• zamanında antrenmanda ikili mücadele sırasında düşürdüğü servet çetin kendisine birkaç kez tekme, daha sonra da tokat atarak saldırınca şu tweet'leri atmıştı:

  " para şöhret her şey var sende. bende hiçbiri yok. bende var olan şey de sen yok. gücün bana yeter belki ama adamlıkta seni ayıklarım. altına alır çiğnerim"

  "sağol baba. beni böyle yetişdirdiğin için hakkımı savunmak doğruyu söylemek doğru soyleyeni 9 köyden kovarlar ama kimse bilmez ki 10. köyün olduğunu"

  "söyle büyük insan dev adam adamlıktan bahsetsene. bana küçüğe vurmak küfür etmek adamlıksa ben şerefsiz ahlaksız bir insanın tekiyim"

  "istediğiniz kadar vurun düşürün ben yine kalkacağım. o taşıyamadığınız kutsal formayı en iyi şekilde taşıyacağım yazıklar olsun size."

  "dünkü açıklamaların çok iyiydi ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün söyleyecek daha fazla birşey bulamıyorum"

  "seninle aynı formayı giyiyorum diye utanıyorum hatta"

  "bak servet çetin sert vuramamışsın demek ki suratıma. hâlâ konuşuyorum sana abi diyordum kardeşimdende küçüldün artık gözumde"

  "gerekirse futbolu bırakırım bana babam el kaldırmadı bu yaşıma kadar sen kimsin"

  olayın üzerine dönemin galatasaray yardımcı antrenörü tugay kerimoğlu olayın taraflarını yatıştırmayı denerken bülent ünder cem'in, yaşça küçük olduğu için, servet'ten özür dilemesini istemişti.

  bu ise enes ünal'ın 2015'te verdiği bir röportajdan alıntı:

  --- alıntı ---

  kaptan kompany karşısında bir topa çok sert bir tekme sallayarak girebiliyorsun ve o sadece işini yapıyor, sana dönüp bakmıyor bile. antrenmanın geri kalan kısmında arkanda birisi dolaşıyor mu diye sürekli tetikte olmana gerek yok! yine burada takıma henüz bir-iki hafta önce katılan genç bir oyuncu tartışmalı bir pozisyonda takımın gedikli oyuncularından herhangi birisine karşı “top sizden çıktı” diyebiliyor. bunun imkansız olduğu çok fazla yer var, bana inanın!

  --- alıntı ---

  http://gss.gs/1809040

  yozdil tarzıyla bitireyim: anlayana...
 • sene 1995, borussia dortmund büyük yatirimlar yapmis, firtina gibi lige baslamisti. kadrosunda matthias sammer, julio cesar, stephane chapuisat, andreas möller, karlheinz riedle gibi süperstarlar var.

  sonra ligin ikinci devresi basladiktan sonra bir cenabetlik bulasti bu takima, ki, iki sahane forveti, riedle ve özellikle takimin temel tasi olan chapuisat cok agir sekilde sakatlandi.

  ne yapti, büyük hoca ottmar hitzfeld? aldi genc takimdan henüz 17 yasinda olan ibrahim tanko ve 18 yasinda olan lars ricken'i, dortmund "babysturm", yani "bebek hücumu" adini verdigi bu iki delikanli'yi cekinmeden kullandi, ve asi tuttu.

  yillar sonra dortmund hücum hattindaki bu iki bebek ile sampiyonlugu kazandi. hatta sezonun son ve sampiyonlugun belirlenecegi macta, dortmund dogumlu, dortmund genc takimindan cikma, özdortmundlu ricken, sampiyonluk golünü atti.

  (meraklisi buradan buyursun: http://www.youtube.com/watch?v=fuTXfFLSZsA 40. saniyede sampiyonluk macinda bir 18 yasindaki genc nasil bir takimi sampiyon yapiyor.) ayni ricken iki sene sonra dortmund'u sampiyonlar ligi sampiyonu yapacak golü atacakti.

  kumasi saglam olduguna inandigi iki oyuncuyu sahaya sürdü hitzfeld zamaninda, ve dünyayi kazandi.

