• 17401
  sözlükte öyle şeyler yazılmış ki, arda hakkında hiç bilgisi olmayan biri görse galiba galatasaray’a çok büyük ihanetler yapmış falan der. gelmesini istemiyordum, şu yazılanlardan sonra gelsin.

  alt yapımızdan çıkıp kulübe büyük paralar kazandırarak giden bir oyuncuya kulüp bir jest yapacak alt tarafı. yok hoca kovulurmuş yok yönetim gidermiş. ne büyüttünüz be arkadaş.
 • 17402
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...pnknXwD-K_U21UEb_LLu

  benim için şu fotoğraftaki en yakın arkadaşlarından hiçbir farkı olmayan, normal bir ülkede sahalara girişi bile yasaklanacak bir şahıs.

  galatasaray benim canım ciğerim orası ayrı konu ama kendi değerlerine bu kadar karşı bir hareket yapmasının konuşulması bile hayal kırıklığı.. umarım sadece konuşmayla kalır ve bu utanç yaşanmaz.

  edit : link
 • 17403
  galatasaray'a hayırlı olacak transferdir.

  emre akbaba, taylan antalyalı, hatta o bölgeye zaman zaman monte edilebilen ciguli'nin üzerine bir de arda turan takviyesi ile younes belhanda denen bidonun bu takıma girme şansı tamamen bitmiştir.

  sırf bu bile kocakafanın geri dönüşünün takıma katkı sağlayacağına delalettir.

  belhanda'sız galatasaray'ın babel'den de kurtulunca en azından öne daha hızlı ivmelendiği artık açıkça görülüyor. bunun artarak sürmesi temennimiz elbette.

  etik konusuna gelirsek: arda hiç değilse elin faslı apaçisi gibi galatasaray taraftarının "anasına" küfür etmedi. bunun dışında ne yaptığı kendisini bağlar ki bu saatten sonra uslanmaktan başka çaresi yok.

  hoşgeldin arda turan.
 • 17404
  bu saatten sonra takımımıza futbol anlamında katacağı hiçbir şey yoktur. aksine abicilik ve yerlicilik ile çok şeyler götürür. ayrıca galatasaraylı olmasına rağmen ne hikmetse bjk forması ile poz veren, başakşehir soyunma odasında haydi bastır beşiktaş diye marş söyleyen büyük bir galatasaraylıdır.
 • 17406
  alt tarafı bir futbolcu, geldi diye sevdamdan mı vazgeçeceğim diyenler bu takıma sadece futbol oynuyor diye gönül vermiş sanıyorum. sizlerin de çok iyi bildiği gibi bu camianın değerleri vardır ve bu değerler çoğu şeyin üstündedir. galatasaray değerlerinin tam karşısında bir adamı taraftarı da karşına alıp zorla bu takıma sokuşturmaya çalışıyorsan elbette taraftar olarak tepkimi göstereceğim? stada da gelmeyecek storelara da gitmeyeceğim. bu tavşan dağ meselesi değildir. ben sana karışıyor muyum tepki göstermiyorsun diye? kimse kimsenin galatasaray sevgisini sorgulamasın, bu tepkiler bu takıma duyulan sevgiden ötürüdür zira.

  eski galatasaray futbolcusu.
 • 17409
  ultraslan'ın kendisi hakkında yaptığı açıklama şu şekildedir;

  https://twitter.com/.../1219315640772759552

  benim gibi galatasaray'a gönülden bağlı tüm taraftarlarına danışarak mı böyle bir karar alıp arda turan hakkında bu tür açıklamalar yapılıyor? şahsen bende kulübümüzün bir taraftarı olarak bu açıklamayı doğru bulmuyorum. hocamıza bir çok konuda saygı duyarım fakat burada aldığı kararlar muhtemelen evlatçılık mantığına dayanıyor. hal böyle olunca iş başkanımız da bitiyor.

  galatasaray'ımız namı dünyanın dört bir tarafına yayılan, türkün gururu ve tarihimiz içine yaptıklarıyla nakış nakış işlenmiş bir kulüptür. arda da bu köklü kulübün içinde büyümüş ve yetişmiş bir yetenek olmasına rağmen, gündeme yansıyan gelişmelerin içinden çıkamamış, buna bağlı olarak bir çok ayıba evrilmiştir. fakat bu olaylar göz önüne getirilmeden muhtemelen isteği yere kavuşacaktır kendisi.

