• baştan sona boka batmış durumda olan türk futbolumuz var ve bunun sebebi ise maalesef insanımızın çoğunun futbol temel kurallarını bilememelerinden kaynaklandığını düşünüyorum. amatörde bu durum daha da vahim. izninizle az önce tanık olduğum durumu anlatmak istiyorum.
  bugün amatör ligde bir maç izlemek için stada geldim. kimseyi zan altında bırakmamak adına kırmızı-beyaz takımlarının maçı var.
  kaçın ilk yarım saati geride kaldıktan sonra kırmızı takımın hücum ettiği esnada beyaz takım savunmacısı tuttu indirdi kırmızılıyı yere. bariz penaltı. hakem de verdi. beyaz takımın hocası çıldırdı karara ve ceza sahası içine kadar girip hakeme itiraz etti, tabi bundan cesaret alan oyuncuları da... e tabi az sayıda olan taraftarlar da hakeme küfür etmeye başladı. buraya kadar olan kısım türkiye’de amatör maçlarda özellikle maalesef normal.
  şimdi gelelim asıl kısma. kırmızılı penaltı kullandı ve beyazın kalecisi kurtardı, dönen topu penaltıyı kullanan kişi tamamladı ve gol oldu. bu sefer beyaz takımın teknik direktörü başta olmak üzere hakemin üzerine yürüdüler. itiraz ettikleri şey? ofsayt. bildiğin penaltısını tamamlayan adamın ofsaytta olduğunu iddia ettiler beş dakika.
  maçta şimdi ikinci yarı başlayacak. eğer bu kadar absürt gördüğüm bir şey olursa güncelleneceğim.
 • dün oynanan kocamustafapaşa-feriköy u17 maçından bir kare. http://captanoblogpics.files.wordpress.com/...g-20111214-00196.jpg

  dakika 70'te 8-0 k.m.paşa öndeyken çıktım staddan. stad; namık sevik stadı. vay be ben aynı yerde toprakken oynamıştım, şimdi suni çimde oynuyorlar. çok daha eskiden orası boş arsayken de her gün oynardım ama neyse.

  kuşkusuz tesislerin düzelmesi sayesinde, çok daha fazla iyi futbolcu yetişecektir memleketten.