• 1
  2019 fiba basketbol dünya kupası'nın iyi kadrolarından birine sahip kangurular. hazırlık döneminde abd'yi mağlup etmeleri sürpriz değil yani. bunda abd'nin soru işaretli kadrosunun da etkisi var (-dır herhalde zira izlemedim maçı) elbette ancak asıl olay avustralya'nın gerçekten iyi olmasında (-dır diye tahmin ediyorum). organizasyondaki takımlar içerisinde en psikopat, en sert, en sinir bozucu, en yıpratıcı oyuncu grubu bunlarda. kanada, litvanya ve senegal'den oluşan üçlüyle kapışacaklar ve bana kalırsa litvanya'nın da üstünde bitirip bir sonraki tura lider olarak yürüyecekler.

  ekibin sertliğine değindim, altını doldurayım; andrew bogut, aron baynes ve jock londale'lı bir uzun rotasyonuna sahipler. baynes ile bogut'un sertliğini bilmeyen yok zaten. 2014 dünya basketbol şampiyonası'nda avustralya'yı emir preldzic'in son saniye üçlüğüyle mağlup ettiğimiz bir maç vardı (son 16 mücadelesiydi diye hatırlıyorum), o karşılaşmada baynes pisliği (pislik dediğime bakmayın, lazım böyle adamlar, keşke bizde de olsa) envaiçeşit kaşarlıkla üstümüze gelmişti. aşinayız yani elemana. londale ise kanguruların next-gen pivotu olarak arz-ı endam edecek parkede. bogut 34'ünde, son dünya şampiyonası, yerine geçecek arkadaş londale olacak. londale, sarunas jasikevicius'un zalgiris kaunas'tan ayrılan brandon davies'in yerine takıma monte ettiği isim. referansı saras yani, fazla söze gerek yoktur herhalde? :(

  kısalara gelirsek, yine aynı sertlik fakat ek olarak hücumda yüksek skor potansiyeli; joe ingles, matthew dellavedova ve patty mills, hem tecrübeli oyuncular hem de oyunun her iki yönünde katkı verebilen parçalar. mills ana skorer konumunda, dellavedova topu taşıyan ve setleri başlatan isim, ingles ise gizli esas oyun kurucu ve top yönlendirici.

  ilk 5:

  bogut
  baynes
  ingles
  mills
  dellavedova

  bu takımı takip etmek lazım. çeyrek final yaparlarsa hiç şaşırmam.
 • 2
  ben bu takım kadar sert ve savaşçı takım az gördüm diyebilirim. nba'de bile en sert oyuncular denince aklıma hemen bu takımın oyuncuları geliyor, gerçekten acayip. ayrıca bu sertlikteki adamların hem de çok akıllı olması ve sertliklerini bu akıllarıyla birlikte yapmaları da diğer takımlar için korkutucu. özellikle ingles, dellavedova, mills gibi basketbol iq'su yüksek oyuncular sahipler ki, ortalamanın çoook üstünde bir akla sahip bu oyuncular. böyle ballandıra ballandıra, ağdalı sıfatlarla övdüm kendilerini, bakalım turnuvada neler yapacaklar, eğer kendilerini underdog olarak tarif edebilirsek, underdog'un allahı bu takımdır.
  takipteyiz..
 • 5
  dunya kupasinda senegal, litvanya ve kanada ile ayni gruptalar. kanada tam kadro gelebilseydi grupta ciddi sikinti yasayabilirlerdi. elenirlerse sasirmamak lazim ama litvanya ile beraber 2.tura cikacaklardir. 2.turda diger gruptan gelecek fransa ve almanya/dominik maclari belirleyici olacak. ceyrek finalde buyuk ihtimal yunanistan veya amerika'ya eleneceklerdir. ceyrek finalden fazlasi surpriz olur.