• 1
  2.03 boyundaki uzun forvet. 2017 yılında draftlara katılmış ve draft edilmemiş. 2017-2018 sezonunda indiana ile 2 maça çıkmış. 2018-2019 sezonunu da spurs'ün g-league takımında geçirmiş. 12.3 sayı, 7.7 ribaund, 2.2 asist, 1. 1 top çalma ile oynamış.

  2019-2020 sezonu için de takımımız ile anlaştığı haberleri çıktı. atletik, hırslı, mücadeleci bir oyuncu. takımımıza dinamizm getirecek. savunması iyi, topla içeri iyi kat ediyor, şutu var ama genelde içeriden bitirmeyi seviyor. bütçemize göre iyi transfer.
 • 5
  --- alıntı ---

  teşekkürler ben moore

  bu sezon başında takımımıza katılan ve kulübümüzle 3+6 aylık opsiyonlu sözleşme imzalayan ben moore, yaşadığı ailevi durumlar sebebiyle amerika birleşik devletleri’ne dönme ve kariyerini ülkesinde sürdürme kararını kulübümüze bildirmiştir. bu karar sonucunda kendisiyle yollarımız ayrılmıştır. bu akşam oynanacak anadolu efes maçıyla birlikte ben moore, son kez takımımızla birlikte olacaktır.

  formamız altında geçirdiği süre boyunca profesyonel kişiliğiyle takımımıza hem saha içi hem saha dışında katkı sağlayan ben moore’a teşekkürlerimizi sunar, kariyerinin geri kalanında başarılar dileriz.

  takımdan ayrılışı hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan ben moore şu sözleri kullandı:

  “galatasaray’da harika bir üç ay geçirdim. buradan ayrılma kararını almak benim için çok zordu ve ayrıldığım için çok üzgünüm ama kendim ve ailem için bu kararı almak zorundaydım. buradaki herkese müteşekkirim. hem koç ekibi hem takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. taraftarlar burayı benim için çok özel kıldılar, onlara da teşekkür ediyorum.”

  koçumuz ertuğrul erdoğan ve şube genel menajeri ömer yalçınkaya, ben moore’un takımdan ayrılışı hakkında ise şu yorumları yaptı:

  ertuğrul erdoğan: “her şeyden önce ben moore’a bu üç ay için çok teşekkür ediyorum. gerçekten yüzde yüzünü verdi ve bize çok yardımcı oldu. biz de ona yardımcı olduk ama hem ailesindeki sağlık problemleri hem de kendisinin evini özlemesi neticesinde maalesef istemediğimiz bir ayrılık gerçekleşti. ama profesyonel hayatta bunlar var. hem bana hem de takıma verdiği enerji ve iyi niyet sebebiyle ona teşekkür ediyorum. tahmin ediyorum yollarımız yine kesişecektir. çünkü ben eminim ki avrupa’yı yeniden denemek isteyecektir.”

  ömer yalçınkaya ise “bugün koç tarafından tercih edilmesi halinde ben moore bizimle son maçını oynayacak ve salı günü ülkesine dönecek. uzun yıllardır bu mesleğin içerisinde olan bir insan olarak; ben moore'un takım kimyasında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu, arkadaşlarına, koçlarına ve yaptığı işe çok saygı duyduğunu gözlemledim. bu açıdan onunla çalıştığımız için çok mutluyuz. belki bakarsınız ailevi problemlerini çözdükten sonra önümüzdeki sezon yeniden beraber olma şansı karşımıza çıkabilir. bu üç aylık kısa dönemde bize gerçekten büyük katkı sağladı. galatasaray’ın da ona kattığı çok şey olduğunu düşünüyorum. kendisine kariyerinde başarılar diliyorum. umarım her şey gönlüne göre olur.” ifadelerini kullandı.

  --- alıntı ---

  yeterli bir oyuncuydu, iyi mücadele ediyordu. elinden gelenin en iyisini sahaya yansıtmaya çalışan oyuncuları severim. ben moore da öyleydi. yolu açık olsun, kariyerinde başarılar diliyorum.