  temennimiz, büyük hoca oldugundan süphemiz olmayan frank rijkaard'in da kumasi saglam olduguna inandigimiz kardesimiz cem sultan'a bu saatten sonra bu sansi tanimasi, ve bize de hitzfeld'in dortmund'a hediye ettigi ricken'e benzer bir deger hediye etmesi.
 • bu çocuğu hatalı bulanı eleştirenin fikrini sikeyim.

  keşke twitter dan "be amk şerefsizi rijkaard'ı da satan sen, ölü gibi sahada gezende sen siktir git eskisi gibi fenerde oyna" yazsaydı da tam olsaydı.

  yavrum benim.

  yeni abici çıktınız be. zaten galatasaray futbol kulübünün en salak olayı şu abicilik. yeter yıkama yağlama çektiğiniz be herkes işine saygı duysun önce.

  sen adam ol da koskoca galatasaray kulübünün teknik patronunu tv önünde car car eleştireceğine işine bak. sonra 19 yaşında çocuk laf yapınca cık cık ötersin adi herif diye.

  götelek.
 • https://twitter.com/...us/74954905198149632

  o harflerdeki l ' ler d'ler niye büyük, nerede türkçe? -da eki neden ayrı yazılmamış? vefasız değil de niye wefasız?
  ilkokul çocuğu değil, 20 yaşında bu adam.

  eleştirim türkçe yanlışlığı, o bu şu değil. elbette türk dili ve edebiyatı profesörü değil bu adam ancak seni yüzlerce binlerce insan takip ediyor, sen bu ülkenin en büyük kulübünün genç futbolcususun, üstelik alt yapısından çıkmışsın. senin böyle bir ortamda bize yakışır şekilde "efendice" hareket etmen gerekmiyor mu?

  kayserispor'la anlaşmış. kayseri otobüslerinde musa feat gülşah falan çalmaz yalnız. haberin ola.

  karşımdaki messi de olsa, ronaldo da olsa, cem sultan da olsa fark etmez. ben adamın önce kişiliğine bakarım. ben 11 sene kapısında yattım, yok şöyle galatasaraylıyım yok böyleyim demekle galatasaraylı olunmuyor. galatasaraylıyım demen için önce bir omzun çıkıkken top oynaman lazım aslanım, tüm kulüp oyuncuları parasını alamazken, çoluğunun çocuğunun rızkından kesip de gençlere para dağıtman lazım. o takım uğruna canın uğruna mücadele etmen lazım.

  twitter'da galatasaraylı'yım ben demekle olunmuyor.

  herkes arda turan olamıyor işte. herkes o yüzden hakan şükür olamıyor.

  haydi cem sultan, yolun açık olsun. sen benim gözümde değersizsin.
 • 19 yaşındaki futbolcumuz. bizim futbolcumuz. altyapımızda yetişen, belki de 15 sene bizim formamızı terletecek olan adam. cem sultan...

  küçük yaşlardan beri burada olan, bazı kavramları ve galatasaraylılığı anlamaya çalışan bir adam. taraftarın çok şeyler beklediği, her fırsatta " neden bu çocuk oynamıyor? " diye veryansın ettiği adam o.

  gelelim esas konumuza, servet ile kötü bir şeyler yaşamış. haketmediği, hiç ummadığı bir tepkiyle karşılaşmış. idmanda, sert bir ikili mücadele her şeyin nedeni. evet, bu. yani, bu çocuğun küfür işitmesine ve tokat yemesine neden olan tek şey, idmanda servet denen çam yarmasıyla kafa kafaya mücadele etmesi. var mı başka nedeni, biz mi bilmiyoruz?

  twitter'da içini dökmeye çalışıyor şimdi. kimisi diyor ki " bırakın adamı; haklı zaten, söylesin açılsın. ", diğer kesim de " galatasaraylılık nedir bilmiyor bu, asalım. " birbirine zıt 2 düşünce ve 19 yaşındaki genç bir adam karşı karşıya.

