• 2
    zalgiris kaunas'ın 27 yaşındaki, 207 cm'lik pivotu.

    bu arkadaşı son iki sezondur ciddi şekilde takip ediyorum, kişisel radarımda olan iki pota dibi oyuncusundan biri (diğeri için bkz. arturas gudaitis). bu sezonun sonunda daha üst bir seviyeye geçeceğine kalıbımı basarım. transfer babında elbette. artık uzunca bir süredir kyle hines'ı gönül rahatlığıyla dinlendirebilmelerine imkan sağlayacak pivotu bir türlü bulamayan cska mı saldırır (sezon sonu itoudis'le yollar ayrılır, kadro revizyonu olur), tibor pleiss'ın +1'lik sözleşme opsiyonunu kullanmayan efes "gel gardaşım" mı çeker yoksa felipe reyes'in ilerleyen yaşı sebebiyle bu bölgeyi taze bir kanla doldurma ihtiyacı hissetmesi olası real madrid mi çöker bilemem; ancak adım gibi eminim ki bu adamı bu sezonun sonunda takımda tutamaz zalgiris. değişkenler içinde en yüksel ihtimal ne diye soracak olursanız (sorduğunuzu varsayıyorum) tahminimi efes'ten yana kullanırım. tabii bu iş biraz da bütçe meselesi. 5 ay sonrasının bütçelerini bilmeden bu konu hakkında kesin kanıya varmak şu an itibarıyla pek mümkün değil ne yazık ki.

    oyuncuya gelirsem; taş hatta daş gibi pivot affedersiniz. 2.07'lik boyuna rağmen (pivot için kısmen kısa sayılabilir) şahane atletizmi, asla r yapmayan savaşçı karakteri ve oyuna o biçim konsantre olan mental yapısıyla dunston ft. hines kırmasını anımsatıyor. geçtiğimiz sezon zalgiris euroleague'de f4 yaparken savunmada müthiş bir dominasyon kurmuştu bu kardeşimiz. bu sezon oyununa hücumu da ekledi, iyi ki de ekledi. 29 kasım 2018'de oynanan kaunas milano maçında öyle bir performans ortaya koymuştu ki, son zamanlarda izlediğim en şok edici pivot performanslarından biriydi. istatistikleri şu şekildeydi bahsettiğim maçta: 29 dakikada 27 sayı - 10 ribaund - 4 asist - 1 blok (bu maçtan bir maç öncesinde de khimki'ye karşı benzer rakamları tutturmuştu fakat karşılaşmayı kaybetmişlerdi).

    bahsettiğim şahane performans şu: https://youtu.be/LntJXhy7B1A

    basketbola yatırım yapabilecek durumumuz, paramız olsa hiç düşünmeden, lafı eveleyip gevelemeden tutardım kolundan davies'in, giydirirdim sarı kırmızıyı. zach auguste'le mis gibi rotasyon olurlardı. hayallerde yaşıyor bazı hayalperestler tabii... auguste demişken; sezon sonu bizde kalmaz, gider o da bir euroleague takımına. hatta davies'i kaptıran zalgiris auguste'a hallenebilir. tahmin.