resim
Bafétimbi Fredius Gomis
Takım:Kawasaki Front.
Mevki:Santrfor
Yaş:38
Boy:1.84
Uyruk:Fransa
 • 6238
  icardi yerine oynasa benzer skor üretebileceği söylenen bir zamanların paragöz golcüsü. evet şimdi basit ve güzel istatistiklerle kendisinin derbi performansını soruşturalım. en iyi sezonlarından birinden istatistikler, kendisi gayet iyi sezon geçirdi ama ne karakter ne verim olarak icardi ile benzer değildi, icardi verimsiz diyenler için başlayalım.

  bafetimbi gomis galatasaray formasıyla ilk derbisine 22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçında çıkmış. gomis bu maçta 80 dakika süre alıp 6 isabetli pas 10 top kaybı yapmıştır. 3 tane şut deneyip, 1 tane isabetli ama cılız şut çıkartmıştır. 6 ikili mücadeleye girip 3 tanesini kazanmıştır. silik bir performans, derbi golü yok.

  bafetimbi gomis galatasaray formasıyla 2. derbisine 2 aralık 2017 beşiktaş galatasaray maçında çıkmış. 90 dakika oyunda kaldığı maçı 0 isabetli şut ile bitirmiş, 13 isabetli pas yapmış, 11 ikili mücadelenin 2 tanesini kazanmıştır, 5 tane de top kaybı vardır. derbi golü yok.

  bafetimbi gomis galatasaray formasıyla 3. derbisine 17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray maçında çıkmış. 90 dakika oyunda kaldığı maçı 0 isabetli şut ile bitirmiş, 13 isabetli pas yapmış, 2 ikili mücadele kazanmış, 10 top kaybıyla oynamıştır. derbi golü yok.

  bafetimbi gomis galatasaray formasıyla 4. derbisine 29 nisan 2018 galatasaray beşiktaş maçında çıkmış. 90 dakika oyunda kaldığı maçı 1 isabetli şut, 1 kaçan penaltı, 9 isabetli pas, 10'da 4 ikili mücadele kazanımı, 7 top kaybı ile kapatmış, en önemli anda da penaltı noktasında sıçmıştır. derbi golü yok.

  bafetimbi gomis galatasaray formasıyla 5. derbisine 14 mart 2022 galatasaray beşiktaş maçında çıkmış, 22 dakika süre alıp isabetli ya da isabetsiz hiç şut çekememiş, 8 isabetli pas atmış, 6 top kaybetmiş, 5 ikili mücadele kazanmıştır. derbi golü yok.

  bafetimbi gomis galatasaray formasıyla 6. derbisine 10 nisan 2022 fenerbahçe galatasaray maçında çıkmış. 84 dakika oyunda kaldığı maçta 5 isabetli pas, 0 şut girişimi, 3 top kaybı, 1 ikili mücadele kazanma, 11 topla buluşma ile oynamıştır. korkunç bir maçtı bizim adımıza. derbi golü yok.

  bafetimbi gomis olsaydı, diagne olsaydı, o olsaydı, bu olsaydı icardi kadar atardı da, olurdu da demekle olmuyor işte. gomis'in pas istatistiklerine de bakabilirsiniz derbilerde. derbi başına 9 isabetli pas, gol desen yok, asist desen yok, oyun kuruluma katkı mı asla zaten öyle bir adam değildi ki o günlerde kimse koşsun, kaleciye bassın, deli dana gibi davransın gibi bir beklentide de değildi. şimdi icardi olunca koşacak, gol atacak, asist yapacak, her topa kafa sokacak, olmayacak goller atacak istiyor herkes. bu da insan, geçen sene çok mucize gol attı icardi çok ekstra yaptı, gomis de çok ekstra yaptı ama derbide yapmadı, önemli maçta yapamadı, düşmüş karabük'e 17 yaşında çocuklara 4 gol atmak, skor garantilendikten sonra bursaspor'a hattick yapmak kolay işte ama çabuk unutuluyor o günler. gomis'in 17/18 sezonu 2. yarı verdiği kötü performans çabuk unutuluyor. 14 gol 2 asist yaptı mesela 2. yarı gomis bakınca müthiş değil mi, ama bu golleri sadece 9 maçta attı, 1 maçta 4 tane attı ki adamlar şöyle bir takımdı. https://gss.gs/u2t.png

  vallah yıldım ben, sanırsınız her sezon 40+ skor katkısı veren golcüyü durmadan buluyoruz, her fırsatta çıkıyor karşımıza da bunuyoruz. gomis de kötülemiyorum kesinlikle ama gomis ile icardi bir olamaz. biri para için sakatım numarası yaptı ki verilen sözler konusunda haklı olabilir, diğeri de sakatken maça çıktı koca sezon. şimdi ben gomis'i de eskiden seven biri olarak icardi'yi çöpleyenler için açıklayıcı bir entry girmek zorunda kaldım çünkü ya izlemediler, ya unuttular.
App Store'dan indirin Google Play'den alın