğlu maaleaef.
 • 44
  çocuk istismarını, kadın cinayetlerinı, televizyonlarda yüzümüze açıkça vurulan silahlı/silahsız ve fiziksel/psikolojik şiddeti 'normalleştirenler' tarafından anormal olduğu iddaa edilen ancak sözlerinin altına imza attığım yazar arkadaşımızdır. bu taraftar topluluğu altında böyle aklı başında insanları da görmek gururlandırıyor.
 • 45
  insanlara hakaret etme hakkı olmayan yazar.

  herkesin görüşü farklıdır. istediğimiz şey özgürlükse tek yüreğin yapmış olduğu paylaşım da özgür bir ifadeyle yazılmıştır. paylaşımı savunmuyorum ama herkes kendi hayat görüşüne göre bir başkasının fikirlerini hakaret ederek eleştirecekse hangi özgürlükten bahsediyoruz?

  paylaşımı doğru bulmuyorum bu ırkçılıktır dersin geçersin ama hem o sayfaya hem de eşcinselliği normal görmeyen insanlara hakaret etmek kimsenin haddine değildir.

  ben eşcinselliği normal görmüyorum ve gerizaklı olduğumu hiç sanmıyorum. ama onları öldürelim gibi bir zihniyete de sahip değilim. benim özgür alanıma girmedikleri sürece hiç sorun yok. herkes dilediği kişiyle dilediğini yaşasın. ama sen görüşüne uymuyor diye insanlara “gerizekalı” dersen bir başkası da görüşüne uymuyor diye “ipne” der bu iş bu kadar basit.

  yazarın bana özelden yazdığı mesaj üzerine zorunlu edit;

  yazar bana 3 kelime ile bir özel mesaj atmış. “kes tatavayı patates” yazmış. sonra da engellemiş.* mesajımda hiç bir hakaret yok aşağılama yok küfür yok. söylemek istediklerimi 3 kelime yazarak anlatman çok hoşuma gitti. başka fikirlere tahammül seviyen bu kadarsa boşuna naralar atma dostum. senin de o tek yürek hesabından bir farkın yok. zihniyet aynı, fikirler değişik...
 • 48
  tek yürekin yaptığı iğrenç paylaşımı düşünce özgürlüğü sıfatı ile aklamaya çalışmak en kibarından acayip talihsiz bir yaklaşımdır. kölelik ve ırkçılığın yaygın olduğu zamanlarda siyahi veya yahudi olmanın parmakla gösterilmesi ne kadar yanlışsa ve bu yanlıştan dönülmüşse elbet cinsel özgürlüklere gösterilen tahammülsüzlük yanlışından dönülecektir. ne zararı var arkadaş bu insanların size?

  cheersdarlin in de özür dilemesini gerektirecek en ufak bir şey yok bence. insan bunlar da insan.
 • 50
  insana, somut olayda cinsel tercihinden ötürü, sadece insan olması nedeniyle gerekli saygıyı göstermeyi bilmeyenlere gerizekalı dediği için özür dilemesi istenen, ancak ortada özür dilemesini gerektirecek bir sebep bulunmayan yazar kardeşimizdir.

  tekyürek tarafından yapılan paylaşım, açıldığından beri twitter kullanan biri olarak söylüyorum, bir galatasaray hesabının bugüne kadar yaptığı en sığ, en amacını aşan, en gerizekalıca paylaşımdır; 12 numaranın sınırları zorlanmıştır. bu paylaşımı yapan gerizekalıdır, destekleyen de gerizekalıdır. bu bir hakaret değil, doğru bir önermedir.

  her şeyi, herkesin hayatını istediğiniz gibi kontrol etme hakkını size kim veriyor birader? sevme. biz de gay değiliz, biz de gaylere aşık değiliz. sevmek başka, saygı duymak başka. onlar da en az sizin kadar insan, onlar da en az senin birini sevdiğin gibi kendisini seven birini sevme hakkına sahip ve işin en önemlisi varlar. yani bir kuram değil bu, gay, lezbiyen, biseksüel ve transseksüeller var olan canlılar ve hepsinden önemlisi insanlar.

  burada özür dilemesi gerekenler, kendilerine verilen beyni en ufak kapasite ile kullanarak ilgili tweeti atan ve destekleyenlerdir. özürlerini iletmeleri gereken merci ise, kullanın diye beyin veren allah'tır.

  diyelim ki bu bir kusur; genetik mutasyon. biz top oynadığımız takım arkadaşımız sakatlandıktan sonra aksak aksak yürürken "naber lan timurlenk" diye çağırabiliriz ama doğuştan sakat birine bunu diyemeyiz. temel ahlak bunu gerektirir. dediğim gibi velev ki bu bir kusur, bu insanlara kusurları ile saygı duyacaksın. velev ki bu bir tercih - ki değil -, sana ne birader insanların tercihinden? dine göre mi ayıp? 1400 yıldır var olan dini korumak insanlara yaymak sana mı düştü? din üzerinden konuşup atıf yapıp yanacaksınız diyerek allah'ın vereceği kararı tebliğ ederken şirk koşuyorsunuz farkında değilsiniz, ayı gibi güleceğim diğer tarafta bunlar yüzünüze vurulursa.

  yürüyedursun güzel kardeşim. arkandayız cheersdarlin; ağzına sağlık.