• 2430
  öyle böyle, ödenemeyecek borçlardan, faizlerden, fahiş maaşlar verilen futbolculardan bahsettikten sonra, aldıkları bir futbolcuyu lisansını çıkaramadıkları için oynatamayacaklarını açıklayan fenerbahçe başkanı.

  (bkz: simon falette)

  üstüne üstlük daha alacakları futbolcular olduğunu da söylemesin mi!? kimse de sormasın mı bu ne perhiz bu ne pancar çorbası diye!?

  okunan şu mavalı afiyetle yuttuk. mideye güp diye inince gaz yapmasa bari.
 • 2431
  transfer yapamıyoruz tahkim bize kolaylık sağlamalı diye ağlayan başkan. yav banane kardeşim senin transfer yapamamandan. sen transfer yapamıyorsun diye kural mı değişecek ? herif açık açık devlet televizyonunda esneklik ve kolaylık istiyor. transfer yapamıyoruz esneklik istiyoruz diyor. yüzsüzlüğün boyutu katlanarak devam ediyor. gün geçmiyor ki başkasının adına utanmayalım. artık ali bey sözlü ve eylem olarak düzenli utandırıyor bizi.
 • 2433
  kendisi daha toydur, kendisinin yerine bugün aziz yıldırım olsaydı işi son dakikaya bırakmaz yüzde 40 olayını geçen yaz düşünürdü yazın vedat muriqi transferinde rizespor’dan oğuz kağan güçtekin için teklif aldık 5 milyon artı vedat muriqi’in bonservisini verdiler pazarlık ettik vedat artı 10 milyona oğuz kağan’ı sattık. biliyorsunuz oğuz’u manchester city’i istiyordu derdi. devre arası sakat zajc’ı 7-8 milyona bir italyan kulübüne postalardı. kendimi bildim bileli aziz döneminde maddi olarak fenerbahçe’nin aciz kaldığı bir dönem görmedim. hep ekonomik olarak güçlü oldular, anelka, van hoojdonk, ortega, alex, kezman, carlos, mani, van persie, appiah gibi dönemin süperlig için en iyi oyuncularını aldılar her transfer döneminde fenerbahçe transferin şampiyonu olurdu son iki senedir trabzonvari transfer yapıyorlar anadolu’da iş yapma ihtimali olan oyuncular ve avrupa’da nerede sakat ve vasat oyuncu var onun peşindeler hoş ligde kadro değil takım şampiyon oluyor bunu hep gördük, ama televizyona çıkıpta şöyle zarardayız şunu düşürün falan diye aziz ağlamazdı. gidip yayın havuzundan çekileceğini söyler gündem olurdu bugün ali koç yayın gelirleri azaldığı için ağlıyordu en son bu adam başkan adayı olurken bir de aziz ne veriyorsa ben bir fazlasını veriyorum diyerek geldi. kendisinin soyadı koç olmasa şimdiye kellesi uçmuştu. sürekli tutarsızlık biz vizyon peşindeyiz ne ersunu deyip sportif direktörlüğe comolliyi getirip teknik direktörlüğe cocu’yu getirip ligin yarısı gelmeden cocu ile yolları ayırdılar üzerine ersuna gittiler. ersunu yollamaya paçası yetmediğinden comolliyi yolladı, ersun’un başarısız olduğunu o da biliyor ama burada da aziz ile farkı var aziz şampiyon olan takımın teknik direktörünü kovup camianın sesini anında kesebilecek güce sahipti. dursun özbek dönemindeki galatasaray gibi resmen plansız programsız transferler menejerlere ödenen fahiş paralar. aziz efendi zamanında terrerano ile böyle transferler yapmıştı ama boluspor ve mousa sow(halen akıl sır erdiremiyorum bu iki olaya nasıl denetlenmedi) imdadına yetişmişti. bu pis işleri aziz yapıyordu. ali koç bu işlerde beceriksiz kalıyor ve eline yüzüne bulaştırıyor. aziz yıldırım savunuculuğu yapmıyorum burada kendisini gram sevmem sadece farklarını söylemek istedim.
 • 2434
  uzun vadede borcu devlete kitlemeye çalışıyor. muhtemelen bizi ve beşiktaş’ı da kullanmaya çalışacak. umarım yönetim bu oyuna gelmez. bizim borcumuz 200 milyon euro. ki çoğu tl’ye çevrildi. bunların borcu en az 650-700 milyon euro. amatör şubeleri 5 yıl askıya alsak bile borcu kapatırız, ama bunların imkanı yok.

