• 1
  öncelikle aramaya inandım başlığını bulamadım. varsa moderasyon taşırsa sevirim.

  trtspor'da sunuculuk görevini yerine getiren insanlardan biridir ama görevden bir süreliğine affını istemiş.

  sebebi ise mesut özil milli takım kontenjanından faydalanabilir demesiymiş. sonra da sosyal medyada bir linç girişimi olmuş, kendisi bu sebeple bir süreliğine ara vermek istemiş.

  bu olay bana ülkede linç kültürünün geldiği iğrençliği gösteriyor. bir kadın işine severek yapıyor, canlı yayında yaptığı bir hata sebebiyle işine bırakmaya adeta zorlanıyor. yani insanları bu kadar üzmeye değer mi?
  milli takım direktörü şenol güneş nazım sangare'nin türk olduğunu bilmiyordu. erman toroğlu lewa'yı alman sanıyordu. bunun gibi sürüyle şey sayılabilir ama bir insanı istifaya zorlayacak kadar nasıl çirkinleşilebiliyor anlamıyorum.
 • 2
  canlı yayında mesut özil'in alman milli takımına dönmesi ile ilgili konuşulurken nasıl olsa türkiye'ye transfer olduğunda türk milli takımında oynayacak şeklinde bir bilgi veren spiker. yayın öncesinde sosyal medyada bu şekilde bir paylaşım gördüğünü belirtmiş ve yaptığı gaf ile ilgili mizah yapanları kendisine itibar suikastı yapmakla suçlamıştır. sosyal medyada kendisiyle ilgili paylaşılanların tamamını bilmek mümkün değil elbette ama benim denk geldiğim yorumlar ve paylaşımlar çoğunlukla normal ölçülerde idi. kuralı bilmemesi mazur görülebilir. ama spor kanalında hele de trt'de sunuculuk yapan birisinin her okuduğu yorumu doğru kabul ederek canlı yayında aktarması en hafif tabirle yaptığı işe saygısızlık. bu konuda bir açıklama yapmak yerine lince uğruyorum demek işin kolayı.