• 2401
  son senelerde fenerbahce ile galatasaray arasinda ki nefret azalmisti. futbol, spor olarak bakiyorduk olaya, eskiden yapilan kavgalari, siddetli davranislari yanlis buluyorduk ve bir daha olmasin diye cabaliyorduk.

  bu yali cocugu geldiginden beri tekrar eski nefretli ve kinli günlerimize geri döndük sanirim.

  yemin ediyorum aziz yildirim'dan daha kör fanatik bu ali beyefendi.
 • 2403
  (bkz: konrtolünü yitirmiş zat vol.2)

  ben açıkcası bu sene fenerbahçe'nin öyle ya da böyle şampiyon yaptırılacağını düşünüyordum. hem nihat özdemir'in tff başkanı olması, hem emre belözoğlu'nun geri dönmesi, hem sezon başından beri yapılan hakem hataları, hem de zorlu center görüşmeleri bana bu şekilde düşündürüyordu. düşünsenize, bir kulüp hem federasyonu, hem merkez hakem kurulunu ele geçirmiş, hem de ligin en pislik ve en siyasete yakın oyuncularından emre'yi takımında barındırıyor. üstelik başkanı da ülkenin en zengin ailelerinden birine mensup. hal böyle olunca sene başından beri bize bu sene şampiyonluğu yedirmezler diyordum ki hala diyorum. ancak ali koç'un tavırları acaba dedirtiyor.

  ali koç tüm saha dışı şartlar kendi lehine iken takımını şampiyon yapamayacakmış gibi. kontrolünü tamamen yitirdi ve oraya, buraya saldırıyor. bunun tek sebebi olabilir. ligi istediği gibi dizayn edemedi ve bu durumda şampiyon olamayacağını düşünüyor. bu yüzden de kontrolsüz hareketlerde bulunuyor. para harcama limiti gibi bir konuya, nihat abi'si, ali koç'tan izin almadan evet demez. ne düşünüyorlardı bilmiyorum ama bu limitten galatasaray'ın zararlı çıkacağını düşündüler. ancak kendileri zararlı çıkınca değiştirmek istediler. bu sefer de kamuoyu baskısı olunca çark etmek zorunda kaldılar ve ilk darbeyi yediler. zorlu'da bu ligi dizayn etmeye kalktılar ama afişe olduklarından artık oradaki kararları da rafa kaldırmak zorunda kalacaklar. göz göre göre bu hatayı yaparlarsa büyük infial çıkar ki türk toplumunun en önemli oyalanma aracı futbola bu denli zarar vermek ilk önce siyasilerin işine gelmez. bu iki yol da başarısız olunca şimdi de camia kenetlenmesine oynuyor. bunun içinde suni düşman yaratmak zorunda. o da tabi ki galatasaray. düşünme yetilerini kullanmayan taraftarları da bu zokayı tabi ki yutacaklar. ancak bir iki kötü sonucun ardından bu yöntemin de işe yaramayacağını görecekler.

  ben hala tüm gücü elinde bulunduran fenerbahçe'nin sahada hiçbir gücü olmamasına rağmen şampiyon olacağını düşünüyorum. nihat özdemir, ali koç, emre belözoğlu, zekeriya alp gibi isimler bir araya gelmiş. inanılmaz hırslılar ve açlar. her türlü masabaşı oyununu yapmaktan çekinmezler. şampiyonluklarıni düşünmek doğal da ali koç'un kontrolünü yitirmesi masabaşında da işlerin iyi gitmediğine işaret bence. inşallah masabaşında da kaybedeler ve tarihin tozlu sayfalarına bu şer odağı gömülür.

  bir ihtimal daha var. ali koç ve damien comolli, derin galatasaray'ın adamları ve fenerbahçe'yi yok etmeye çalışıyorlar.*
 • 2405
  futbolda şike soruşturması adı altında devam eden duruşmanın bugün ki ayağında; duruşma çıkışı basına röportaj veren malum kulübün başkanı;