  ne güzel dünya değil mi? her sene baskete 30 milyon euro harca, biz spor kulübüyüz naraları at. sürekli borç aşımı yapıp, bir sol beke 4 milyon yıllık ver. sonra devlet borcumuzu ödesin. hadi oradan be
 • 2437
  20 ocak 2020 tarihinde trtspor'da 2 saati aşan bir programa katılan, fenerbahçe kulübü başkanı.

  programın neredeyse tamamını izledim. gerçekten merak ettim. bir programa çıkıyorsa demek ki kapalı kapılar ardında kendisine vaat edilmiş bazı şeyler var, bir hazırlık var, kamuoyunu yönlendirmek veya hazırlamak için bunu kullanacaktır diye düşünmüştüm.

  beklediğimden çok farklı ve beni gerçekten şaşırtan bir ali koç'la karşılaştım. son derece agresif, ersin düzen ve tümer metin'e dahi ters laflar söyleyen emirler veren, ortaya neredeyse hiçbir somut ibare koyamayıp sadece hayali bir düşmanla mücadele etmek için katılmış çaresiz bir adam gördüm. gerçekten hiçbir işe yarar planları yok. o ve onunla birlikte programa katılan kulübün finans uzmanı* resmen kendi ağızlarıyla kurallara nasıl uyamadıklarını detaylarıyla anlattılar. daha sonra da konuyu "buna rağmen isterseler bizim harcama limitimizi esnetebilirlerdi" şeklinde sözüm ona tff'ye veya sicil kuruluna topu attılar. ama cümlelerinden o kadar belli ki kabul edilemeyecek bir istekte bulundukları, kendileri de olumlu bir cevap beklemiyor.

  simon falette'in lisansının çıkamayacağını söyledi mevcut durum devam ettiği sürece. haliyle sol bek transferi de rafa kalktı. beşiktaş gibi açmadan transfer sezonunu kapatmış olacaklar. 1,5 yıllığına kiraladıkları, son 1 yıldır 5-6 maça çıkmış olan stoper transferleri, yaklaşık 7 ay daha (2020-2021 sezonu başlangıcına kadar) resmi müsabakalarda oynayamayacak demek oluyor bu. neredeyse 2 yıldır futbol oynamamış bir stoper'e güvenip gelecek sezona başlamayacaklarını düşünürsek, -en az-bir yeni stoper transferi daha fenerbahçe'yi bekliyor demek oluyor bu.

  ben fenerbahçe'nin şampiyonluk adayı olabileceğini düşünüyordum. dünkü programdan sonra ali koç'un "bankalar birliği anlaşmasını yapamadık, 1-2 ay içerisinde yapacağız" gibi tamamen beceriksizliklerinden kaynaklanan sebeplerden ötürü çok büyük kırılmalar yaşayacağını düşünüyorum. önlerinde sert bir fikstür var. başakşehir ve trabzonspor maçlarından kötü bir sonuç alırlarsa fenerbahçe için yine kabus dolu, bitmek bilmeyen bir sezona dönecektir ortam.

  itiraf ediyorum, ali koç yönetime gelirken büyük bir enerjiyi arkasında toplayacağını ve fenerbahçe'yi toparlayıp liderlik mücadelesinde onlarla çekişeceğimizi düşünüyordum. ailesinden gelen gücünü, hiç belli etmeden gizlice kullanıp kendileri için sorun olabilecek şeyleri daha oluşmadan ortadan kaldırabileceğini ve bu sayede büyük avantaj elde edeceklerini düşünüyordum. hiç bu kadar büyük yanılmamıştım. resmen beceriksizlik ve aşılamamış ergenlik sendromu abidesi. aziz yıldırım'ın olmamışı. büyük ailenin beceriksiz küçük çocuğu.
 • 2438
  fenerbahçe'nin maddi sorunlarını klasik arsız türk patronu mantığıyla aşmaya çalışan kişi.

  arkadaş adı üstünde ceza bu, sen kurallara uymazsan bazı şeylerden mahrum kal diye konuyor. diğer takımlar, hele ki sahipsiz anadolu takımları bu yüzden kırk takla atıyor bunlara uymak için.

