• 8
  bu entry ile aranızdan ayrılacak yazar. aslında bunu uzun zaman önce planlamıştım. amatör branşlar için sezonun bitmesini bekledim. engelsiz aslanlar harici de bitti.

  sözlükte yazmaktan çok mutlu oldum, çok güzel insanlar tanıdım, iyi vakit geçirdim ama çok da üzüldüğüm zamanlar oldu. sözlük iyiden iyiye futbol sözlüğüne döndü, sürekli nefret dolu entryler gördük, hep aynı şeyler yazıldı, tartışıldı, birçok kişi birbirine laf sokma yarışına girdi, saygı sınırları aşıldı ve bu beni rahatsız etti.

  futbol maçının olduğu günler futbol harici yazan arkadaşların eleştirilmesi de beni rahatsız etti. en ufak şeyde 'konsantrasyonumuz bozuluyor, başka bir şey ile ilgilenmeyin' denilip kendi futbolcusunu her hafta eleştiren kesimden de sıkıldım.

  amatör diye adlandırılan branşlarımızın ilgi çekmemesi ise çok üzdü beni. fenerbahçe ile oynadığımız maç günü* alanya gençlerbirliği maçının izlenmesi, milli maç arası diğer branşlarda biri derbi olmak üzere 7 maçımız varken, 'galatasaray yetmezliği' sözleri ve takımlarımızın boş salona oynarken kimsenin umurunda olmaması...

  bana karşı saygısız olan yazarlar oldu diyemem ama sene içinde hoş olmayan bir konuya da dahil oldum. ve bu beni en çok üzen şeylerin başında geliyor.

  birkaç şey daha var ama onlar devede kulak kalır. bundan sonrası için size daha sakin olmanızı, fevri davranmamanızı, birbirinizi kırmamanızı öneririm. sözlük moderatörlerin de etkisiyle iyi bir yer, az sayıda yazar ve özel insanlardan oluşuyor. insanlar bu sözlüğü takip ediyor. sizlerin de görevi daha güzel bir üslup ile yazıp, yapıcı olmak.

  benden bu kadar, sağlıcakla kalın.

  edit: gereksiz yere yaptığım sinirle pilot olmaya karar vermiştim ama takip etmeyi bırakmayı başaramadım. hal böyle olunca da geri dönme ihtimalinin olduğunu öğrenip geri döndüm. bir daha ayrılmamak üzere, herkese merhaba.
 • 10
  söylediği tüm konularda sonuna kadar haklıdır. burada yazdıklarıyla diğer branşlarımızı adeta tek başına ayakta tutmaya çalıştı. burada her zaman iyi gün taraftarı değiliz temalı konuşmalar yapılıyor ama erkek basketbol takımımız bu sene çok kötü durumdayken kimse başlık bile açmıyordu. evet başlık açıp, entry giren yazarlarda oldu ama bir elin parmaklarını geçmez. varsa yoksa futbola odaklandık. basketbol, voleybol gibi müsabakalar hiç iplenmez. hiç entry girilmez. neredeyse karabük maçlarında bile daha çok entry giriliyor.

  -kadın basketbol takımımız burada sadece 1-2 kere gündem oldu. o da eurocup finalinde olduğu için.
  -kadın voleybol takımımız burada sadece 1-2 kere gündem oldu. o da cev şampiyonlar liginde yarı finale çıktığı için.
  -erkek basketbol takımımız hiç gündem olmadı. çünkü sezonu çok kötü geçirdi.

  diğer branşların gündem olması zaten başarıdan dolayı. yoksa hiç gündem olmazdı. boşlayanlar kısmına bende dahilim. bunu kabul ediyorum. ama burası galatasaray sözlükse, gençlerbirliğinin küme düşmesi değil; galatasaray takımının diğer branşlarının neden kötü veya neden iyi olduğu konuşulmalıdır. dolayısıyla tek başına savaşmayı bırakıp gitmesini çok iyi anlayabiliyorum. umarım geri döner ve tekrar bize hatırlatmaya devam eder.
 • 12
  (bkz: aslanaga/#2411934)

  gidişiyle üzmüş yazar. kaliteli biriydi; yazar olarak da kişilik olarak da. amatör branşlardaki durumumuzu o ve onun gibi amatör branşları takip eden yazarların entrylerinden öğreniyordum. zaten sayıları azdı, üstüne şimdi 1 kişi eksildiler. yazdıklarının çoğunluğunda haklı olsa da, ben cevap hakkımı kullanmak istiyorum.

