• 1
  2014-2015 sezonunda basketbol takımımızda forma giyecek oyuncu

  --- alıntı ---

  galatasaray odeabank, ayşegül günay ile 1 + 1 + 1 senelik anlaşmaya varmıştır.

  ayşegül günay
  kasım 1992 doğumlu ayşegül günay son olarak kayseri kaski forması giydi. euroleague'te de mücadele edip son 8'e kalan temsilcimizde 21 yaşında olmasına karşın 25 dakika süre alıp 9,3 sayı ortalaması yakaladı. 1,73 metre boyunda olup guard pozisyonunda görev alan ayşegül günay dış şutlardaki başarısıyla dikkat çekmiş ve milli takıma kadar yükselmişti. günay daha önce çankaya üniversitesi'nde oynamıştı.

  --- alıntı ---

  1+1+1 nedir amk ya?
 • 4
  nasıl basketbolcu olmuş hayret ediyorum. onu geçtim bizim takıma gelip nasıl ikinci oyuncu kurucumuz olmuş. ben ender'i sürekli gömerim ama ona bile şükrettirdi. çok ilginç bir stili var zaten, topu alınca eline bomba tutuyor gibi davranıyor. gelen topu yanındakine vermek dışında bir numarası yok. savunma tarafına hiç girmiyorum ayrı rezalet zaten. bahar çağlar'a sürekli gömen yazarlarımızın kendisini pas geçmesi ilginç gerçekten.
 • 6
  migrosspor, bir başka değişle fenerbahçe altyapısı çıkışlı olan 23 yaşındaki oyun kurucumuz. 7 numaralı formayı giymektedir. `31 aralık 2015 galatasaray istanbul üniversitesi kadın basketbol maçı`'nda 15 dakika sahada kalıp 5 ribaund, 5 asist, 4 sayı istatistiği tutturarak dikkat çekmiştir. her ne kadar rakip zayıf, fark uzak ara olsa da bir rotasyon oyuncusu için yabana atılmayacak istatistikler bunlar. ışıl alben, jewell loyd, nuria martinez gibi isimlerin arasında fazla süre alması pek mümkün olmasa da bu isimlerin ikisinin birden kenara gelmesi gereken durumlarda oyuna dahil olarak onların dinlenmesine katkıda bulunmaktadır.
 • 7
  hayatımda gördüğüm en kötü en saçma en salakça centilmenlik dışı faulü yapan basketbolcu. bundan daha fazlası olamaz yani. kim bilir kaç maç izlemişimdir benzerine bile rastlamadım, ömür boyu da rastlayacağımı sanmıyorum. 11 mart 2016 galatasaray ekaterinburg kadın basketbol maçında ilk çeyreğin bitimine 1 saniye kala rakip kendi sahasındayken gitti arkadan kasıtlı olarak göstere göstere tutup sarılıp çekti rakibi. centilmenlik dışı faul 2 serbest atış + hücum demek. zaman az diye hücum edemeseler de bu kritik maçta momentumu rakibe verebilecek bir harekette bulundu.

  edit: bir tane de atış sonrasında üçlük atan taurasi'ye faul yaptı...
 • 10
  önümüzdeki sezon galatasaray forması giyecek olan basketbolcu. kolay kolay tek haneli sayılara düşmeyen, özellikle gazı aldığı zaman çatır çatır üçlük sokabilen enteresan bir simadır. bizdeki o toy hallerinden uzaklaştığını söylemek peşin bir hüküm olur ama en kötü ihtimalle bir sezon daha tecrübelenmiş olarak dönüyor. bu sezon kayseri deplasmanında kaybettiğimiz maçta öne çıkan isimlerdendi attığı 5 üçlük ile. istanbul'daki maçta ise yakın dostu ışıl'la maç boyu süren diyaloğunun yanı sıra vakit vakit yaptığı zıpçıktı hareketlerle dikkat ve tepki çekmişti. yerli piyasasının çılgın attığı, yakın doğu marifetiyle(!) ücretlerin uçmaktan öteye geçtiği günümüzde çok kıymetli bir transfer olacaktır.
 • 11
  sezon öncesi hazırlıklarının ilk ayağı olan belgrad'daki kamp döneminde sakatlanan basketbolcumuz. dizindeki şişliğin inmesi sonucu yapılabilen tetkiklerde menisküs yırtığı ve çapraz bağ esnemesi olduğu görülmüş. eğer tedavilere cevap verirse 2-3 hafta içinde sahalara dönebilecek, eğer dizi gerekli reaksiyonu göstermezse ameliyat geçirmek zorunda kalacak ki bu da 6 aylık uzun bir rehabilitasyon süreci demek...

  1969 doğumlu tiyatro oyuncusu olan adaşı için:

  http://iv1.lisimg.com/...3%BCl-g%C3%BCnay.jpg