• 1
  önce hocamın ateşi yaktığı paylaşımdan başlayalım..

  https://www.instagram.com/p/CIDN3UDB-1P/

  buradaki beki manipüle etmek diye bir tabir kullandığı zaman herkes ne demek istedi diye düşünmüştü. ne demek istediğini anlatan pozisyon bu hafta geldi.

  26 aralık 2020 trabzonspor galatasaray maçından görüntüler.

  https://gss.gs/qla.png

  biz 4 kişi ile rakibe karşı hücum edecek pozisyondayız. bekler çıkmış belhanda ön hattı beşlemekte. top saracchi'nin ayağında. kenardan levent hoca öndeki dörtlüğe yerleşin manasında el hareketleri yapıyor ve ön hat yerleşti oyunun ilk kurulumu tamam. trabzon savunması ve geri hattı kendi yarı sahasına geçti. pres yapmıyor alan parsellemeye çalışıyor. burası cepte.

  https://gss.gs/vgp.png

  saracchi takımın ön hattı yerleşince -ki videoyu izlediğinizde göreceksiniz hiç biri geri gelmiyor hepsi orada yerleşmiş durumda. taylan'a oyunu omar'ın kanadına doğru kaydırmak için ilk hamleyi yapıyor ve pası veriyor. taylan'da topu marcao ardından donk olarak pas yapılacak ve sol kanatta sağ kanada tatlı bir geçiş yapılmış olacak.

  https://gss.gs/3MI.png

  şimdi golü bu pas ile attık. onu belirteyim. omar'ın ayağı taç çizgisinde. trabzonspor fena bir savunma çizgisi oluşturmamış aslında fakat donk'a doğru giden nwakaeme burada hatalı. orta saha dörtlüsü de savunma dörtlüsü gibi olması gerek ama kimsenin bunu yaptığı yok. bu yüzden mecburen donk, omar'a oynadığı an marlon baskı için omar'a geliyor ki işte gol buradan geldi.

  ha bunun benzerini sezon başında rangers attı. aynı gol onuda paylaşırım... oğulcan ve emre kılınç'ın yerlerine dikkat edin. belhanda'da olması gerektiği yerde şimdi bu setin çalışıldığını gösteren başka bir detay vereceğim aynı fotoğrafta. belhanda dönüp saracchi'nin olduğu kanada oynayabilir ki bunu türkiye liginde 21 takımdan 20'si böyle yapar ama set orada. bekte manipüle edilmiş durumda o zaman emre kılınç sol bekin boşalttığı alana koşmaya başlayabilir. omar topu alır almaz yapıyor bunu.

  omar o pası birde oynayabilirdi ama yapamayacağını anlayınca belhanda'ya verdi.

  https://gss.gs/aRA.png
  https://gss.gs/aRA.png

  emre belhanda'dan gelen tek pası alıyor ve trabzonspor savunması atağın ilk başındaki halinden tamamen kopmuş durumda. savunma çizgisinin yerinde yeller esiyor. artık koşuya başlayabilir herkes. arda merkeze yönelmiş durumda. oğulcan ise half-space'e koşuyor.

  https://gss.gs/U2L.png

  emre pası atıyor ve half-space'de oğulcan ile topu buluşturuyor. arda golden zone'a kaymış durumda. emre ise oğulcan'ın boşalttığı alana deplase oldu. ve sonuç...

  https://twitter.com/...250021278478336?s=20