• 15251
  15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında efendi efendi topunu oynamak yerine emre abisinin yancısı olarak takılıp taraftarımızı ve futbolcularımızı tahrik etmiş adam.

  verilen burak yılmaz örneği cuk oturmuş. burak 4 büyüklerde forma giydiği, tonla antipatik hareket yaptığı, trabzonspor forması giyerken beşiktaşlı olduğunu söylediği halde trabzonspor taraftarlarının sahip çıktığı bir oyuncu olmayı başardı. ben de burak'ı sevmeyen biri olarak galatasaray'a verdikleri için her zaman saygı duydum. hatta galatasaray'a verdikleriyle profesyonelliğini gösterdiği için beşiktaşlı oluşuna daha fazla saygı duydum. gelmesi gerektiğinde geldi, bize büyük katkı sağladı, taraftarın gözünden düşünce de istenmediğini görüp gelen teklifi değerlendirdi. hiçbir zaman da oynadığı takımlara saygısızlığı olmadı.

  burak kadar uygun olmasa da sergen örneği de verilebilir. yine 4 büyüklerin formasını giymiş ve o takımlardan biriyle özdeşleşmiş bir oyuncu. beşiktaşlıların özel sevgisine karşılık diğer takım taraftarlarının da sempatiyle baktığı bir oyuncu olarak kariyerini noktaladı. oynadığı her takıma en iyi şekilde hizmet etti ve birilerine şirin gözükmek adına çirkinleşmedi.

  peki barcelona'nın sepetlemek için tüm avrupa kulüplerini kapı kapı gezdiği arda, seni kim sahiplenecek? o kadar sevilmiyorsun ki protesto edilmemek için taraftarı olmayan takıma gittin. tüm türkiye'nin nefret ettiği emre'nin bile kapısını çalacağı fenerbahçe var. emre'den nefret etsem de futbolunu takdir ediyorum. emre'nin formasını giydiği takımlara verdiklerine saygı duyuyorum. emre gibi bir futbolcunun doğru şekilde yönetilip çok daha iyi bir kariyere sahip olamamasına acıyorum. emre'yle ilgili sevdiğim hiçbir şey olmasa da saygı duyduğum şeyler var. çünkü emre karaktersiz biri değil, kötü karakterli biri. sen emre kadar bile olamadın. emre böyle olmayı seçti. ama sen nasıl biri olacağını bile seçemeyip sahada çakma emre olarak gezecek kadar zavallısın. yanında adamlık taslamaya cesaret ettiğin abilerinin yancılığını yapıp sırtını iktidar sahiplerine dayamışken bile eğilip bükülüdüğün sürece olamayacaksın da.

  seni sevmesem de bugüne kadar galatasaraylılığına inandım. ama bugünden sonra galatasaray'ı ağzına alma.
 • 15252
  15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında tamamen görüldü ki, galatasaray için bitmiştir. aramızda halen sevgi saygı besleyenler kaldıysa da, dünkü maçla beraber sonlanmıştır diye düşünüyorum. maç öncesi empati yapmaya çalıştım, kendimi bildim bileli aşık olduğum takımın taraftarı beni ıslıklasa, yuhlasa nasıl hissederdim diye. az buz bir iş değil, kaldı ki bir de formasını giydiğin takımla şampiyonluk yarışı veriyorsun. es kaza kazansan, bambaşka bir dert. neyse ki gerek kalmadı bu empatiyi sürdürmeye, maçın başlamasıyla beraber o surat ifadesi, emre abisiyle beraber manasız pozisyonlarda hakeme çullanmaları, hatta bir ara muslera'ya da hararetli çıkışması...

