• 1
  muhtemelen bir kaç hareketli beklenen transferden sonra açıklanacak olandır. önce olumlu algı yaratılacak teknik ve idari kadrolar taraftara iyiye gidişi hissettirecektir. önce onyekuru, linnes , s.pintos varsa bir kaç olumlu hareket daha, sonra diagne sonra çilek olarak da arda. ama sorunlardan en önemlisi oyunculardan ziyade her pozisyonun taktik olarak detayını çalışmayışımız. kornerlerden, frikiklerden gol atamadığımız gibi gol yiyoruz. hala akıcı hücum planı yok. bize ciddi ciddi her pozisyonu çalıştıracak bir teknik kadro disiplini lazım.
 • 2
  kendi eşi hamileyken kimsenin nikahlı karısına sarkmamış hayatında eline tabanca almamış adamlık diye diye altmış yetmiş yaşında insanlara saldırmamış galatasaray formasına o***** rengi dememiş bırakın galatasaray'dan para almayı düzenli olarak 3 kuruşluk maaşıyla galatasaray ürünleri satın alan günahsız bir galatasaray seyircisi olarak karşı çıktığım transfer.
  kaldı ki şimdiki 10 numaramız belhanda kaybettiği topta adam kovalamazken 3 sezondur top oynamayan başakşehir'de rotasyona dahi giremeyen arda turan adam mı kovalayacak ara pası mı atacak şut çekecek duran top mu kullanacak bu takımda?
 • 4
  olayın duygusal boyutu affedilir affedilmez tartışılabilir ki bence karakterle ilgili problemler affedilmez ancak profesyonel açıdan bakınca nereden bakarsan bak elinde kalacak hamledir. zaten bu transfer de zannımca arda’dan futbol adına bir beklenti olduğu için yapılmıyor. bir bilemedin bir buçuk sene oynatıp tff ye yönetici olarak hazırlamak istiyorlar. futbolu galatasaray’da bırakması da bu yolda atılan bir ilk adım. özetleyecek olursak maalesef bir anlamda kullanılıyoruz. umarım zararı az olur.
 • 6
  çok mantıksız argümanlarla savunmaya geçen hayranlarını ortaya çıkarmış şahsın transferi durumu.

  hmm herkesin hataları var, o zaman ben çocukların üzerine bomba atabilirim. herkesin yaptığı yanlışlar var, hmm o halde hastaneye silahla girip silahın patlamasına neden olabilirim. orada hasbel kader bir hamile bir kadın olsa ve vurulsa yine ahlak bekçiliği derdiniz kesin. hasbel kader yaşanmamış bir felaket ancak bu coğrafyada "olabülü yauv amma olmamış, ahlakçılar istifa:(" diye savunulurdu herhalde. hmm o ahlaksızlık yapıyor, o halde ben de yapayım. nasılsa kimse hatasız değil. çok mantıklıymış.

  metin oktay tanısa ve şu vukuatlarını görse ne yapardı acaba. onu da romantik beşiktaşlı:( sanki senin hataların yok ahlak timsali metin diye eleştirirdiniz belki de.
 • 10
  bundan önce yaşadıkları ile ilgili benim de birçok eleştiri entrym var.

  fakat gelinen şu süreçte bazı taraftarların kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanmaları beni acayip geriyor. “arda gelirse galatasaray’ı bırakırım”cı arkadaşlar, inşallah bırakırsınız ya gerçekten. inanın sizi hiç özlemeyiz.

  arda maça çıkmadı, kaç yıldır top oynamadı, fit değil... bu eleştirilere hep varım, çünkü bunlar hep saha içi eleştirisidir. saygı duyarım. ama arda gelirse galatasaray’ı bırakırım lafı beni çıldırtıyor.

  not: arda’nın şu ölü hali belhanda ve babel’den iyi oynar. itiraf edin hadi kendinize.
 • 16
  gerçekleşmemesini dilediğim transfer. geçen haftalarda tuzla maçındaki provokasyonun başrolündeki oyuncu için buralarda özel hayatı bizi ilgilendirmez nidaları atılırken, arda'nın vukuatları sıralı liste yapılıyor. beni arda'nın vukuatları değil, mevcut şartlarda futbolu ile takıma yapacağı katkı ilgilendiriyor ve şahsen arda'nın bize bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum.

  atletico'da oynayan arda olsa takdir edersiniz ki sadece tatile türkiye'ye gelirdi. kendisinin galatasaray sevdasından şüphem yok ama takımını sevdiği kadar objektif olursa kendisi de pek bir katkı veremeyeceğini çok iyi biliyordur. bomboş bir transfer. umarım yanılırız.

  ufakta olsa bir hırsla performans artışı da olabilir fakat sakatlık durumu nedir, pubis vs. kronik mi bilgim yok. 66 numaralı zamanından daha büyük bir baskı ve başarısız oyun sergileme lüksü olmayacağını bilerek bu riski almak, türkiye performansının tatmin edici olmaması gerçekten iyi cesaret.

