• 2
  yazmış olduğu belirtiler narsisistik kişilik bozukluğunun belirtilerinden sadece bir kaçı olabilir ya da olmayabilir de. hekim mi arkadaş? bir çok belirtisi olan bir bozukluktur bu. yazdıkları sadece buz dağının görünen yüzüdür. buna kalırsa dünyanın yarısı böyle.

  enrty'de ciddi saçmalamış ve ayıp etmiştir.

  edit: girmiş olduğu bir entry'de fatih terimin narsist kişilik bozukluğu olduğunu söylemiştir. entry uçmuş.
 • 3
  girmiş olduğu giride fatih terim'de narsistik kişilik bozukluğu olduğunu yazmıştı. giri uçmuş. kendi mi uçurdu anlamadım zira moderasyonun bunu silmesi için bir sebep yok. bu bir tıbbi tanıdır bildiğim kadarıyla. psikolojiyle ilgili olunca insana dokunuyor tamam ama o giride hakaretamiz bir üslup da yoktu. hatta hocanın bütün başarılarının da hakkını vermişti konuyla alakası olmamasına rağmen.

  mesela burak elmas'ın yüzünü bir süre sararmış görmüş biri "burak elmas'ta sarılık olduğunu sanıyorum." dese bu hakaret ya da üslup bozukluğu mu olacak? o da tıbbi tanı bu da tıbbi tanı. tamam ben de radikal yöntemlerden yanayım ama gerçekten mezkur giride silinecek bir şey yoktu.

  not: bence bu tanı, sadece televizyonda görülen birine konabilecek bir tanı değil. biz sadece "fatih terim karakteri"ni biliyoruz. çoğumuzun bire bir tanışıklığı yok hoca'yla.
 • 4
  galatasaray tarihinin en büyük üç figüründen birine hem de galatasaray sözlük'te hadsizce hakaret etmiştir. girdi silindiği için tekrar dillendirmek istemiyorum ama bir insana hiçbir tetkikte bulunmadan etiketleme yapmak kişilik haklarına saldırıdır ki bu da hakarettir. ayrıca kendisi bir doktor ise yaptığı iş ahlakına sığmaz. bir doktor herhangi bir insan ile konuşmadan veya fiziksel olarak incelemeden tanı koyamaz ki zaten iş ahlakına sahip olan koymak istemez.
 • 5
  havaya uçurulan veya kendi sildiği entrysinde fatih terim’e “narsisistik kişilik bozukluğu var” demiştir.

  böyle bir teşhis koyabilmek için başta hekim olmak gerekir. sonrasında da ilgili kişi ile seans görüp birtakım testler yapılması gerekir.

  bu yazar arkadaşımız hekim midir?

  diyelim ki bu yazar arkadaşımız hekim, o zaman iki soru akıllara geliyor:

  1-fatih terim ile seans mı yaptınız?
  2-hekimler danışan mahremiyeti gereği koydukları teşhisi ulu orta herkese açıklayabiliyor mı?

  gerçekten yazık.

  edit: ekleme
 • 7
  kah saint-denis'de poker masalarında ahbaplık ettiğimiz; kah dağda bayırda ateş başında geyik eti yediğimiz kovboy gibi kovboy yazar. tuttuğu takımdan hiç bahsetmemişti ama arthur gibi delikanlıya da galatasaraylı olmak yakışırdı. en son kendisini saint-denis'de dertli dertli viski yuvarlarken görmüştüm. "ah ulan dutch ah ulan" diye sayıklıyordu, allah allah dedim, sneijder mi, de jong, mu riekerink mi kim ulan bu dutch, ama elleşmedim. bir de öksürüyordu. umarım bir şeyi yoktur.
 • 8
  (bkz: #3346995)

  domenec torrent için; torrentten 8 lig maçında süper performans beklentisine sahip olunduğu, bu beklentiye sahip olanların 4 yıl takımı yönetip sistem oturtamayan fatih terime ses çıkart(a)madığını söyleyip gerçekleri çarpıtmaya çalışan yazar arkadaşımız.

  öncelikle okuduğum tonla torrent eleştirisi içinde kimsenin süper performans beklentisi içerisinde olduğunu görmedim. münferit entryse niye genel kanıymış gibi yazıyor, cevabın ilk paragrafın son cümlesinde saklı olduğunu düşünüyorum.

  ayrıca 8 maçta 17 gol yiyip, penaltısız 9 gol atan, 8 adet maçın kazanılan 2 tanesinde lig sonuncularına 87. ve 90. dakikalarda öne geçilen (yani uzatmasız kabaca 720 tane dakikada galibiyeti 3 dakika elde edebilmiş), lig sonuncularını zar zor yenemesek 8 maçı 3-4 puanla tamamlayan, tüm maçları ya yenik ya diken üstünde oyun ve skorlarla geçirmiş bir teknik direktörden insanların nasıl bir "süper" beklentisi olabilir? adamla zaten lig sonuncularını penaltılarla ve uzatmalarda yenmek dışında puan bile alamıyoruz ki, "tüh tüh nasıl 8/8 veya 7/8 yapmadık" diye mi eleştireceğiz güç bela puan alabilen bir hocayı? varsayımı da geçtim kim böyle eleştirmiş gerçekten de?

  bir diğer çarpıtma ise 4 yıl yöneten fatih terim'in sistem oturtamayışı. kendisine 5 mart 2022'de mesaj atarak özellikle bu konu üzerinde mesaj veya entry ile fikirlerini paylaşmasını rica etmiştim. kendisi özgür iradesiyle cevaben herhangi bir entry veya mesaj yazmamayı tercih etti, ben de özgür irademle bu entryi yazıyorum.

  bu hususta laf sokmak için seçebileceği en kötü argümanı seçmiş. financial fair play cezamızdan haberi olmayan birinin yazabileceği bir cümle ancak bu. ha eğer haberi varsa sırf kendi ajandası uğruna algı yapmak için böyle yazdığı sonucuna rahatça ulaşıyoruz. çünkü ilgili entrysinde birkaç sonraki cümlesi ise "benim için kişiler önemli değil, galatasaray önemli". galatasaray uğruna algı yapmak için kendi doğruluğundan ödün vermiş yani. bu tutum tebrik edilir sadece*. yoksa yani ffpde akşam pazarı misali ağustos-eylül aylarında, hatta transferin son saatlerinde kiralık adamlarla kadro oluşturmak zorunda kaldığımız 3.5 yıllık dönemde sistem oturtacakmış fatih terim. artık ne kadar süper ne kadar kötü, düzeyini ben ölçemem ama böylesine şartlar içinde sistem oluşturulmasını beklediyse boşa beklemiş. her yıl kiralıklarla mecburen sıfırdan kadro kurulması gereken düzende nasıl bir sistem beklentisiyse bu, gerçekten "süper".

  edit: imla.
App Store'dan indirin Google Play'den alın