  tanıdığımız bildiğimiz galatasaraylı çocuk değil bu. gözlerindeki sinir halini iyi biliriz. kadıköy'de daha maç başlamadan baroni'nin provokasyonuna düşmesinde, sami yen'de kazım ve semih şentürk'e yumruklarla dalmasında gördük. bizden biri olduğu için kendini kaybettiğini, futbolcu gibi davranamadığını düşünürdüm. dün gördük ki sebep galatasaraylılık değilmiş, kendiymiş... hata herkes yapar arda efendi, herkes çuvallar, ben de çok çuvalladım, tanınmayacak işler yaptım. yalnız bunun utancını da yaşadım, sen de yaşasan dün en azından etliye sütlüye karışmadan çıkar giderdin. hala maç sonu aptal saptal kendini övmezdin. hagi'nin golünde sevinen çocuk, bordeaux maçında 90 dakika ölesiye pres yapan kaptan bu değildi. bu saatten sonra ne yaparsın, hayatını nasıl sürdürürsün mechul, ama galatasaraylıyım diye dolanacağın bir durum kalmadı. "burası benim yuvam, canları sağolsun" demişsin, asla adını ağzına alma bence, yuvan falan değil burası. yuvasız kaldın sen, kendin ettin bunu da...
 • 15255
  yakın zaman paylaştığı bir fotoğraf ile gündem oldu. ben de dahil pek çoğumuz fotoğrafta eşine ayaklarını yıkattığını düşündük. ancak sonrasında kendisi yaptığı açıklamadan ayağının buz kovasında olduğunu, eşinin de bacağındaki buz ile ilgilendiğini söyledi. kanımca fotoğraf da detaylı incelendiğinde arda' yı haklı çıkartıyordu. evet, ben de dahil pek çok insan arda' ya haksızlık etmiştik. peki arda buradan özeleştiri yapıp ''lan bu insanlar bu fotoda neden eşimin ayaklarını yıkadığını düşündüler ki'' diye sordu mu kendisine? sormadı tabii ki. zaten sorsaydı bugün bulunduğu yere düşmezdi arda.
 • 15257
  (bkz: 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı)

  televizyondan nasıl göründüğünü bilmiyorum ama maç önünden, maç anı, oyundan çıkışına kadar tüm zeminde kaldığı süreye canlı şahit olan birisi olarak şunu söylemeliyim: okula yeni başlayıp ailesinden ilk kez ayrılmış bir ilkokul çocuğu gibiydi. baskıdan ağlaması an meselesiydi, zor dayandı. bir ara maç içinde emre abisi ile kader ortaklığı yapıp hakeme sarmaya çalıştı ama o da tutmadı. sahadan silindi. şimdi oturup ben nerede yanlış yaptım diye düşünür mü? sanmıyorum.
 • 15261
  dün oynanan maçta (bkz: 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı) kendisi için ne hissedeceğimi maçtan önce ben de merak ediyordum. sonuçta altyapımızdan çıkmış ve bizde emeği olan ve camiamıza karşı ciddi anlamda bir tebiyesizliği olmamış bir oyuncuydu.
  sonuç olarak kendisine karşı bir nefret ya da sinir hissetmedim. tek bir duygu ağır bastı. o da acıma duygusu. neredeyse herkesin sempati duyduğu bir insan iken, şimdi bu hale düşmek, kendi camiandan ve taraftarından ıslık yemek, saha içinde gereksiz bir agresifliğe bürünmek, maç sonu açıklamalarında bile hala hiçbir şeyi idrak edememiş ukala bir tavır takınmak bende sadece acıma hissi uyandırdı.

  şükürler olsun tudor kovuldu ve fatih hocamız erken geldi ve senden kurtulduk. yoksa eminim şimdi bizim kadromuzdaydın.
 • 15263
  ''galatasaraylılar ıslıkladı, ama biz allah için yaşar, ona inanırız.'' demiş. kendi görüşüdür. laf etmek bana düşmez. bu lafı etmesinde elbet bir sebep vardır. bu sebebin ne olduğu da onu bağlar. ama bu lafı söyleyen kişi yaşantısını da bu tarz bir şekilde yaşamalıdır. umarım kendisi bunun farkındadır. çünkü unutulmamalıdır ki, birçok insanı kandırabilir, ama yaradan'ı kandıramaz.
 • 15265
  15 nisan 2018 galatasaray akbilspor maçından sonraki tipleri acınası olan tavlacı.

  o mimikler o tavırlar ahahaahaha. daha da batacaksın, yok olacaksın yok! kalbindekini allah biliyormuş falan da filan. allah için yaşıyormuş. bak bu klasik islamcı işte. allah için instagramdan karı kıza yürüyordu herhalde.

  kalbindeki pislikler yüzüne, tavırlarına yansıyor. bu yüzden de 100 kez milli olup avrupa'da 11 kupa kazanıp türkiye'nin her yerinde ıslıklanıyorsan ve kimseden saygı görmüyorsun, bunu hak ettiğin içindir. ne fenerli ne beşiktaşlı seni sevmiyorken galatasaray'lılar senden nefret ediyor. ama allah biliyormuş. kötüsün arda turan kötü. ve hak ettiği batışı yaşıyorsun. daha da beteri olacak inşallah.
 • 15267
  tam bir ilgi budalası. 15 nisan 2018 galatasaray akbilspor maçı daha bitmeden bence maç sonu konuşmasını düşünüyordu. eminim buna. ilgi göstersinler, konuşsun, konuşmaları televizyonlarda yorumlansın, hep gündem olsun. berbat oynayarak takımıyla beraber süpürüldü ve zevkle yapmak istediği konuşması da kursağında kaldı. üstüne de tüm maç ıslıklandı ve rezil oynadığı için iyice saçmaladı maç sonunda. azalarak bitiyorsun, biteceksin.
 • 15269
  15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçından sonraki açıklamalarını ibretle izledim. genelini çok eleştiririm ama galatasaray taraftarının son yıllarda yaptığı en büyük iş olabilir bu adamı camiadan uzak tutmak.

