resim
Barış Alper Yılmaz
Takım:Galatasaray
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:23
Boy:1.86
Uyruk:Türkiye
 • 2681
  sol tarafta etkili olamayan oyuncumuz. bana göre en etkili olabileceği yer sağ taraf. sağ önde çok oyuncu olduğu için sağ beki kendisiyle yedekleyebileceğimizi düşünüyorum. osayi samuel nasıl sağ önden sağ beke evrilmişse kendisinin fizyolojik yapısı da buna fazlasıyla müsait. çizgi savunmasını zamanla öğrenebilirse boey’in yedeği de yokken şapkadan sağ bek alternatifi yaratabiliriz.
 • 2685
  ben kendisi için ideal pozisyon aranmasının çok uzadığını, pozisyondan çok saha içi net rol verilmemesinin sıkıntı olduğunu düşünüyorum. kendi pozisyonlarında oynasalar bile onyekuru'ya oyun kur feghouli'ye defans arkası koşu at denilse nasıl başarısız olurlarsa aynı şekil barış alper'e net rol vermemek veyahut yaratıcı orta saha rolü vermek aynı derecede başarısızlıkla sonuçlanıyor. bu adam ayağında top varken birden fazla seçeneğe sahipse hata yapan birisi. karar vermesi çok sıkıntılı. ama karar seçeneklerini kısıtla, konsantrasyonunu tek noktaya çek sana sırtı dönük forveti de oynar bitirici ikinci forveti de oynar kanattan rakibi delen sağ açığı da oynar. barış için şu an takımımızda en ideali bence ikinci forvet olup sağ açık tete veya ziyech oyun kurulumuna yardım ederken sağ taraftan forveti ikileme görevi. okan hoca orada ısrar ederse barış için daha iyi olur ama bizim görmediğimizi görerek başka bir sabit rol verecekse de kabul. kendisi henüz kerem gibi pozisyonu rolü değişirken hiç sıkıntı yaratmadan uyum sağlayan bir oyuncu değil. bir yerde ısrar edilmesi kendisi için daha doğru olur.
 • 2686
  dün akşam* yine eskiye gitti, yine bir kafa karışıklığı yaşadı ve yine çok kötü bir maç çıkardı maalesef. arada bir fabrika ayarlarına dönüyor sanki barış.

  tabii ki bahsettiğim şey rolünü ve takımdaki yerini unutup öyle sahaya çıkması. barış'ın belli meziyetleri var. bunlar çok kısıtlı ama asla verimsiz değil. sen gidip takımın yıldızı gibi davranamazsın. normal bir galatasaray takımında bile zaten yetenek anlamında tartışılacak bir adamsın ki mevcut kadro normal bir kadro da değil. sürekli ''bak şimdi nasıl koyuyorum 90'a'' diyerek 25 metreden şutlar çekemezsin. önünde icardi, sağında ziyech senden top beklerken bunu hiç yapamazsın. o topu sokmadığın her senaryoda taraftar küfür etmeye başlar o zaman. alakasız dar alanlara girip çıkmaya çalışamazsın. bunu yaptığın anda en çok kendine zarar veriyorsun.

  artık bunları tamamen oturtman lazım. okan hoca seni sahaya attığı zaman ''acaba barış bugün ne oynayacak?'' dememeli. herkes seni faydalı bir futbolcu olarak kabulleniyor, bağrına basıyor gidip saçma sapan bir maç çıkartıp ''bunun ne işi var bu takımda?'' dedirtiyorsun. sen bir yardımcı oyuncusun, başrol olmaya çalışma. oyunun akışı içinde sana o rol düşebilir, okan hoca seni bu anlamda geçen yıl çok parlattı zaten. sen gidip o role girmeye çalışma artık. onu yaptığın anda oyun zekandan pas kalitene, şut tercihlerinden dar alan becerilerine kadar her şeyin sorgulanıyor.
 • 2687
  daha önce burada yaptığım kilo vermek suretiyle çeviklik ve hızlanmasını artırması yönündeki önerimi hayata geçirdi. şimdi ikinci tavsiyemi veriyorum kendisine, basit oynamayı öğrenmek. zaten çevik olup, basit oynayınca beş büyük avrupa ligine layık futbolcu oluyorsunuz. rakiplerini ezerek geçip o son basit pası verip asist yapınca bonservis için kapıyı 20 milyon euro'dan açıyorlar.
App Store'dan indirin Google Play'den alın