  top toplayıcı olarak kenarda galatasaraylılığı çocukluğuna kazıyan bir arda vardı hagi'nin attığı gole sevinen! florya'da yazan bu yazıyı "seni buraya getiren yeteneğindir, burada tutacak olan ise karakterindir." belki de binlerce kez okuyan arda! artık parçalıyı giysen de, giymesen de sen sadece böyle hatırlanacaksın. aldığın kararlarla futboluna artık hiç birşey kazandıramayacaksın.
 • 17410
  transferinin tekniği taktiği bi tarafa,

  eğer ki gelirse bizi ciddi anlamda yıpratacağını düşünüyorum. hiç iyi hislerim yok bu transferle ilgili. transferi çok çok büyük ihtimalle siyasi baskı ile olacak. sebebi de daha önce sözlükte okumuştum sanırım, galatasaraylı sporcuların kongre üyesi olabilmesi için oynadıkları son kulübün galatasaray olması gibi bi kural varmış.

  herşeyi geçtim bu adamın akıl hocası fenerli, takıldığı kişiler fenerli, eşi bile fenerli.

  birileri galatasaray’a gelmesi için bastırdı, arda da ileride o birileri tarafından kullanılacak ve bunu farkedemeyecek kadar gözleri kör olmuş.
 • 17411
  kendisini sevmiyorum. sadece 2006-2011 yılları arasındaki hal-hareketleri ve kulüpten ayrılış zamanıyla ilgili. galatasaray'da oynadığı dönem bile antipatikti, çok belli ediyordu ne olduğunu. tribünler de ta o zamandan hak ettiği şekilde ıslıklamıştı kendisini.

  ama iddia ettiğinin aksine kendisinin de galatasaray'ı sevdiğini düşünmüyorum.

  arda gerçek bir galatasaraylı olabilseydi şu ortamda galatasaray'a verdiği zararı görür, kulübüne dönmek için doğru zaman olmadığını açıklayıp yoluna devam ederdi.

  arda kendisini seviyor. hala ilgi odağı olabilmek, taraftar desteği görmek, alkışlanmak vs. derdinde. başka bir takımda yeni bir başlangıç yapacak cesareti yok; taraftarı olduğunu söylediği kulübü zor duruma düşürüp kaosa sürüklemek de umrunda değil. hatta buna neden olabiliyor olmaktan içten içe zevk bile duyuyor muhtemelen.
 • 17415
  o kadar çok istenmiyor, öyle bir linç ediliyor ki kendisi hakkındaki tüm fikrim değişti. gelsin. az para alsın, sessiz sedasız gelsin ve sessiz sedasız devam etsin.

  galatasaray'ı desteklemeyecek olanları gördükçe ayrıca seviniyorum. yolları açık olsun. kimse de kulübü gereksiz yere kaosa sürüklemesin.
 • 17416
  diyelim ki bir devlet memurusunuz. 20 sene devlete hizmet ettiniz. kafanız attı sizi eleştiren birini dövdünüz. sonra evli bir kadına asılıp silahla hastane bastınız. kocasını dövdünüz.3 yıla yakın hapis cezası aldınız. meslektaşınızın dudağını patlattınız. bir başka meslektaşınıza yumruk attınız. idarecilerinizle maaş tartışması yapıp diğer memurlarla ayaklandınız. gelen müfettişlere "şerefsizler hepinizi öldürmek lazım" dediniz. tüm bunlardan sonra hala o kurumda nasıl çalışabilirsiniz? arkanızda kimse yoksa bir yerinizden kan alırlar değil mi?

  ancak asıl anlatmak istediğim sorun burada değil.

  bu ülkede yeri geldiğinde bir hayvanat eziyet eden, bir güçsüze fiske atan, işinde bir hata yapan bir adamı hep beraber linç ediyoruz. edelim de. ama aynı hataları yapan ünlü ya da politik bir kişi olunca algımız bambaşka oluyor. bir akrabamız evliyken eşini aldatsa demedigimizi bırakmayız ama harem kuran ünlüleri, nafaka aşığı motorları ağzımız açık izleriz. onların abartılı lüks yaşamlarını, siyasetçilerin torpillerini, zenginliklerini o kadar dert etmeyiz de bir başka emekçinin bizden fazla almasına çıldırırız.