  --- alıntı ---

  ''bugün geldiğimiz noktada türkiye çok değişti, şimdi bu kahpe örgüte karşı olmak kolay. o gün köprüye ilk fenerbahçeliler çıktı, bunlar unutulmasın"

  https://tr.sputniknews.com/...-bunlar-unutulmasin/

  --- alıntı ---

  gibi deli saçması sözlerini basınla paylaşmıştır. herşeyi kendilerine mal etme ve gereksiz sahiplenme duyguları bu konuda da ağır basmıştır. sende rüzgarın estiği yöne göre yürüyormuşsun be ali. hayırlı işler.

  fetö çökertildikten sonra fenerbahçe'nin de çökmesi
 • 2406
  http://m.haber7.com/...enerbahceliler-cikti

  --- alıntı ---

  bugün geldiğimiz nokta da türkiye çok değişti, şimdi bu kahpe örgüte karşı olmak kolay. o gün köprüye ilk fenerbahçeliler çıktı, bunlar unutulmasın.

  --- alıntı ---

  sanırım burada bahsetmek istediği şey ilk biz karşı çıktık.

  yalnız unuttuğu nokta da şu fettullahçıların en güçlü olduğu dönemde en çok göz önünde olan takım kendi takımıydı. bizim hakanlı, arifli dönemden bahsedip duruyorlar. ama kendi tarihleri açısından en önemli maçlara çıktığı senelerde uğur boral, gökhan gönül, orhan şam ve tuncay şanlı gerçeklerini unutuyor. hakan şükür ile arif erdem' in yancısı olan, büyük kaptan dedikleri emre belözoğlu' nu ise hiç ağızlarına almıyorlar.

  ülkenin üstündeki korku iklimi kırıldıktan sonra, gerçek fettullahçılar yargılanırken tekrar göreceğiz nasıl tavır aldıklarını.
 • 2408
  http://m.haber7.com/...enerbahceliler-cikti

  --- alıntı ---

  bugün geldiğimiz nokta da türkiye çok değişti, şimdi bu kahpe örgüte karşı olmak kolay. o gün köprüye ilk fenerbahçeliler çıktı, bunlar unutulmasın.

  --- alıntı ---

  darbe girişimi başarılı olsa ''cemaatimizin düzenlediği organizasyonlara en çok sponsorluk desteği veren grup koç grubudur. sayın nihat özdemir'in 3 temmuz sürecinde dile getirdiği gibi bizim 25 milyon taraftarımız varsa bunun 2 2.5 milyonu cemaat mensubu kardeşlerimizdir.'' diyecekti.
 • 2411
  günahların takımına başkan olduğu gün yeniden centilmenlik diyerek bu paylaşımı yapmış balon. https://twitter.com/...979952077398016?s=21
  o zamandan bu zamana kadarki sürece baktığımızda galatasaray’ı uefa’ya şikayet et, galatasaray’ın almak istediği futbolculara salça ol, araya gir fiyat yükselt, galatasaray’ın teknik direktörüne kabadayı de, galatasaray’ı her fırsatta fetöcülükle suçlayan imalarda bulun, tff’nin harcama limiti kurallarına uyma ve uyan trabzonspor ve galatasaray’a uydular diye salla, zorlu center’da federasyon yetkilileriyle gizlice görüş... daha belki aklıma gelmeyen onlarca şey. türk futbol tarihinin en büyük balonu bu adam. bir gün topuklarını arkana vura vura kaçacaksın ali.
 • 2413
  (bkz: şamaroğlanı)
  ne büyüksün allahım.
  adam herhangi bir konu hakkında bir şey mi yumurtluyor, hoop akşamında ya da en geç ertesi günü çaaat diye bir olay patlayıp ağzının ortasına şamarı indiriyorsun.
  bir yanda;
  * cumhuriyet'in son kalesi fenerbahçe
  * arkasında duramayacakları şampiyonluk posteri yokmuş
  * 3 temmuz kumpası

  diğer yanda;
  * bekir irtegün ve itirafları, uğur boral, gökhan gönül, emre belözoğlu, orhan şam, zafer biryol
  * fetödan kaçan savcılarla her hafta dereağzında çift kale maçlar
  * en son nihat abilerinin çoluğu çocuğunun gözaltına alınması
  .....
  canın sıkıldığında bir bunlara bir de dediklerine bak bak gül...
 • 2414
  tff'nin tüm kulüplere sunduğu yapılandırma şartlarının kendilerine yaramadığını anlayarak, ziraat bankası yerine sahibi olduğu yapı kredi bankası ile yapılandırma yapan fenerbahçe başkanı. anladığım kadarıyla harcamaları da yapı kredi bankası denetleyecek.

