• 1
  sanırım 1994-1995 sezonunda takımımıza transfer olmuş ve 3 sezon boyunca galatasaray forması giymişti. defansın göbeğinde oynardı. kendi halinde, sessiz sakini vasat bir oyuncuydu. zaten oynadığı dönem kalli ve rainer hollmann döneminden sonra gelen 2 senelik bir tökezleme dönemine denk gelir.

  galatasaray tarihindeki önemi ise, galatasaray'ın şampiyonlar ligi'ndeki 100. golünü atmış olmasıdır.

  edit: (bkz: #69358)

  demek ki galatasaray tarihi için o kadar da önemli bir oyuncu değilmiş. cihat'ın golünü dün gibi hatırlamama rağmen bu hata ya düştük ya püh olsun :)
 • 4
  akhisar belediyespor hocası cihat arslana'la hep karıştırılmıştır. karıştırmayanlar da hep yanlış yazmıştır. şöyle ki,
  kendisinin galatasaray'ın şampiyonlar liginde ki 100. golü attığı efsanesi dolanır durur. halbuki galatasaray'ın şampiyonlar liginde ki 100. golünü altın portal wesley sneijder atmıştır. (bkz: 9 aralık 2014 galatasaray arsenal maçı). mantık olarak 96-98 yılları arasında galatasaray'da oynamış bir oyuncunun şampiyonlar ligi tarihinde ki 100. golü atması çok olası değil.
  kendisi herhangi bir özel gol atmamıştır. özel golü atan cihat arslandır. şampiyonlar liginde ki ilk golümüz ve avrupa kupalarında ki 100. golümüz. (bkz: 13 nisan 1994 galatasaray spartak moskova maçı)
 • 5
  gece gece aklıma gelen eski defans oyuncumuz. bir ara galiba shell'in verdiği galatasaray ilk 11'ini tamamlamalı, bozuk para gibi oyuncu silüetleri olan albümde ilk 11'deki oyunculardan biriydi. belli bir limitin üstünde akaryakıt alana bir tane madeni futbolcu silüeti falan veriliyordu. ha bi de bu abi manisa turgutlulu'dur. benim oralarda yaşadığım zamanlarda bekir'in kız kardeşi kapı komşumuzdu. kendisi o zamanlar istanbulspor forması giyiyordu. hatta o zaman bizim saidou ile takım arkadaşıydı falan.

  hey gidi günler...
 • 7
  pek bilinmez ama fatih terim'in ilk sezonunda 21 maçta forma giymiştir. daha sonra kilit adam olacak suat kaya aynı sezonda 26 maça çıkabilmiştir. okan buruk sadece 19 maçta oynamıştır. şu sıralar tv'lerde sıkça boy gösteren evren turhan 10 maç oynayıp gönderilmiştir. yani bekir 1994-1995 sezonunda transfer olduğu galatasaray'da ciddi ciddi forma şansı bulmuş, vasat bir görüntü çizmiştir. sonrasında hedefler büyüyünce takımdan gönderilmiştir.

  bir de bu arkadaşımız nasıl beceriyorsa her fenerbahçe maçına bir şekilde ilk onbirde başlamıştır. bunda fenerbahçe'nin fizik gücü yüksek, kalıplı forvetlerini tutması için görevlendirilmesi ya da savunmadaki oyuncularımızın maç öncesinde sakatlanması gibi etkenler rol oynamıştır ama olsun. bir şekilde oynamıştır. saffet sancaklı'nın yanında hızlı durduğu tek savunma oyuncusudur.