• 3
  bu çocuk bizim altyapımızda olsa şu a takım kadrosundaydı ve salih uçan ismini değil transfer etmek, gündemimize dahi getirmezdik. salih uçan kendisinden iyi futbolcu, daha da iyi futbolcu olabilir ama berkay'ın olduğu yerde 1.5 milyon euro verip salih alınmaz. alamazsın.

  fenerbahçe altyapısı da zaten bu yüzden türkiye'nin belki de en gereksiz şeyi. bu yüzden hiçbir isim çıkmıyor. yetenekli futbolcular var mı? var. ama altyapı aidiyeti yok. vefa yok. vefa olsa berkay varken, salih'e yatırım yapılmaz zaten. çünkü aralarında öyle aman aman bir fark yok. bugün berkay'ı koy bucaspor a takımına, salih'i getir fenerbahçe altyapısına; bu sefer de berkay 1.5 milyon euro verip alınacak. bu aptallık değil mi? aptalllık. ama yapacak bir şey yok. berkay'ın da yapacağı bir şey yok. çünkü buna alışmış bir kulüp fenerbahçe. kurulduğundan beri kendi çocuklarını değersizleştiriyor. biz yüceltirken, onlar yıllardır tam aksini yapıyor.

  eray işcan mesela. bu sene 3. kalecimiz oldu. galatasaray'ın 3. kalecisi olur mu? belki olmaz ama biri galatasaray'da 3. kaleci olacaksa altyapıdan olur. zaten sezon içerisinde oynayacağı maç sayısı en fazla 1. aykut bekleyeceğine eray beklesin. aykut 18'e girip, maç başı alacağına eray alsın. 8 yaşından beri bu kulüpte bu çocuk. bırak biri prim alacaksa o alsın.

  peki fenerbahçe'de kim alıyor bunu? serkan kırıntılı . 3. kaleciliği bile a2 takımından bir çocuğa çok görüp bilmem kaç yaşındaki serkan kırıntılı'yla 3 yıllık sözleşme yapıyorlar.

  bir de bunun üzerine hala orda burda okul açıp türkiye'nin her yerinde seçme yapıyorlar. lan bırak bari çocukların önünü kapama. kartalspor'a gitsin çocuk. bucaspor'a gitsin. senden yükselmiyor bari ordan yükselsin. sen zaten sonra 5 milyon euro verip alıyorsun. bırak, kapatma çocukların önünü.

  bu fenerbahçe altyapısı, gerçekten dünyanın en ölü yatırımı. buraya çocuğunu götüren ebeveyn de çok büyük gerizekalı.
 • 4
  kendisiyle yaklaşık 2 yıl boyunca makospor altyapısında yanyana oynadığım, geleceğinin parlak olduğunu düşündüğüm futbolcu.

  tabi o zamanlar çok ufaktık ama yetenekli olduğu belliydi. bir defans oyuncusuydum ve takım antremanlarında tutmakta en zorlandığım oyuncu kendisiydi. gerçi o da beni geçmeyi birtürlü beceremediğini söylerdi amma velakin artık hiçbir önemi yok adam giresunspor'da harikalar yaratırken; ben de staj evraklarına koymayı unuttuğum 2 adet vesikalık resim için, oruçlu oruçlu 3.5 saat otobüsle üniversite - ev - üniversite - ev arası yolculuk çekeyim..