• 2
  şanlı tarihimizdeki çarpıcı noktaların dile getirildiği yazı olup alpaslan dikmen tarafından kaleme alınmıştır.

  bir bölümde şöyle diyor;

  --- alıntı ---

  galatasaray'ın ünlü yöneticilerinden ve atatürk'ün en yakın arkadaşlarından salih bozok'un oğlu muzaffer bozok ile yaptığım röportajda, sayın bozok bir anısını anlatmıştı;

  "bir gün bülent, gündüz, ben ve birkaç arkadaşımız florya'ya eğlenmeye gitmiştik. dönüşte yolda biraz gürültü yapmıştık.tam o sırada köşeden mustafa kemal ve arkadaşlarının, ki yanında babam ve gündüz'ün babası kılıç ali paşa da vardı , göründüler... mustafa kemal babama dönerek 'kim bu gürültü yapanlar ? ' diye sormuş. babam ise biraz sıkılırak 'bizim çocuklar paşam' demiş. bunun üzerine ulu önderimiz 'haa desenize bizim kulübün çocukları' diye cevap vermiş...

  bilmiyorum bu anı ulu önderimizin hangi kulübümüzün sempatizanı olduğuna dair bir delil midir?.. ancak en büyük gerçek şudur ki; atatürk tüm türklerin atasıdır... güneş kulübünü de tutsa, fenerbahçeli de olsa, beşiktaş'ı da sevse, bizim için farketmiyor... çünkü o, dünya döndükçe bizim gazi mustafa kemal atatürk’ümüzdür.

  --- alıntı ---
 • 3
  "atatürk ile ilgili resimlerin en güzellerinden birisi de ata'mızın bir kayık içerisinde kürek çekerken resmedilen fotoğrafıdır... atatürk'ün küreklerine asıldığı kayık, galatasaray spor kulübü’nün yarışlarda kullandığı yani galatasaray'ın malı olan futa denilen bir kayıktır. tarih 29 haziran 1935..." alpaslan dikmen'in 10 kasım 2006 tarihli yazısında dikkat edilmesi gereken ayrıntı.
 • 5
  instagram hesabımızda ulu önder'imizi içeren, bugünün anlam ve önemini hatırlatan zarif bir görsel paylaşılmış;

  https://www.instagram.com/...?igshid=bct3a8gd8aud

  --- alıntı ---

  ikinci ziyaret

  mustafa kemal, 28 ocak 1932 perşembe günü beyoğlu'nda otomobille çıktığı bir gezinti sırasında saat 16'da galatasaray lisesi'ni ikinci kez ziyaret ederek onurlandırmıştır. lisedeki tarihi tevfik fikret salonunda verilen bir müsamereyi izlemiş ve oyunda rol alan öğrencilere övgüler yöneltmiştir. niyazi ahmet banoğlu'nun "atatürk'ün istanbul'daki hayatı" adlı yapıtında bu ziyaret hakkında bilgi verilmektedir.

  https://www.galatasaray.org/...rk-ve-galatasaray/20

  --- alıntı ---