  biz böyle salak oldukça bunlar da böyle yaşamaya devam eder. iki nüfuzlu abilerine haber ederler, iki kokuşmuş gruba açıklama yaptırırlar, biz de aslında iyi çocuktu der sineye çekeriz. algılarımızla çok kolay oynarlar ki ben o algılarımızı ...

  yukarıda birileri demiş zaten ama ilkeli bir kurum bu ülkede hiçbir zaman olmadı. olmaz da. kendimizi kandırmayalım. ben zaten hiçbir zaman inanmadim buna. galatasaray'a dair tek inancım baba gündüz'ün dediği gibi futbol kulübünün üzerinde bir his takımı olduğudur. galatasaray'ı ben bir felsefe, değişimde bir itici güç olarak algılarım. bu kulübe ardalar, emreler de gelmiştir ama derwaller, metinler, prekaziler de. galatasaray bu isimlerin kişilerin çok üstünde ayrı bir vizyondur. korkmayın arda gelince galatasaray'a bir şey olmaz. ancak bizi salak yerine koyarak bir yerlere gelmeye çalışanlara da onları getirmeye çalışanlara da edecek elbet birçok lafımız vardır.

  ve unutmayın galatasaray ve gerçek galatasaray sevdalıları öyle bir ruhu teşkil eder ki size rağmen bu kulüp başarılı olmuştur ve olacaktır.
 • 17417
  başımızda hiç bir bela yokmuş gibi bide bu musallat oldu. bu taraftar seni istemiyor, sen daha zorluyorsun. git kardeşim başka takıma. bizim senin gibi kabadayılara, şaklabanlara falan ihtiyacımız yok. bizim sana teklif edecek komik paralarımızda yok. uzak dur bizden. adam kendini yamamak için paralı asker bile tuttu bildiri yayınlatıyor.
 • 17420
  kısa konuşacağım, kendisinin galatasaray'a transferi fatih hocanın bu kulüpten ayrılış tarihini biraz daha erkene çekmekten başka bir etki yapmaz. takım şampiyon olsa bile arda'ya rağmen olur, takım şampiyon olmazsa medya bütün camiayı arda üzerinden yıpratır. yeni nesil taraftar da bu dolmuşa biner ve şampiyonluk kaçtıktan sonraki sezon içinde fatih hocayı küstürür.

  sosyal medya çağında insanlar etraflarındakine sadece hava atmak istiyorlar, adeta bunun için yaşıyorlar. arda gibi toplum nezdinde savunulacak hiçbir tarafı olmayan bir oyuncuyu geri alan takım, bunun karşılığında taraftarının ağzına şampiyonluk balını çalmak zorundadır. eğer hem taraftarını diğer taraftarlar önünde müşkül duruma sokup hem de övünebileceği başarıları elinden alırsan eninde sonunda senin kelleni ister.

  maalesef burası türkiye.
 • 17422
  tek tek anlatamayacağım ama şahsen böyle bir kariyer sürmüş futbolcuyu transfer ederek onore etmek, genç galatasaraylı potansiyel yeteneklere ne derece doğru örnek teşkil eder bilemiyorum.

  şöyle bir örnek teşkil eder sanırım.

  sesin çok çıksın. çünkü bağıran her zaman haklıdır.
  her şey olursun ama rezil olamazsın.
  doğru bağlantıların olsun sırtın yere gelmez.
  el öpmekle dudak aşınmaz, kapılar açılır.
  biz dili iyidir. biz asla diye başlarsan cümleye pürüpak oluverirsin.
  bunları yaparsan, profesyonel olmana gerek yok.

  meydan böylelerine kalmasın diye enes gibi cengiz gibi oyuncular başarılı olsun istiyoruz. cedi osman nba yi sallasın, furkan korkmaz şov yapsın istiyoruz.

  bak profesyonel olursanız enes abiniz gibi çok başarılı olursunuz, cedi abiniz gibi potaların kralı olursunuz diyebilmek için. ülkemiz gençleri için yani.
 • 17423
  burada hakkında gelmesi yönünde savunmalar yapılırken, okan'ı geri isteyen var, burak'a okey diyen var falan deniyor. bu konuya bir açıklık getirmek istiyorum.

