• 1
  son dönemlerde trabzonspor'a çeşitli destekler sağlayan ve çeşitli spor sayfalarınca desteklerine dair haberler yapılan türkiye cumhuriyeti hazine ve maliye bakanı.

  öncelikle ben bu tavrını siyasetten ve politikadan uzak şekilde olumlu bulduğunu belirtmeliyim. amacım siyasi olarak kimseyi yargılamak ya da fikir dağıtmak değil. işin futbol boyutunda ortalık öyle bulandıki, saçma-sapan, yapay, ideolojik takımlar yerine, tüm partilerden milletvekilleri, siyasiler ve idareciler şehirlerinin ilk göz ağrısı kulüplerine sahip çıksalar çok daha faydalı işler ortaya çıkaracaklar.

  kendilerinin vestel sponsor anlaşmasında da süreci destekleyici bir rol oynadığını düşünüyorum. hatta buradan gelecek olan yıllık 3 milyon €'nun da doğrudan daniel sturidge'e ödeneceği şeklinde bilgiler mevcut.

  son olarak kendisi bugün novak'ın 90+8'inci dakikada attığı gole de oldukça içten sevinmiş.

  https://twitter.com/...092948777033728?s=20
 • 2
  trabzonspor’a siyasi bir partinin mensubu olarak, siyasi ilişkilerinin kıyağıyla sponsor bulan ve çeşitli desteklerde bulunan şahıs. sempati duyuyormuş, tuttuğu takımmış, ideolojiden uzakmış, geçiniz. tuttuğun takıma destek olacaksan iş adamı ya da sporsever kimliğinle destek olacaksın, siyasi bağlantılarını bir kulübün lehine kullanmayacaksın. torpildir, kayırmadır, haksız rekabettir bunun adı. galatasaray’a da yapılmasını istemem asla. işine gelmeyince spora siyaset karıştırmayın diye kükreyen ikiyüzlüler bu tip durumlarda sevgi pıtırcığı kesiliveriyor ne hikmetse. sporun hiçbir dalına hiçbir siyasi oluşum müdahil olmamalı. tribünde akplisi, chplisi, iyi partilisi, hdplisi, mhplisi, milliyetçisi, komünisti her siyasi görüşten insan bulunurken spor siyasetten bağımsız kalmalı.
 • 4
  sözlükteki bazı yanlış anlaşılmalar üzerine yazma gereği duyduğum isim. kendisi çalık holding'in eski ceosudur. lakin çalık holding'in sahibi ahmet çalık ile bildiğim kadarıyla herhangi bir akrabalık bağı yok. bununla birlikte turkuvaz medyayı 2018 de satın alan kalyon holding'in sahibi cemal kalyoncu ile de herhangi bir akrabalığı yok.

  kendisine karşı bir bağlılıkları illaki vardır o ayrı mevzu ama sözlükte sanıldığı gibi turkuaz medya grubu kendisine ait değil. yani aspor, ahaber, fotomaç, sabah vb yayın organlarının patronu değil kendisi. bunun dışında yazılacak her şey siyasete* gireceğinden entrymi burada sonlandırıyorum.