• 4131
    gol kralı olup 30'a yakın gol atmasına rağmen herhalde üzerine galatasaray'lı arkadaşlarımla en fazla tartıştığımız oyuncularımızdan biridir kendisi. kendisi leblebi gibi gol atıyordu ancak sahada çok yavaştı. dafa toplarını indirme konusunda da çok becerikli değildi. duvar olma konusunda vasattı. rakibe baskı konusunda vasat üstüydü ancak çok istekliydi hakkını vereyim. yine de çeviklik, hızlanma, çabukluk, araya kaçma gibi meziyetleri oldukça zayıftı. sözün özü benim hayalimdeki forvet çerçevesinde hiç bir kutuya "check" işaret atmadığı için kendisini beğenmiyordum. ama 29 gol atmış olduğu gerçeği de var. dile kolay 29 gol. mesela baros benim en çok beğendiğim forvetlerimizden biriydi geçmişte. bir sezonda en fazla 20 golü var. ümit karan'ın iyi günlerini, necati ateş'in iyi günlerini de beğenirdim zamanında. 20 golü geçmişlikleri yok. bir başka leblebici burak fomamızla sadece bir kere 20 gol barajını aşabildi. artık kulüp efsanesi olan elmander ilk geldiği sezon yanlış hatırlamıyorsam 13 gol atabildi. bunları ben bilmiyor muyum? pek tabii biliyorum. kendisinin iyi oyuncu olmadığı söylediğimde zaten bu argümanlar sürekli karşıma geldi. argümanlar doğru, adam 29 tane gol atmış. atmış da atmış. tavana da asmış, kafayı da vurmuş. vurmuş da vurmuş.

    yine de kendisini hiç bir zaman beğenemedim. saha içinde elinden geleni yapan, çalışkan bir adamdı yine de. o yüzden verdiği emekler için kendisine çok teşekkür ediyorum. ancak gol ile performans arasında kesintisiz bir oran/orantı olmadığı savımın diagne ile bir kez daha lehime çıkması da beni sevindirmedi değil. bazen her şey 30 tane gol olmuyor.
  • 4132
    türk taraftarlarının futbolcu beğenmediğinin en büyük kanıtıdır bu adam.

    30 gol atan birisini beğenmeyecek bir futbol görüşünü nasıl bir zihniyet sağlar bilmiyorum. fakat şu bir gerçek ki gomis 50 gol atsaydı bile aynı zihniyetteki birisi " türkiye ligi kolay, ondan atıyor. " der yine kötülerdi.