• 1
  genellikle basketbol liglerinde sezon içinde düzenlenen, seyircinin ilgisini arttırmak için yapılan organizasyon, eğlence. tabi ki dünya üzerinde en ilgi çekeni nba'de yapılandır.
  nba'de ve dünyanın birçok liginde all star haftasonu etkinleri dahilinde yapılır all star maçları.
  nba'de all star maçı, doğu ve batı karmalarının karşılaşmasıdır.

  (bkz: 2009 nba all star maci)
  (bkz: 24 ocak 2009 beko basketbol ligi all star maci)
  (bkz: 10 ocak 2009 tbbl all star maci)

  keşke futbolda da bir all star organizasyonu düzenlense ülkemizde. yabancı karması, türk karmasına karşı mesela...
 • 4
  kobe,duncan, garnett gibi eski toprak adamlarin basketbolu birakmasindan sonra tadi kalmamis ve sirke donmustur. maclar adeta bir harlem takimi edasinda ciddiyetsiz, rekabetsiz gecmektedir. eskiden boyle degildi. ornegin michael jordan'in son all star maci vardir. efsanedir. son topa kadar mucadele ve savunma olmus ve jermaine oneal'in kobe'ye yaptigi faul yuzunden mj'in mac sayisini yemesi uzerine mac uzatmaya gitmis, bati takimi kazanmisti. o donemden beri jermaine oneal kufur yemektedir :) artik bu ciddiyette maclar olmuyor, dolayisi ile bende izlemek istiyorum.
 • 5
  nba all star maçlarıları için konuşacak olursak, eski yıldızların kendilerini öenmli oyunculara karşı ispat etme çabaları nedeniyle rekabetçi bir ortamda geçerken, artık smaç yarışmasına, orta sahadan üçlük yarışmasına evrilmiş ve senelerdir izleme gereği dahi hissetmediğim organizasyonlar haline geldi.

  türkiye liginde düzenlenen all star ise zaten taklitler aslını yaşatır tadında geçmektedir. ancak anadolu şehirlerinde organize edilmesi halinde amacına hizmet verecek ve seyircilerle daha coşkulu olacaktır. bu sene olduğu gibi istanbul ya da benzeri büyük şehirlerde düzenlemek tamamen anlamsızdır. büyük şehirde yaşayan çoğu basketbol sever zaten bu organizasyonun aslını takip etmektedir. bu nedenle tribünler ne kadar çoluk çocuk dolmuş olsa da istenen coşkuda olamamaktadır. işte arada bir cedi ve furkan gibi gençlerimiz çıkarsa organizasyona renk gelmektedir.