• 3
  amerikan oynuyorsanız bu topa hükmetmek zorundasınız. snooker'da bu topa hükmedemiyorsanız zaten sizin o masada rekabetçi olmanız mümkün değildir.

  peki neden bu kadar önemli beyaz kontrolü? beyaz kontrolü demek, üniversiteye gitmek demektir. üniversiteye neden gidersiniz? kendinize bir şeyler katmak, iyi bir iş bulabilmek için. iyi bir iş için üniversite zorunlu değildir ama üniversite, bu ihtimali artırır. beyaz top kontrolü de böyledir. sonraki pozisyonda sayı atmak için iyi bir beyaz kontrolü zorunlu değildir, ama sonraki pozisyonda sayı atma şansını artırır. beyazı nasıl kontrol ederiz peki?
  bunun için youtube videolarına bakmanız ve oynamanız gerek ama çok ufak birkaç bilgi vereyim. topun üst kısmına istekayı yürüterek vurursanız, beyaz top da temas sonrası yürümeye devam eder. topun altına doğru, istekayı açılı şekilde(uç kısmı aşağıda, sap kısmı yukarıda olacak şekilde) vurursanız çektirme gelir, top geri gelir. topa 90 derecelik açıyla oval parmaklarınız arasından topun üstüne vurursanız jimmy white olursunuz, o zaman sizin bana tavsiye vermeniz gerekir.

  beyaz top, yani cue ball, kontrol edilmelidir. peki bu topu siz kontrol ettiniz. rakibin kontrol etmemesini nasıl sağlarsınız?
  bantla.
  beyaz top banda yakınsa, o topun sadece üst kısmına vurulabilir. yani top yürür. seçenekler azalır. dolayısıyla rakibiniz beyaz top kontrolü yapamaz.

  https://www.youtube.com/watch?v=rask8MYJaB4
  bu video fena bir video değildir.