• 1
  7 aralık 2018'de vizyona giren henüz izleme fırsatı bulamadım film. film halis karataş ve bold pilot'ın hayatını konu alıyor.

  --- alıntı ---

  film, türkiye atçılığının en önemli figürlerinden biri olan jokey halis karataş'ın gerçek hayat hikayesinden ilham alıyor ve ünlü jokeyin çıkış yaptığı yarış atı olan ve at yarışına ilgi duymayan insanların bile adını bildiği bold pilot'la kazandığı başarıları anlatıyor. türkiye jokey kulübü eski başkanı özdemir atman'ın (fikret kuşkan) atı olan bold pilot'un daimi jokeyi, daha sonraları türkiye'nin en başarılı jokeyi haline gelecek olan halis karataş'tır (ekin koç) ve atıyla birlikte kırılması güç rekorlara imza atmıştır. koştuğu dönemde umudun simgesi haline dönüşen bold pilot, at yarışlarıyla hiç ilgilenmeyenlerin bile sevgilisi olmayı başarır. film bold pilot'un başarı hikayesinin yanı sıra, karataş ve begüm atman'ın (farah zeynep abdullah) destansı aşkını da konu alıyor.

  --- alıntı ---

  https://www.imdb.com/title/tt9124428/
  http://www.beyazperde.com/...kiler/sinema-sayisi/
  https://www.sinemalar.com/...259308/sampiyon-2018
 • 2
  boş vakti olan ve sporla ilgili güzel bir duygusal hikayeyi yaşamak isteyenlerin rahatça gidebileceği film. tarihler konusunda bazı muallak durumlar olsa da film özellikle üçte birlik kısımdan sonra gözleri nemlendirmeye başlıyor. biraz da mutsuz bir döneminizdeyseniz yanınıza bir miktar selpak almanızı öneririm. film, asla vazgeçmeme üzerine kurulu olduğundan bizim takıma da izletilebilir; eren hariç.