• 1
  2001 doğumlu rus tenisçi. juniorlarda wimbledon'ı kazandı. kariyerinde %80 civarı galibiyet oranı var. an itibariyle 2. sırada ama yaşına göre çok iyi. zira 1. kayla day kendisinden 2 yaş büyük. gençlerde 2 yaş çok fark ettiriyor. ilerde adından söz ettirebilir. 2000 doğumlu yastremska ile birlikte yükselişe geçtiler. yastremska şu anda profesyonel seviyeye geçiş yapmak üzere. potapova'yı da birkaç sene içinde büyük turnuvalarda görebiliriz.

  tip olarak da sharapova'yı andırmakta: http://i.hizliresim.com/kEPOWr.jpg
 • 2
  henüz 17 yaşında. son 1 yılda gelişimi büyük sekteye uğradı. dünya 1 numarası olma potansiyeline sahipken itf-challenger seviyesinde bile çok zorlandı. şimdiden maç seçmesi kötü bir gösterge. 2 sene önce kendisi hakkında entry girmiştim. düşüncelerim hala benzer. son olarak wta moskova'da finale kaldı. çoğu tenisçi 18-19 yaşında profesyonel seviyeye yeni çıkmış oluyor. o da wta seviyesi değil challenger seviyesi anca oluyor. potapova 17 yaşında şimdiden wta'de finale kalma başarısı gösterdi. final maçı yarın, belki de şampiyon olacak.

  umarım gelişimi en azından beklediğime yakın geçer de iyi ve farklı bir oyuncu kazanmış olur tenis dünyası...
 • 3
  15 ekim 2018 wta moskova da kontaveit (8 numarali raket) karşısında fırtına gibi başlayan raket. 1. seti 32 dakika da aldı.

  2. sette isenservis kırdırdı 2 kez. 3-4 geride, sürekli berserker tadında oynamanın zararını görüyor. güce ve tekniğe dayalı oynuyor ana güć oyununda dengeyi bulma sorunu var.

  her topa 150 km vurmak zorunda degil . ritmini buldumu ezip geçiyor.
 • 4
  2 saati geçen maç içerisinde * ritmini arttırmak için eline geçen fırsatları, güç oyunu hırsı sebebiyle harcayan 17'lik patlayıcı güce sahip kadın raket.

  tenis oynayanların bildiği ve adrenalini hissettiği tarz tüm oyun stratejisini etkiliyor, bazen ince işçilik gerekir tercihlerini hep kuvvetten yana kullandı.

  maç tecrübesi ve yaş aldıkça dengeyi bulabilir, dengeyi kurduğunda gerçekten izlemesi keyifli bir oyuncu olacaktır. forehand ve backhandleri çok sağlam.

  zihnini bu dengeye ortak ederek gelişmesi olasılığı dahilinde yazıyorum bunları tabi ki, çabuk kopabiliyor bazen.