• 2
  futbol takımımızca küçümsenen ve tercih edilmeyen futbolculardır. 14 yabancımızdan aralarında yalnızca martin linnes kalmışken aklıma kurt düştü.

  esas öncelik olarak, bu güven aralığına sahip, disiplinli, işini en iyi yapan, fizik olarak kendini en harika şekilde tutan, gelişime açık, futbol odaklı ve düzgün yaşayan, istikrarlı, alt yapısı kusursuz, doğru oynayan tipteki bu futbolcular gerekir. başarı için bu ne vereceği belli adamlar varken ve günümüzde kıymetlerii inanılmaz artmışken neden güvenilmez yatırımlara gireriz anlamıyorum.

  linnes gibi elmander ve sörloth gibi adamlarla çalışmak varken neden belhanda gibi diagne gibi adamları tercih ediyoruz?

  ülkemizde her ne kadar muslera, atiba, alex falan gibi iş ahlakına sadık istisnai oyuncular görev yapmış olsa da genelleme yaparsak iş ahlakı ile günümüz futbolunda inanılmaz değerlere ulaşan futbolcular avrupa futbolcularıdır.

  elbette tamamı avrupalı olsun demiyorum ama yalnızca 1 tane bulunması çok mantıksız değil mi. ben ağırlığın bu tarafa verilmesi gerekir derken bi yarısı avrupalı olsaymış hiç değilse. visca, muriqi, sörloth, epureanu falan gibi örnekler de hazır mevcutken önceliğimizi bu minvalde yapmamız lazım.

  not: bu giri istisnalar hariç olup örneklerle açıklamak için ve takımda yalnızca 1 adet avrupalı bulunmasına karşın yazılmıştır.