  sizlerden tek bir istirhamım olacak, ne olursunuz 1 saniye için kendinizi cem'in yerine koyun. biraz empati. 19 yaşındasınız, profesyonel olarak artık sizden bir şeyler bekleniyor, çıkıyorsunuz a takıma. heyecanlısınız. ee kolay mı, koskoca galatasaray'da gözünün içine bakılan adamsınız. gözler sizin üzerinizde. idmandasınız. bir an önce hocanın gözüne girmeli, forma kapmalısınız. " ben de buradayım " deme fırsatı ayaklarınıza kadar gelmiş. hırslısınız, yıllarca böyle anlar için çalışmışsınız. bir an önce ilk a takım deneyiminizi yaşamak ve taraftarın önüne çıkmak en büyük amacınız. ama işte dedik ya tek yol, hocanın gözüne girmekten geçiyor. bir pozisyon sırasında, takımın en güçlü adamlarından birisiyle mücadele ediyorsunuz ve yılmıyorsunuz. daha güçlü çıkıyorsunuz. harika. 1 - 2 pozisyon daha oluyor ve karşınızdaki, 30 yaşındaki, kaç yıldır profesyonel olarak top oynayan, a milli formayı giymiş olan kişi size parmak sallıyor. adeta bir tehdit " sen görürsün ". ne düşünürsün o anda? ne yaparsın?

  cem; bu olayların ardından, servet'in ayaklarına kadar gidiyor ve özür dileyip, barışmak istediğini söylüyor. karşılığında küfür ve tokat yiyor. ne demek bu? ne demek? siz olsanız ne yaparsınız? twitter'da birkaç şey yazıp yetinir miydiniz? içiniz dolup taşmaz mıydı? o servet'e gidip dalmak istemez miydiniz? ben isterdim. zaten belli ki kimse de cem ile bir şey konuşmamış. " bak oğlum, servet hatalı; biz ona gerekeni yapacağız. " bile denmemiş ki bu çocuk bu kadar sinirli. ne olur, tahayyül edin birazcık.

  ne olursa olsun, ben cem'in arkasındayım. eğer ki olay tam olarak böyle cereyan ettiyse her türlü desteğim onunla. zaten adı daha önce iğrençliğe bulaşmış bir adamı mı, yoksa 15 sene boyunca galatasaray formasını terletmesi mümkün olan bir genci mi seçerdiniz?

  edit: imla.
 • analattığı şeyler doğruysa ve bu olaylar sonucunda o çam yarmasına şu kulüpten haddini bildirecek bir insanoğlu çıkmadıysa, az bile yapmış genç.

  vay, birisi kalkıp bana tokat atacak, ben de ''galatasaray terbiyesi, nabayım?'' deyip oturacam! bu mu galatasaray terbiyesi? satıcıya, terbiyesize, zorbaya ses çıkarmamak mı yani galatasaray kültürü? kendinden on yaş küçük futbolcuya tokat atıp da sonra türlü etkinliklerde galatasaray'ı temsil etmeye müsade ediyor mu galatasaray kültürü?

  florya'da ne oldu, ne bitti bilmem. kim haklı, ne kadar haklı, olayı bilen teknik direktörümüz ne yaptı, cüneyt tanman'ın haberi oldu mu, olduysa nasıl davrandı? bu soruların cevapları bilinmeden ahkam kesilemez burada.

  ama olay gerçekten cem'in anlattığı gibiyse ve hiçbir yaptırımı olmadıysa, hakkını nerede savunabiliyorsa orada savunacak cem sultan! tokat ne demek yahu?
 • aslan parçası geleceğimizdir kendisi... aradan saatler geçti haberi okumamdan sonra, hatta bir entry bile yazmıştım biraz yatışırım belki diye, ama hala sinirden kendimi sikecek haldeyim... bir de hala bu çocuğa twitterlarda fink atma, yanlış bu falan diyenler var ya, daha da sinirleniyorum... arkadaşlar biraz empati ya...

  bu olayda tek suçsuzdur kendisi.. suçlularmı? onlardan sürüsüne bereket var...

  öncelikle ayının hası servet çetin var; ne farkın kaldı lan u-17 maçında fenerbahçeli bile olsa sebil sübyan bebeyi dövenlerden? senmisin lan buraların şahı-padişahı... ayağına kadar gelmiş özür dilemek isteyen senden 10 yaş küçük, senin binde birin para kazanmayan, şan şöhret desen milyonda birin olmayan, küçüklüğünün farkında olup abisinden özür dilemeye gelen gencecik çocuğa küfret, vur, formasından, takımından soğut... hayatımda galatasaray forması giymiş hiç kimseye * etmeğim lafları ettirtiyorsun bana... boyun posun devrilsin, en kısa süre de nereye gidiyorsanda defol git... yaptığın pislikler artık senin boyunu bile aştı, biz çoktan boğulduk senin pisliğinde... allah seni bildiği gibi yapsın...

