• 1
  hapoel beer sheva'da forma giyen 1989 doğumlu, 1.85 boyundaki nijeryalı hücum oyuncusu. kısaca anthony nwakaeme olarak bilinir. sağ ayağını etkili kullanmakta olup santrafor ve sol kanat olarak görev yapabilmektedir. 2015 yılından bu yana a takım formasıyla 84 resmi maça çıkıp 29 gol, 15 asistlik performans sergilemiştir. tahmini bonservis bedeli şu an için 800 bin € olarak gösterilmektedir.
 • 4
  hapoel'de birkaç maçına denk gelmiştim. kesinlikle denenmesi gereken bir oyuncu. fatih terim'e izletilse alınmasını isterdi bence.

  sağ ayaklı sol kanat oyuncusudur. gördüğüm kadarıyla maç içinde saçma sapan tercihler yapıyor ve bencil. bunun yanında topu ona ulaştırmazsanız oyun içinde pasif kalıyor. bu yüzden mutlaka oyunu domine eden bir takımda oynamalı. çoğu insan kontraatak oyuncusu olduğunu düşünüyor ama hücuma çıkışlarda kontraatak oyuncusu gibi topu hızlı taşıyıp yardıracağı alanlarda değil de son topları alıp bitirebileceği alanlara koşuyor.

  artılarına gelirsek bir kere kanat oyuncusu için çok güçlü. bizim ligdeki çoğu bekler ahmet oğuz ve tarık çamdal fiziğinde olduğundan ligin yarısının bekleri nwakaeme ile baş edemeyecektir. hız olayını çözemedim çok hızlı olduğu pozisyonlar da çok ağır kaldığı pozisyonlar da oldu. hızlı mı değil mi bilmiyorum. tekniği çok iyi. pivot kanatlık bile yapabilir, defanstan topu ona dikerseniz beklere karşı büyük fizik üstünlüğü ve iyi top tekniği sayesinde bu konuda da baya faydası olur. ayaklarına çok hakim. gökhan zan'ın taş atar gibi attığı pasları da kontrol edebilir, üst üste 2-3 oyuncuyu da çalımlayabilir, asist de yapabilir, orta da yapabilir, ceza sahası içinde de dışında da bitirebilir. hücumda delidir ne yapsa yeridir tipinde bir oyuncu. forveti desteklemeyi çok sever, sürekli gol arar. bizim ligde topsuz oyunda berbat uyuyan defansların içinde baya pozisyon bulacaktır.

  velhasıl süper bir oyuncu diyemem ama bizim lig için biçilmiş kaftan. topu onunla buluşturup aktifleştirebilirseniz çok kilit çözer. kafa yapısını düzeltmektense mevcut halinden nasıl daha iyi faydalanırıma kafa yormak gerekir. ha bana kalırsa ünal karaman berbat bir teknik direktör ama yine de nwakaeme'nin ilginç işler yapacağını düşünüyorum.