• 1
    nba takımlarından portland trail blazers'ın 24 yaşındaki şutör guardı. geçen sezon belirli bir sistem içinde biraz yükselişe geçti. sezonu 10 sayı 2.5 ribaund 1.5 asist gibi ortalamalarla bitirdi. salary cap(oyuncu maaş bütçesi) arttırımlarından sonra 4 yıllık 75 milyon dolar değerinde kontrat alarak batı konferansında kendi mevkisinde en çok kazanan 2. oyuncu* haline geldi. işin ilginci portland'da 1 ve 2 numaralar dolu. en güçlü yanları damian lillard - cj mccollum ikilisi. hem çok süre alıyorlar hem de hücum neredeyse tamamen onlar üzerinden işliyor. crabbe ise benchten gelen rotasyon oyuncusu durumunda. bazen de 3 numaraya kayıyor.

    geçen sezon x factorümsü bir görev aldı. şimdi ise bu uzun süreli ve yüklü kontrat sonrası gözler üzerinde olacak. hayal kırıklığı olmasa bile yıllık neredeyse 20 milyon dolar verilen oyuncunun çok iyi katkı vermemesi memnuniyetsizlik yaratacaktır. bence yıldız olamaz, olacak olsa bile takımda yer yok.

    portland ise sabredip pota altını güçlendirmesi gerekirken capin büyük bir kısmını bir yedek oyuncuya uzun süreli ayırmış oldu.