  ardına; teknik direktör diye geçinen ve hatta 40 yılımı verdim diyebilen bülent ünder ve yardımcısı, hepimizin kaptanı, benim çocukluk idolüm tugay kerimoğlu... eh be kardeşim, siz bulmayacaksanız bunların arasını, bu çocuğun hakkını siz korumayacaksanız kim koruyacak... neden ezdiriyorsunuz bizim geleceğimizi? neden sahip çıkmıyorsunuz yarınlarımıza? hadi bülent ünder dangalağın önde gideni, eh be tugay... eh be tugi... senin ellerine verdilerdi 1,5 sene önce bu çocukları... sen niye yapmadın büyüklüğünü, kaptanlığını... senin geçtiğin yollardan geçen bu çocuğa neden elini uzatıp da hakkını korumadın... çok kızgınım ikinizede...

  üçüncül olarak; kaptan geçinen, abilik yapması gereken ayhan akman... herkes sana her yerde atarlanırken ben asla bir laf etmemişimdir sana... hakkın vardır galatasarayımda, terin vardır, emeğin vardır... teknik taktik bir yere kadardır ve senin de elinden geldiğince çabaladığını savunurum hep... e ama bu durumda niye araba farı görmüş tavşan gibi donakaldın sen? abisisin ya da abisi olmalıydın sen bu gencecik çocuğun, elinden tutup sen götürmeliydin ayı ya özür dilemeye giderken bu çocuk, aralarını yapmalıydın onların... büyüklük göstermeliydin, sen de umursamadın belliki...

  ve son olarak sabri sarıoğlu ve arda turan; kimse maval okumasın bana ne alakası var bu ikisinin olayla diye... onların geldiği yerden geçmeye çalışan bir çocuk bu, abilik yapacaksın, yol göstereceksin, gerektiğinde başını okşayıp destek verecek gerekirse kulağını çekeceksin ama ezdirmeyeceksin kimseye... senden lan o... ailenden... benden 7 yaş küçük kardeşim var benimde, çok kızarsam ya da bir hata yaparsa haşlarım onu-bağırır çağırırım ama başka birinin asla ve asla değil vurmasına kötü laf söylemesine bile izin vermem... hatalıysa hatasını anlatır elinden tutar özür dilemeye götürürüm ama orda bile ezdirmem onu... yok arda sakattı orda değildi de bilmemne demeyin hiç bana.. sabri orda, arda da böyle olaylar için takıyor o kaptanlık bandını... gerekirse olayı öğrendiği gibi tesislere koşup arayı bulması gerekirdi... hadi onu geçtik diyelim, olaylar yaşanırken o idmanda sabri de var... sen artık kıdemlisin o takımda, ver elini tutsun çocukcağız... hatası varsa anlat ona ama yanında dur, arkasında değil hele uzağında hiç değil... sizler yapmadınızmı hatalar? elbette yaptınız ama ne oldu, hakan * abiniz, şaş *abiniz elinizden tutup anlattı sizlere herşeyi... sizden de beklenen bu yeni jenerasyon için aynısını yapmanız ama başaramadınız... hem benim, hem milyonlarca taraftarın, hem de galatasaray altyapısındaki 100 lerce çocuğun kalbinin kırılmasına izin verdiniz... yazıklar olsun...

  kendimce; arkadaşlar kol kırılır yen içinde kalır meselesi değil bu... çocukcağız hiç bir destek görmediği için dolmuş taşmış yazmış... hiç düşündünüzmü niye sildi yazdıklarını diye? abileri geldi konuştu çünkü, tugay hocası gitti konuştu... e peki neden daha önce konuşmadınız bu çocukla? olaydan 1 gün geçmiş neden aralarını bulmaya çalışmadınız o zaman bunların? neden derdini dinlemediniz bu çocuğun? yazık günah değilmi ya? kendinizi koyun yerine bir... 19-20 yaşındasınız, galatasaray altyapısında oynuyorsunuz, abi dediğiniz futbol ayısı antrenmanda bacak arası attınız, mücadele ettiniz, ayağındaki topu almaya kalktınız diye atarlanıyor size.. siz sineye çekip ayağına gidip özür dilemeye çalışıyorsunuz, kalkıp size küfür ediliyor, ananıza bacınıza sövülüyor ve üzerine bir de tokat yiyorsunuz... bırakın allah aşkına efendilik yalanlarını, herkesin sabır küpü bir yere kadardır, galatasaray ananelerinden de hiç bahsetmeyin bana... büyüklük özrü kabul etmeyi bilmektir, 10 yaş genç çocuğa atarlanmak-vurmak-ana avrat sövmek değildir...
 • - nerde kaldın be drogba? hadi lan vicdansız beklemekten öldük burda, f5 tuşlarımız eskidi. #mavifil falan. (gel artık)

