• 2
  olympiacos'un sırp pivotu nikola milutinov'la birlikte avrupa basketbolunun en değerli 2-3 has avrupalı uzunundan biri. olimpia milano'nun 25 yaşındaki 208 cm'lik litvanyalı devi.

  baştan belirteyim, bu bir hüzün entry'si. ne alaka? şöyle ki; gudaitis, avrupa basketbolunda sezonun en özel performansını gösteren birkaç isminden biri (micic ve vesely de bu birkaç isim arasında), daha doğrusu biriydi. bir star misali ışıl ışıl parlayan bu genç kardeşimiz 1 şubat 2019 gran canaria milano maçında sakatlanmış ve sedyeyle parke dışına taşınmıştı. sakatlığın boyutu can sıkıcı; çapraz bağ komple kopuk, sezonu kapadı ve en az 7 ay yok. sporda sakatlık hangi oyuncunun başına gelirse gelsin kötü bir şey de, bu kadar şahane bir sezon geçiren böyle genç bir potansiyelin tam da patlama zamanında bu gibi bir problemle yüzleşmesi ciddi manada üzücü. şahsen ben adamın durumunu öğrendiğimde içime öküz oturdu. gudaitis'in psikolojisini düşünemiyorum bile.

  işte sözlük, tam da bu sebepten aslında bu kardeşimizi onore etmek istiyorum ve potansiyeline değinmek istiyorum. görünmezlik pelerini giymiş cinler buraları okur da belki kendisine "bak seviliyorsun orada" mesajını ulaştırırlar, belli mi olur. bu arada "cin" demişken aklıma geldi; harry potter'daki mavi cinlerden bahsediyorum eyy sevgili rtük, banlama bizi pls. :(

  https://gss.gs/51M.jpg

  milano'nun resmi youtube kanalı 4 gün önce gudaitis'le alakalı 5 dk'lık güzel bir antrenman içeriği yayınlamış. yayını oyuncunun sezon içerisinde yaptıklarıyla da harmanlamışlar: https://youtu.be/6UTFWp4XQM4

  kalın, uzun ama çok ağır olmayan pivotlar dünyanın her yerinde fark yaratır. bu fiziksel özelliklerini tekniğiyle güçlendiren pivotlarsa basketbol tarihine imzalarını atarlar. en azından kendi ülkeleri adına. madem litvanyalı bu arkadaşımızdan bahsediyorum örnek olarak da litvanyalı pivotları vereyim; arvydas sabonis ve jonas valanciunas, plase robertas javtokas. aslında donatas motiejunas'ı da buraya eklemek istiyorum fakat adam öyle garip bir kariyer planlaması yaptı ki, 27'sinde tıpkı miroslav raduljica gibi çin'e, paraya gitti. :( neyse, konuya dönüyorum; gudaitis bana kalırsa ilk iki ismin izinden gidebilecek potansiyele sahip. sabonis kadar olamasa da valanciunas olabilir. kişiliği ve yetenekleri bu yolu açıyor kendisine. yeter ki şu talihsiz çapraz bağ probleminden sıkıntısız bir biçimde sapasağlam dönsün.

  bir sonraki litvanyalı prospect durağım marius grigonis olacak inş. stay tuned pls.

  güzel bir gudaitis video'su entry'nin sonu olsun: https://youtu.be/EfJBj5KMvwA

  https://gss.gs/YPq.jpg
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!