  kafa uçmuş elemanının, narsiszmin doruklarında geziyor. avrupa'da 11 kupa kazanıp 100'den fazla milli olmasına rağmen türkiye'nin her yerinde ıslıklanıyormuş. umarım kendi başına gelenler enes'in, cengiz'in başına gelmezmiş. nasıl ya, senden önce de bizim birçok oyuncumuz avrupa'da oynadı ki zaten? tugay, nihat, tuncay vsr. gibi birçok başarılı örnek mevcut. hiçbirisinin herhangi bir yerde bir tepki gördüğüne de şahit olmadık. enes, cengiz, çağlar gibi seninle pek alakası olmayan çocuklar da; mevcut çizgilerini bozmadıkları takdirde yılllar sonra burada herkesin bağrına basacağı oyuncular olacak. acaba sorun sende olabilir mi? yaptığın saçma sapan açıklamalar, karıştığın iğrenç skandallar ve tüm bunlara paralel olarak gördüğün tepkileri hiç mi düşünmedin yahu? insanlar yaka silkiyor aga sen ve senin zihniyetinden.

  avrupa'ya gitmeden önce bile son derece tartışılan bir adamdın. senin gibi futbolu dışında tartışılan bir topçu var mı ya bu ülkede? aklıma rol modelin olacak 5 numara haricinde hiç kimse gelmiyor. tam bir bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim durumundasın. battıkça batıyorsun.

  canın pahasına sahip çıktığın rezil çevrenin kurbanı olmuşsun, haberin yok. bütün gün seni "abi sen şöylesin-sen böylesin, uçarsın-kaçarsın-a.koyarsın vsr." diye öyle bi' gazlıyorlar ki, yarattığınız hayal dünyasında kendini tanrı sanıyorsun. oysa değil yedek kulübesi, soyunma odasından bile pek çıkamadığın barcelona'da, bütün gün elinde telefon dm'den karı-kız kovalamaktan başka bir işe de yaramadın. (pardon, psg eşleşmesinde messi'ye dünyanın en büyük topçusu olduğunu da hatırlatmıştın) * gitmene yakın takımın hepsi seni telefon emojisiyle özdeşleştirmişti olm ya, futbolundan bahseden bir allahın kulu yoktu.

  hitler'in berlin'i böyle düşmedi be kardeşim.

  yazık ettin kendine, hem de çok.
 • 15272
  toprak bile kabul etmez, diye bir söz vardır anadoluda. kişi o kadar kötüdür ki, defnedilince toprak bile kendinde tutmaz denilir.

  arda turan da o hesap. nasıl başardıysa türkiyede oynayacağı takım bulamıyor. " bütün stadlarda ıslıklanıyorum" diyor. arda gibi sevgi arsızı biri için nasıl bir acıdır, siz düşünün.

  bazıları yanlış yapar, " benim için ölüsün" denir. mesela gs taraftarı için fatih akyel böyledir. eski sevgililer, kazık atan dostlar filan böyledir.

  ama "bunu toprak bile kabul etmez" sözünü böyle canlı canlı bize gösterdiğin için ibretliksin arda. ufacık da olsa senin için üzülmüyorum diyemem ama onu bile suistimal edeceğini bildiğimden kendime saklayacağım.
 • 15273
  thy’nin ricasi ve sponsorluguyla barcelona’ya transfer olmus, orada da rezilleri oynayarak barcelona’yi madrid karsisinda maymuna cevirmis adam.

  basaksehir’de bile oyun icinde kaybolan topcu barcelona’da nasil oynasin? atletico macerasi da abartildigi kadar iyi gecmedi. illallah ettirmisti madrid taraftarini.

  galatasaray’da da seneler boyu oynamis ve kazandigi tek basari 2007-2008 sampiyonlugu olmustur. gs kulubu icin birakin efsaneyi, kestane statusundedir.

  her seyi gectim, allah kadar paran, sohretin var. instagramda dm den hatun dusurmeye calisiyosun ve aci olan tarafi reddediliyorsun.

  yurudugu hatunlari su parasiz, sohretsiz halimle ayarlamazsam serefsizim.