  limit aşımı görmezden gelinsin, daha sonra bir ara hallederiz demeye çalışıyor genel anlamda. maaş vermediği çalışanına kardeşim kimsenin parası kalmaz burda diyen arsız patron gibi.

  gerçi bu zaten patrondu ya...
 • 2439
  söylediklerini ciddiye almadığım, açıp okumaya tenezzül dahi etmediğim fenerbahçe başkanı.

  bu adamın çok problemli bir çocukluğu olduğu ortada. konuşma tarzı, beden dili vs. baştan aşağı kompleks kokuyor. inanılmaz bir karşısındakine yukarıdan bakma, küçük görme, insanların görüşlerine önem vermeme ve onları da küçümseme gibi huyları var bu adamın. kesinlikle pek arkadaşı olmayan, insan ilişkilerinde ciddi sıkıntısı bulunan ve en önemlisi saygısız bir insan ali koç. çok üzücü bir çocukluk ve gençlik geçirmiş gibi duruyor. üzüldüm kendisi adına.
 • 2440
  son derece kibirli, manipülatif ve gergin tarzını trt ekranından türkiyeye gösteren kişi...

  1-) yapı kredi anlaşması kabul edilmeyip lisans hakkı kitlenip transfer yapamadığı için bu canlı yayına çıktı. türk futbolu finansal olarak batmışmış . yapma yaa. yeni farkettik öyle mi? transfer yapabilme hakkı olsaydı fb’nin, bu değerli ve eşsiz bilgiden mahrum bırakılacaktık..

  2-) fbnin 700 milyon euro, galatasarayın 200 milyon euro borcu var. aynı durumda değiliz finansal ali kardeş.. sen sadece 2 yılda 80 milyon euro çöp transfer yapıp her yıl basketten 15 milyon euro zarar yazıp, borsaya harcamalarınla ilgili bilgi vermezken; galatasaray geçen yıla 75 milyon lira kar yazıp basketi 2-3 milyon euroya kafa kafaya çevirip bütün harcamalarını kuruşuna kamuya bildiriyor şeffaf ali kardeş..

  3-) 5 yıl sonra ziraat bankası borcundan dolayı büyük kulübler dolaylı olarak yabancıya satılacakmış. burada bari doğru söyle. ziraat bankası ana para geri ödemesi 3. yıl başlıyor. büyük ödemeler 4 ve 5 .yıl. her aklı olan bilir ki genel olarak devlet bankasına borçlanmak özel bankaya borçlanmaktan daha iyidir.
  o zaman yapı krediye borçlanalımda 3 kuruşa ele geçirsin hisselerimizi koç holding.sen ilk önce koç ailesi ve yapı kredi ne kadar alacaklı fenerden ve ne gibi teminatları var? onları söyle.

  4-) federasyon suçluymuş harcama limitini geç açıklamış. bütün takımlar uydu, limit içinde kaldı bir sen uyamadın.
  adam nasıl hesaplanacağını oranlarıyla vermiş. koç holdingin finansal dehaları bilanço rakamının üstünden çarpı işlemi yapamadı yani.
  hayır ali kardeş. limitinizin ne olacağını çok yakın bir şekilde biliyordunuz ( ki federasyon fazla fazla limit vermiş hakkınız olmayan bir şekilde) ama bilerek geçtiniz. nasıl olsa eski başkanınız nihat ağbinin kıyak yapacağına emindiniz. olmadı çünkü diğer takımlar ( başta trabzon) izin vermedi.

  5-) zaten biliyorsun şampiyon olsan bile cl’ye gidemeyeceksin. yani suç federasyonda değil, cas davasını geri çektiğin uefa’da. ffp diyor adamlar. hadi aynısını isviçre televizyonunda yap, atarlan uefaya.

  6-) azizyıldırımı da suçlamasın ali koç. aziz yıldırım o finansal enkazı yaratırken sağında nihat ağbi solunda ali koç vardı. her şeyi beraber yaptınız, hatta ali koçun görevi fenerbahçenin kötü yönetildiğini medyadan saklayıp basını kontrol etmekti.

  bir şey daha farkettim. zengin çocukları kapasite ve donanımlarına göre takım seçiyor. demirören beşiktaşı, ali koç feneri, yaşıtları ali sabancı ise galatasarayı seçmiş.