  - elmander geldi, ibrahimovic'ten sonra isveç'in en yetenekli hücum oyuncusu. 4-3-3 te mucizeler yaratabilir. hoşgeldin aslanım. (halaylar)

  - baros gitmesin abi. kralımız, şöyle oldu böyle oldu. (gitmesin bence de)

  - stancu gelecek vadediyor, gerçek mevkisinde oynarsa ligi silip süpürür, sürekli oynaması lazım.

  - bunların üstüne elinde mehmet batdal varken bir de tavşanlı linyitspor'un forvetini al. (kadro genişliği iyidir babaaaa)

  ve sonucu açıklıyorum;

  cem sultan galatasaray taraftarı ve kulübüne ihanet etmiş bir haindir. zaten yeteneksizdi. galatasaraylı mı o be?

  size bir şey diyeyim mi?

  (bkz: ha siktir)
 • galatasaray tarihinde profesyonel sözleşme imzalanan en genç oyuncu cem sultan. 15 yaşında sözleşme imzalanan süper yetenek, gerek tekniği, gerek bitiriciliği, gerekse fizik üstünlüğü ile ilk günden hocalarının bile hayranlığını kazanmış durumda. 1.84 boyundaki cem'i canlı izleyenlerin yorumu ortak: en az bir metin oktay, bir tanju çolak, bir hakan şükür kadar büyük golcü olur, adını avrupaya duyurur. 3 senedir a takıma çıkması bekleniyor onu bilenler tarafından.

  cem 17 yaşında. santrafor. ancak bir iki kere izleseniz sanıyorum sizde de bağımlılık yaratacaktır. sahanın herhangi bir noktasında top cem'in önüne düştüğünde tehlike oluyor. kalecinin nerede olmadığını gören santraforlardan. beşiktaş aynı yaşta ki batuhan'ı kadrosuna koyma cesareti gösterirken biz neden bekliyoruz anlamak mümkün değil. artık cem sultan'ı a takıma çıkarma vaktidir.

  ayrıca kendisi benim çok sevdiğim bir kardeşimdir. tanıştığımdan beri düzgün karakteri ve son derece saygılı yapısı ile takdirimi kazanmış tam bir galatasaray evladıdır.

  geçen sene paf takımdan yıldız takıma alınınca çok üzülmüştü o zamanlar serie a'dan ciddi teklifler de aldı. gitmeyi de düşündü ama galatasaraydan vazgeçmemesi gerektiğini ve çok yakında tekrardan paf'a alınacağını telkin ettim hep. sonra paf takıma geri alındı ve sezon bitimi avrupa gençler şampiyonası için milli takıma katıldı.
  fakat şampiyona öncesi çapraz bağlarından sakatlandı. 3 aydır iyileşme sürecinde pek yakında formasına geri kavuşacağı aşikar eski formuna da ulaşacağının sözünü verdi bana. çok hırslı ve dirayetli bir yapısı var umarım bu sezon içinde a takım'a girme şansını da yakalar zira batuhan karadeniz'den çok daha yetenekli bir golcü.
  değerini bilmemiz gereken bir değer ve kişilik.
 • iki hafta önce çıplak gözle izlediğim ve fena halde batistuta vari bir havası olan futbolcu... lan batistuta yı geçtim, batuhan karadeniz in havasında olsun yeter lan bana.. akranları süper ligde az çok oynuyorken bu adam hala a2 de orda burda top oynuyor.. sonra rijkaard suçlu tabi.. hani şu bojan ı messi yi dos santos u cesurca takıma monte eden rijkaard.. allam ya yaratıyosun bari takip et..