• 1886
  --- alıntı ---
  beın sports dekoder sayıları:

  - toplam abone: 4 milyon

  - galatasaray: 1 milyon 125 bin
  - fenerbahçe: 875 bin
  --- alıntı ---

  sezon başı pazarlık yaparken tam da bunu söylemiştim telefondaki çalışanlara. dekoderlere fahiş fiyat çekmeyi bırakmadıkları sürece bu sayı 4 milyonu geçmez bu ülkede. bein'in asıl geliri reklam. ama sen fiyatları indir 4 milyon değil 14 milyonu hedefle bu sefer daha fazla kazanç ve reklam geliri elde et. 390 tl falan aylık istediler aman aman. 12 yıllık üyeliğimi sonlandırıp todd aldım aylık 170 tl'den. gel gelelim todd'un da uygulama alt yapısı tırt bence.
  seneye baştan dekoder almak istiyorum ama konuşulan rakamlar yüzünden gelecek sene 500 tl yapmazlarsa iyi.
  bir de en çok gs taraftarı dekoder almasına rağmen hakkını, hukukunu yediriyorsun. bu galatasaray elini bir çekse ne ligin kıymeti kalacak ne de dekoder satabileceksin. sana en fazla katma değer katanı koruman lazım. ama adamın reklamlarının %70 koç ve alt ürünleri. bu bakımdan parayı veren düdüğü çalıyor. kim ipler taraftarı?

  edit: noktalama işareti düzeltildi.
 • 1887
  aylık 100-150 tl yapsa, kaçak yayıncılardan bile ucuza satsa kimse gidip de kaçak yayın izlemez.
  iki büyük takım derbi oynadığı zaman milyonlar eve kapanıp maç izliyor.
  en az 10 milyon insana ulaşan bir yayın söz konusu.
  fiyatları uygun yapıp abone sayısını arttırıp insanları legal yayına adapte etmesi gerekiyor.
  yoksa kazandıkları yayın gelirleri daha da düşecek.
 • 1888
  insanların online yayın platformuna para ödeme alışkanlığı oluştu. eskiden herkes dizi, film ücretsiz izlerdi. ben de öyleydim. şuan netflix, youtube, spotify, apple music için aboneliğim var. eskiden bunların hepsi ücretsiz ulaşılan, para ödeyene 'enayi' gözüyle bakılan olaylardı. lige puansal müdahil olmak yerine, ben para veriyorum kardeşim böyle zemin olmaz demeleri lazım. böyle yatılmaz demeleri lazım. biraz oyun kalitesi yükselse, kimse meraklı değil 100 200 lira için, her maç öncesi yayın aramaya.
App Store'dan indirin Google Play'den alın