  şahıslar için takımı izlemeyi, taraftarlığı askıya almak boş laf, geçiniz.
 • 18
  1. son yıllardaki performansı değerlendirilirse, transfer edilmemesi gerekiyor.
  2. takım kaptanıyken, takımın forma rengine orospu rengi diyen adam transfer edilmemesi gerekiyor.
  3. barcelona'da 6 ay futbol oynamayacakken, eski kulübünün teklfiini komik bulan adam transfer edilmemelidir.
  4. saha dışındaki hal ve tavırları ortadayken galatasaray lider transfer ediyor önermeleri çok komik geldiği gibi kendisi transfer edilmemelidir.
  5. futbolcunun geçmişine değil, geleceğine para harcamalı diyen bir hoca, takımın başındayken kendisi transfer edilmemelidir.

  bütün yollar, kendisinin transfer edilmemesine çıkıyor
 • 20
  hani iskenderin üzerine sirke dökeriz ya, ya da künefenin arasına salça koyulduğunda aldığımız tat, kelle paça üzerine dökülen şerbet misali, filtre kahveyi plastik bardak ile içmek, biranın yanında kavun yemek, viskiyi yoğurt ile içmek gibi.

  tadımızı bozar.

  bir söz vardır.

  bugün yaralayan yarın öldürür.

  yaşa galatasaray.
 • 22
  bu konuda mustafa cengiz'in arkasındayım. gelelim sebeplerine;
  1) profesyonel futbol yönünden uzun zamandır oynamayan, performansı yerlerde sürünen bir 'adam'dan bahsediyoruz.
  2) duygusal ve etik açıdan son yıllarda galatasaraylılık değerlerini o ya da bu sebeple hiçe saymış bir karakterden bahsediyoruz.
  3) mali açıdan verilecek tek kuruşun dahi kanaatimce zarar olacağı bir transferdir.
  daha gelmeden hocayla başkanın arasınının açılmasına sebebiyet vermiştir.
  şimdi gelelim bu transferin ısrarla gündeme getirilmesinin muhtemel senaryolarına:
  1) arda turan barcelona'da oynamış bir futbolcu olarak hükümeti destekleyici açıklamalar yapması onu desteklenen ve üzerine uzun vadeli düşünülen bir profil haline getirdi. buna benzer siyasi projelerden son zamanlarda en ön plana çıkanı hidayet türkoğlu. muhtemelen kendisini ileride önce tff'nin başına getirmeyi ve sonra da büyük olasıkla spordan sorumlu devlet bakanı yapmayı planlayanlar var. böyle bir projenin doğru bir hikayeyle hayata geçirilmesi gerekir. arda'nın istanbul başakşehir gibi 5 yaşındaki bir kulüptense yetiştiği camiada jubile yapması hikaye ve pazarlama açısından birilerinin gözünde daha tercih edilesidir.
  2) fatih terim'in onaylamadığı takdirde transferin gerçekleşmeyeceğini bildikleri için birilerinin arda'nın kulağına hocanın elini öpmesini fısıldadıklarını tahmin ediyorum. bu bağlamda federasyonla arasında problemler olan hocamıza ilerleyen zamanlarda yeniden milli takımın başına geçmesi teklif edilmiş bile olabilir.
  3) fatih terim'in soyunma odasında otorite kurma taktiklerinden bir tanesi kendisine veliahtlar bulması ve bu futbolculara baba gibi yaklaşması. birçok futbolcu çocukluklarında baba figürünün eksik olması vs sebeplerden bu yaklaşımı beğeniyor ve hocayı babaları yerine koyuyorlar. takım içinde liderlik yönü güçlü olan hocayı babası gibi gören 3-5 futbolcu takımın geri kalanını da hocanın buyruğu altına sokuyor. işte buyüzden terimci olan futbolcular için forma adaletinden bahsetmek mümkün olmuyor.
  (bkz: selçuk inan)