• 1
  uzun zamandır hakkındaki bir düşüncemi yazayım mı yazmıyayım mı diye içten içe tartışıp durduğum cafe. ben galatasaray'a katkıda bulunan şeyler hakkında olumsuz yorumda bulunmayı pek sevmem. aksine gizli gizli reklamını yapmaya çalışırım. umarım bu yazdıklarımda bir uyarı olarak algılanır.

  bunlardan başka yerde varmı bilmiyorum. benim bildiğim bir tek ali sami yen deki çadırın arka yarısındaki cafe.

  aslında yeri bana çok uygun. arabamla gittiğimde arabamı ali sami yen otoparkına bırakıp, rahatlıkla vakit geçirebildiğim veya birleri ile buluşabildiğim mekandır.

  tek bir kusuru var;

  sadece kızların dinlediği yavşak şarkıları çalmayı çok seviyor. uzun bir zaman önce uğradığımda, bu tarz şarkıların bir numarası olan celine dion dan my heart willl goon -titanick film müziği olarak ta bilinir- çalıyordu ki düşman başına. kanımdaki zehiri temizlemek için 4 doz ac/dc dinlemek zorunda kaldım ve o günden sonra bir daha uğrayıp oturmaya çekinir oldum.

  umarım marka değerlendirme çabalarını baltalayan bu tarzlarını değiştirirler.
 • 3
  bilmiyorum sadece bana mı garip geliyor ama, ne kadar para alınırsa alınsın ezeli rakibinin isminin sonundaki markanın ürünlerinden biri bu cafe crown. ezeli rakibin şirketin ismini alırken sen yan ürünün ismini alıyosun. ben galatasaray basketbolun ismine cafe crown eklendiğinden beri garipserim bunu. (daha doğrusu fenerbahçe ülkerle birleştiğindne beri. biz ismimizi değiştirdikten sonra birleşmişlerdi galiba)

  düşünsene şöyle oluyor resmen. real madrid turk hava yolları ile seyahat ediyor, barcelona anadolu jetle.
 • 6
  şu zamanda artık hiçbir amatör şube sponsorsuz ayakta kalamıyor. geçen ay kadın voleybol kupa finalinin ismi fenerbahçe acıbadem-vakıfbank güneş sigorta türk telekom'du. resmen bu 5 takım birleşip kupaya girmiş gibi. barcelona gibi forma konusunda hassas bir kulüp bile adının önüne regal ismini alabiliyor.

  böyle bir girişle başladım ki, söyleyeceklerim “galatasaray’ın isminin yanına sponsor istemiyorum.”a çekilmesin. bilakis dediğim gibi artık bir mecburiyet. özellikle türkiye şartlarında.

  sadede geliyorum. cafe crown’dan önce galatasaray basket takımı ne haldeydi? yıllarca playoff’a son sıra yerini kapma mücadele verdik, kulüpteki mali krizden sonra ise playout oynayarak küme düşmeden son anda yırttık. eğer “bir iki transferle şampiyonluğa oynarız”cümlelerini kuruyorsak bu cafe crown’ın yani ülker’in sayesindedir.

  zurna ise burada zırt diyor. olmuyor işte. cafe crown’u bir türlü sindiremiyorum. nedeni yüzlerce kez yazıldı. “ülker ve fenerbahçe ilişkisi.” fenerbahçe’ye ayrılan bütçe, oluşturulan kadro, 15.000 kişilik salon, güçlü bir altyapı, daha niceleri. “ülker alma aldırma” kampanyaları ve taraftar tepkilerinin ittirdiği cafe crown sponsorluğu. tekrar söylüyorum aynı bütçeyi, şartları başka bir x firması sağlasa başımın üstünde yerleri var. hiç düşünmem günlük hayatta direk tercih ederim o x firmayı.

  şimdi soran olacak, cafe crown’suz yine o boktan kadroları izler misin? izledim, izlerim. yine bu kadar kafa patlatıp, yazar mıydın? patlattım. play out oynarken sayı hesabına kadar. daha fazlasını da patlatırım. patlatılacak adamlar umut tınay, gökhan üçoklar olsa bile.

  işin kötüsü bunda ülker’in suçu yok. özel bir şirket, istediği yere istediği yatırımı yapıp sponsor olur. yönetim de muhakkak daha büyük bir sponsor bulamadığı için bazı şeylere göz yumuyorlar. onlar da biliyor ki çok şey sahada alınan sonuçlara bakar.

  ancak ben taraftarım. playout oynamayı cafecrown ile elde edilmiş yarı finale tercih etme hakkına sahibim. tıpkı semih’le, lugano’yla, pondexter’la, nevriye’yle gelecek başarılara tercih edeceğim gibi…
 • 9
  aramızdaki anlaşmanın bu sezon biteceği sponsorumuzdur. ülker grubunun sponsorluk anlaşmalarını bu sezondan itibaren yeniden gözden geçirme kararı doğrultusunda hem bizim hem de beşiktaş'ın anlaşmaları sona erecek. merak edenler için belirteyim; fenerbahçe ile yaptıkları, bizimki gibi bir sponsorluk anlaşması değil, tüm hakları ile birlikte (euroleague anlaşması gibi) kulüp birleştirme işlemi olduğundan anlaşmaları devam edecektir.
 • 11
  resmi siteden gelen açıklama ile 5 sezondur galatasaray erkek basketbol takımı'na verdiği sponsorluğun sona erdiği bildirilmiştir.

  --- alıntı ---

  teşekkürler café crown

  galatasaray erkek basketbol takımı’mızın yıldız holding'in en değerli markalarından café crown ile son beş sezondur devam eden sponsorluk anlaşması sona ermiştir.

  bu dönem içerisinde uleb eurocup’ta dörtlü final’e kalan, türkiye basketbol ligi’nde ise 21 senelik aranın ardından finale yükselen galatasaray erkek basketbol takımı’na sağladığı katkılardan dolayı café crown markasına teşekkür ederiz.

  galatasaray erkek basketbol takımı’nın yeni sponsoru hakkındaki gelişmeler önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

  galatasaray spor kulübü

  http://www.galatasaray.org/kulup/haber/10393.php

  --- alıntı ---