• basketboldan çekilecek olmaları ile beynimden vurulmuşa döndüm. basketbola ve alt yapılara çok güzel katkılar yapan bir kulübün böyle yitip gitmesi çok acı. kulüp başkanları hiç bir türk kulübünde göremeyeceğimiz sportmenlikte bir insandı. çok üzüldüm gerçekten.

  bu noktada galatasaray ile birleşme ve alt yapılarını devralma gibi bir imkan olabilir mi acaba? hem sponsorluk anlamında hem de oyuncu kazanma anlamında iyi bir iş olabilir.
 • 10 ocak 2015 banvitspor tofaşspor maçında ilk defa canlı izlediğim takım. şehirde garip bir basketbol kültürü var. maçtaki seyircilerin yaş ortalaması 25 ama yaş dağılımı çok geniş. çünkü tribünün yarısı neredeyse çoluklu çocuklu aile. çok güzel bir görüntü var.

  maç öncesi ısınma için çıkarlarken meijayı bekledim. dominikli gelsin iki sohbet edelim diye. ısınmaya başladılar, kendi dilinde seslendim, şaşırdı, güldü. usulca geldi, "dedim nabıyon?", "dedi iyilik". sonra tebrik ettiğim sırp saldırgana yumruğuna, bi foto çekilelim hatıralık dedim. tamam dedi, hemen çekildik. fotodan sonra son kez onların usulünde tokalaşırken artık galatasaraya gel dedim, haylazca güldü, içinden güldü, hoşuna gitti, içi de gitti. çok seviyorum tarzını, o atletik yapısını ve dinamikliğini. banvitin %30-40ı bu adam.

  derken maç başladı, son periyoda farklı girdi banvit. tribünler rowlanda tempo tuttu, o adamı imana getiren yumruğu için. benchte de rowland onları bir rapçinin "putçor hendzap end follov mi" çağrısına tuttuğu tempo gibi tempo tuttu. tam efsanelikti. bizim bonsu gibi güldürdüler rowlandı.

  bir diğer nokta da, 10 15 kadar bursalı taraftar hiçbir güvenlik görevlisi olmadan bağırarak takımlarını destekledi. banvitliler hiç taşkınlık yapmadı. tuhaf bir maçtı. ancak şunu anladım ki bu takım basketbolu özümsemiş. tıpkı ispanyanın gran canariası gibi, tıpkı italyanın cantusu gibi.

  sammy meija: http://i.hizliresim.com/89YRVn.jpg

  devre arası maskotları ve maskota her maç para yapıştıran adam: http://i.hizliresim.com/Gp9Mdr.jpg

  meija ve rowland ikilisi maç sonu selfiesi: http://i.hizliresim.com/jvybEW.jpg
 • 2005 yılında galatasarayın basketbol tarihinin en berbat senesindeki kader maçımıza çıkarken, takımına destek için gelen galatasaray taraftarını içeri almayan ve hiç bir iddiası olmamasına rağmen ölümüne oynayan takım. yenilmemiz halınde play out a düşücektik ve yenildik. o sene play out ta oynadığımız maçları kazanarak lig de kaldık. ama yine de taraftarımıza yapılan bu pislik unutulmadı.
 • --- alıntı ---

  banvit bandırma vitaminli yem sanayi a.ş. olarak, banvit basketbol sportif a.ş. ve bandırma kırmızı basketbol sportif a.ş. ile olan reklam, tanıtım ve lisans sözleşmelerini (anılan sözleşmelerden doğan haklarımız kapsamında) 2019-2020 sezonu itibariyle yenilemeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

  banvit basketbol kulübü'ne, tüm sporcuları, idarecileri, çalışanları ve taraftarlarıyla beraber yarattıkları olağanüstü başarı hikayesi için teşekkür ederiz.

  --- alıntı ---

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/756183

  bekleniyordu zaten. yıllardır türk basketboluna onlarca genç sporcu kazandıran, bandırma ve erdek başta olmak üzere balıkesir ilinin basketbol sever gençlerini bünyesine katıp bu bölgedeki basketbol farkındalığını üst seviyeye taşıyan, ülkemizi avrupa arenasında başarıyla temsil eden ve basketbol süper ligi'yle basketbol türkiye kupası'nda çeyrek/yarı finallerin daimi üyesi olan bu güzide basketbol organizasyonu için yolun sonu.

  türk basketbolu kan kaybetmeye devam ediyor.

  e: kulüp tarafından açıklama gelmiş: https://twitter.com/...134411982196736?s=19