  evet, okan'ı teknik adam olarak görmek isterim. ve evet, arda'nın bu kulübün kapısından içeri girmemesi gerek.

  sebebi ise çok basit. okan hiçbir zaman bir figür olmadı. onun efsane takımda olması onu metin oktay yapmaz, ki okan da metin oktay olmaya soyunmadı. hep profesyoneldi, yine profesyonel olarak başarılı bir teknik adam olmasını, ve bunu galatasaray'da yapmasını isterim.

  ama arda öyle değil. arda metin oktay'lığa soyunan bir adam. figür olmak isteyen bir adam.

  eğer arda gelirse, o figür dediğimiz şeylerin içini boşaltmış olacağız. metin oktay olmanın o kadar da zor olmadığını aleme ilan etmek demek arda'yı kabul etmek.

  umarım anlatabilmişimdir. standart bir profesyonel futbolcu olsaydı eyvallah diyebilirdim. ama onca saçmalıktan, günahtan sonra burada gelip galatasaray'ın bayrak adamlığını yapacak olmasını kaldıramıyorum.
 • 17424
  kendisi uzerinden galatasaray'i biraktim diyebilenler bile var. kendi cevremde bile diyordum bunu. fatih terim'e amansizca ve sacma sapan elestriler yuzunden; " terim arda'yi da getirsin de galatasarayli olan olmayan belli olsun " . normal hayattada var bu kadar arda'yi istemeyen dostlarim. var da tamam da bi kisi yuzunden galatasarayi desteklemeyi keseceksen belhanda 3 senedir burada ve çıtayı taraftara kufurler ede ede oyundan cikarak arşa cikardi. o zaman biraksaydiniz galatasarayi. selcuk inan bu formayi fener macinda yere atarken biraksaydin galatasarayi. dursun ozbek ibra edildiginde biraksaydiniz neden ibra edildi diye. bu gibi ornekleri cogaltabiliriz.

  ne selcuk ne belhanda yuzunden oldugu gibi herhangi biri yuzunden galatasarayi birakacaksan birak kardesim. neden ararsan neden çok.

  hayatinda cok vukuati varmis. bu sahalarda irkciliga kadar vukuati olan birinin heykelini dikecekler yakinda efsane statusunde, arda yuzunden galatasarayi desteklemeyi kesecegim diyen "bana gore " kararini gozden gecirmeli.

  ha ama olurda atiyorum kadikoyde gol atar asist yapar ve biz oradan galibiyetle donersek o galatasarayi birakacaklar tekrardan desteğe devam eder mi? bu da bir soru...

  gelmesini tek yonden istiyorum, şu anda ligde bise karsi oynanan oyunun kimyasini bir sekilde bozmamiz gerekiyor. bu transfer burada anahtar rolü üstlenebilir.
 • 17425
  fatih terim, unal aysal ile yasadigi ego krizinden sonra demiroren ile poz verdikten sonra yazdigim entryler ortada ancak galatasaray efsanesi oldugunu degistirmez ki halen benim cocukluk idolumdur fatih hoca.

  arda turan ise 66 numarali forma ile ayni ya$ta oldugum insan, seversin sevmezsin ayri konu ancak galatasaraya buyuk para kazandirarak gitmi$tir. ki 2000de emre okan imza atmayarak intere transfer olduklarin da bile okan buruk gelmi$ formamizi giymi$tir digeri ise ne oldugunu bellirsiz bir$ey cikmi$tir ornekleri cok mesela fatih akyel.

  arda turan belki de $imariklik belki de siyasi goru$ belki de siyasi baski belki de turkiye'nin 2002den bu zamana kadar ki oldugu durum belki ailevi nedenler bilemeyecez ancak eger gelir galatasaray formasi giyerse ki giyecek gibi kalkip nefret edecek halimiz yok, galatasaray formasina kufur edecek halimiz de yok tabi ki de destek cikacaz in$allah ba$arili olur bizi de kendisini de utandirir.

  $u gercegi degi$tirmez 2 senelik ertelenmi$ hapis cezasi, bunun affedilecek bir yani yok.