• 150
  adamların bizim gibi her yıl şampiyon olma zorunluluğu ve öyle bir taraftar baskısı yok. onlar başka bir şey yapıyorlar ve bu doğrultuda ilerliyorlar. saat gibi işleyen takımın dişlilerinden 3-4 tanesi gidince bu sonuçlar normal zaten. şu an yeni bir takım kurma yolundalar. muhtemelen sezon sonu sidibe, lemar ve fabinho da takımdan ayrılacak. bu tarz takımlar şampiyonlar liginde ne kadar yarı final oynarsa oynasın veya liginde şampiyon olursa olsun, futbolcusu daha büyük bir takıma gitmek istiyor. hadi monaco'nun seyircisi yok diyelim ama dortmund gibi takım da yetmiyor futbolculara, çünkü onların da üstü takımlar var. olaya böyle bakarsak, bence daha iyi anlamış oluruz. bu sezon eleştiriliyorlar ama belki 1 yıl sonra ne güzel futbol oynuyor diye öveceğiz.
 • 153
  edit: beşiktaş’ın rakibi olduğu için bok atıyormuşum gibi görünebilir diye bu açıklamayı yapmak istedim. zira onları maç başlığında yeterince takdir ettim zaten. birazdan okuyacağınız yorum, maçtan bağımsız, as monaco takımıyla ilgili bana çok ilginç gelen konuları içermektedir.

  herkes sezon başı sattıkları oyuncuları konuşuyor ama aldıklarına da acayip paralar vermişler. bizim hiç veremediğimiz paralar. ama saçma sapan bir takım olmuşlar. 17 ekim 2017 monaco beşiktaş maçına bakarak konuşuyorum; herhangi bir anadolu takımı bile bunlardan daha fazla zorlardı beşiktaş'ı. bu kadar durağanlık, yavaşlık, tepkisizlik en kötü avrupa takımlarında bile yoktur. gerçekten maçın ilk dakikasından itibaren sürekli bu yavaşlığa şaşırdık. çok ilginçti.
 • 155
  2014-2015 sezonunda da çok başarılı bir sezon geçirip, şampiyonlar ligi'nde yarı finale kadar çıkmışlardı yine aynı hocayla. o zaman takımlarında martial, kurzawa, carrasco, kondogbia, abdennour gibi oyuncular vardı. o sezon sonunda da bu oyuncularını sattılar, yerlerine bir sürü para harcayarak yeni gençler aldılar. ancak bir sonraki sezon tanınmayacak haldeydiler. yeni oyuncuların adapte olması zaman aldı yani. işte o yeni oyuncularla geçen sezon ligue 1'de şampiyon oldular.

  şu anda tam da benzer bir süreçten geçiyorlar. geçen sezonki takım yarısı satıldı. yerlerine yine yüksek potansiyelli, genç oyuncular alındı ancak bir takımın yarısını kaybetmesi sanıldığından daha zor bir durum. geçen sezonki monaco beşiktaş'ın içinden geçerdi ama şu anda henüz takım olamadıklarından ne ligde ne avrupa'da geçen seneki hallerinden eser yok.