• 1
    italya'da siena'nın doğusunda, arabayla yarım saat mesafede bulunan küçük italyan kasabası. klasik toskana dokusuna sahip olup, doğal güzellikleri, üzümü, şarabı ve zeytinyağı harikadır. özellikle chianti bölgesi denilen bölgedeki üzüm bağlarından elde edilen chianti şarapları çok ünlüdür. siena'ya yakınlığından dolayı yerli ve yabancı turistler trenle önce siena'ya gelip, daha sonra bisikletle bu kasabaya gelip burada konaklarlar. haftasonu da bölgeyi bisikletlerle turlayıp, güzel yemekler yiyip, şarap içip geri dönerler.

    bu kasabanın galatasaray'la alakası nedir derseniz, yıl 2016 falan, bir proje kapsamında arazi gezisi yapılması için bölgedeyiz. öğle yemeği için kasabaya indik, bulduğumuz coffee shop tarzı bir mekana oturduk. siparişler verildi falan. derken mekanın içinde duvarlarda çeşitli ünlü futbolcu fotoğrafları olduğunu fark etttim. ilk önce klasik olarak dükkan sahibinin iyi bir futbolsever olduğunu düşündüm ama bir baktım bizim wesley sneijder de var. hatta fotoğrafların çoğunda wesley var. daha dikkatli bakınca yolanthe cabau'yu da gördüm ve dayanamayıp sordum işletenlere ne ayak diye. meğer burası wesley sneijder ve yolanthe cabau'nun düğünlerini yaptıkları kasabaymış. duvardakiler de düğünde çekilen fotoğraflar ve misafirlerin fotoğraflarıymış. ulan dedim dünya ne kadar küçük, ya da galatasaray ne kadar büyük. italya'da daha önce adını duymadığın bir kasabaya gidiyorsun yine karşına galatasaray çıkıyor.

    bu entry'i de aslında 3-4 sene önce girmiştim ama silinmişti. şimdi depoda kalanlara bakarken gözüme çarptı tekrar giriyorum. çektiğim fotoğraflar da vardı hatta ama bulamadım galeride o kadar eskide kalınca. bulursam editlerim. onun dışındaki fotoğraflara şuradan ulaşabilirsiniz: https://www.google.com/...ent=opera&hs=vTF

    ayrıca; (bkz: #2037262).

    gs sözlük magazin servisi sundu.