  sözlüğün tamamıyla futbol sözlüğü olduğu konusuna katılmıyorum. burada hala başka spor dallarıyla ilgili yazmakta olan kaliteli yazarlar var. futbol kadar geniş kapsamlı olmasa da, o yazarların yazdığı entryleri okuyarak diğer spor dalları hakkında da gayet iyi seviyede bilgi sahibi olabilir isteyen. mesela bu sözlükte superbowl, snooker konularında da gayet bilgilendirici entryler yazanlar var. eğer buradakilerin senin önem verdiğin konularla ilgilenmediğini düşünüyorsan, insanların ilgisini çekmenin yolları vardı aslında, uzun, bilgilendirici, kafa açıcı entryler girmek gibi. yoksa çekip gitmek en kolayı. mesela amatör branşlarımızdan bir takımı bir entryde uzun uzun inceleyebilirdin. yine de gitmekte de özgürsün, senin kararın. belki de sana çok fazla geldi olanlar, herkesin dayanma eşiği farklı sonuçta.

  sürekli aynı başlıklara aynı şeyleri yazanlar, birbirine laf sokmaya çalışanlar, saygı sınırını aşanlar aslında sıradan yazarların değil moderasyonun sorunu. moderasyon ilgilenmeli onlarla, şikayet edebilirdin. benim de gözüme batıyor sürekli aynı başlıklara aynı şeyleri yazanlar, hatta açıkça dezenformasyon yapanlar, yaptığı algı bozulmasın diye "ne dediler" başlığına söylenenin yarısını yazan var. ancak bu tiplere takılıp da sözlüğe küsmek olmaz, bu pireye kızıp yorgan yakmak olur.

  bir başka konu ise; futbol maçı olan günler futbol harici yazan arkadaşların eleştirilmesine kırılmış. birebir eleştirinin muhatabı olmadığım için kendisini tam anlayamam ama burası sözlük ve burada herkes istediği konuda yazabilir kurallara uygun olduğu sürece. yapılan eleştirileri kafaya takmamalıydı. burada gereksiz bir sürü şey yazılıyor, hepsini ciddiye alırsak, ohoo.

  son konu ise; kendisi amatör branşlara ilginin az olduğunu ve başlıklarına yeterince entry girilmediğini belirtmiş. haklıdır, ancak ben kendi adıma konuşursam; bilmediğim, hakim olmadığım bir konuda entry giremem zaten. çöp entry olur yazdıklarım. ayrıca her kulüpte olan bir şey başarısız olan branşın ilgi çekmemesi. üstelik ülke genel olarak spora düşkün, düzenli spor yapanların olduğu, sporu rekabet için değil sadece spor olduğu için seven bir ülke değilse bizim ülkemiz gibi, kaçınılmaz son o boş salonlar. yarın bir gün basketbolda başarılı olalım, insanlar doldurur o salonu ya da buradaki başlıklarını. yeter ki bizim rakiplerimizle rekabet edebilecek, başarı kazanabilecek düzeyde bir takımımız olsun.

  önceden yazdığım gibi keşke pilot olmasaydı.* sadece bir süre ara vermek iyi gelebilirdi, hazır sezonlar da sona ermişken. dediğim gibi biraz pireye kızıp yorgan yakmak olmuş yaptığı ama kararına saygı duyuyorum. umarım bir gün geri dönersin.
 • 13
  gidişiyle beni üzmüş olan yazar. bana ilk mesaj atan ve sözlükteki başlığımı açan yazar kendisiydi. kendisiyle nba hakkında, lebron özelinde mesajlaşmıştık. yazılarından kaliteli bir arkadaş olduğunu rahatlıkla görebiliyorduk. nba hakkında yazan bu kadar az sözlük yazarı varken gidişi beni ayrıca üzmüştür. geri dönüşünün bir yolu varsa umarım kısa süre içinde geri döner.
 • 20
  amatör branşlarda harika entryler yazarak ufkumuzu açan bir yazardı, sözlüğe küsüp gitti, neredeyse 2 yıl olacak.

  sevgili dostum buraları okuyorsan geri dön lütfen, eksikliğin fazlasıyla hissediliyor.

  hele 22. şampiyonluğu almışız, bu sene şampiyonlar ligi'nde de bir şeyler yapacağız inşallah, ortamdan uzak kalma.

  gerçi sen kızıyorsun sadece futbol konuşmamıza :)
  tamam hadi dön, belki seninle birlikte ergin ataman da döner kimbilir.