• 1
    ispanya'nın gelmiş geçmiş en başarılı kulüplerinden biri olan fc barcelona'nın türkiye sayfasıdır.

    https://twitter.com/...046194301157376?s=20

    falcao ile ilgili yapılan 4-3-3 sayfasının paylaşımına rakitic'in yorumuyla ilgili bir paylaşım gerçekleştirmişler. galatasaray'ın ve türk futbol taraftarlarının sosyal medya ve etkileşim çılgınlığının farkında olarak kendi adlarına olumlu bir pazarlama stratejisi içindedirler.

    daha evvel'de as roma cengiz ünder'siz paylaşım planı hazırlamıyordu. ülkemizde ciddi bir nüfus günlük yaşantısının çok ciddi bir bölümünü sosyal medya ve onun etkilerinde harcıyor, oradan gelecek feedbacklere göre içeriğini oluşturuyor, yorumunu yapıyor. kendi görüşü yerine çok like alacak, çok retweet edilecek içeriklerle olmadığı biri gibi görünüyor, görünmeye çalışıyor: popüler kültürün istediği bir tüketici rolüne bürünüyor. dolayısıyla tepkileri de bu tepkilere karşı aldıkları sonuçlarda maksimum 2 gün içerisinde tüketilecek içeriklerle sonuçlanıyor.

    edit: ülkemizde inanılmaz bir like retweet çılgınlığı var. türkiye'den galatasaray sosyal medya da aldığı destekle dünyada top 5'e girebiliyor, devlerle boy ölçüşüyor ama ülke gerçekleri, ekonomi finans vs ve saha sonuçları bununla alakası yok. ben olayın kültürel olduğunu, entellektüel algı ve bakış açısıyla alakalı olduğunu ve doğru medya okuryazarlığı ve doğru medya kullanımı eğitimi ilkokul seviyesinden itibaren tüm okullarda zorunlu bir ders olarak verilerek çözülebileceğini düşünüyorum.