  bu kısa vadede fenerbahçe'nin limit sınırlamasından, olası yaptırımlardan yırtması anlamına gelse de kulüp daha da zarar edeceğinden yolun sonu onlar için daha da kararmakta. ayrıca uefa sportif gelirleri göz önüne aldığından, babasının bankasından aldığı paranın o platformda bir kıymeti yok, gelişine 2+1 men yiyebilirler. gerçi uefa yetkililerine de üçer beşer birşeyler sıkabilir, emin değilim. malum patron çıldırdı.

  zekasız ezeli rakibimiz taraftarları ricardo rodriguez diye sevine dursun başkanları ayak üstü ilk dakikadan 60 milyon tl daha soktu*. adamlar altyapıdan oyuncu oynat, futbolcu sat, giderlerini düşür, bonservis ödeme, kiralık oyuncu al dedikçe zengin bebesi olduğundan olsa gerek şımardıkça şımarıyor.

  üç beş seneye kalmaz 600m euro borcuyla beraber fenerbahçe'yi koç holding bünyesine alacak vizyoner.
 • 2415
  ünal başkanım taşıma suyla değirmen dönmez derdi. şuan ali koç efendi baba parasıyla daha ne kadar götürebilecek bakalım. sürdürülebilir ekonomik program, şeffaflık derken fenerbahçe başka yollara doğru sapmaya başladı. basketbol takımı, futbol takımı tamamen koç holding tarafından finanse ediliyor. bu plansızlıkla umarım daha beter olacaklar.
 • 2421
  sen kalk koç ailesinin soyadını taşı. bu soyadın vermiş olduğu zenginlikten dolayı yurtdışında oku. sonra sana deneyim kazanman için bir firma müdürlüğü versinler, ardından koç holdingte koordinatör ol, yetmedi iletişim ve bilgi grubu başkanlığı; o da yetmedi genel kurul üyesi ol.

  mavi gözlü bir koç üyesi olduğu için yakışıklı desinler, kızların hayal ettiği adam desinler...

  sonra ansızın fenerbahçe sevdasına kapılıp başkan ol. her şey iyi gidecek derken tüm türkiyenin huzurunda galatasaray seni rezil etsin.

  koç soyadı her kapıyı açar ama şampiyonluk kupasının olduğu kapıyı açamaz. çünkü evsahibi biziz.

  ha bu arada ali kooçç başkan, fenerbahçe şamp... pardon pardon bir gülme tuttu.*
 • 2422
  50 yaşından sonra parayla her şeyi satın alamayacağını öğrenmiş, zenginliğin içine doğmuş bir başka beşer. hayat işte onca paran da olsa azim, inanç ve iradeye hiçbir zaman boyun eğdiremiyorsun.
  zengin diye kendisine toz kondurmayan yağcı bir tayfa var, tayfa dediysem öyle sıradan bir gemi tayfası da değil böyle transatlantik gemi tayfası gibi düşünün, o derece kalabalıklar, her neyse bu yağcı tayfa damien comolli istifa ettikten sonra tüm ihaleyi usta dil darbeleriyle comolli'ye yıkıp adamı çarmıha geldiler. "yok ali koç vizyonuyla avrupa'da başarılı olan sportif direktörlük sistemini türkiye'ye getirmiş de bu olgu türkiye'ye uymamış da, damien comolli yetersizmiş de, türkiye şartları buna müsaade etmemiş de vs. vs." ama nasıl yağlıyorlar aklınız hayaliniz almaz, yeter ki ali koç'un bariz başarısızlığı fark edilmesin.
  hayır, sanki comolli'yi ben getirdim, ali koç'tan başka herkes suçlu. insanımız ekseriyetle paraya ve güce tapardı ama özellikle bu arkadaş fenerbahçe başkanı olduktan sonra belirli bir kesim tarafından bu çıta inanılmaz bir seviyeye çıkartıldı.
 • 2424
  fener taraftarının zengin koca bulmuş karı gibi sarıldığı başarısız başkan. istediği kadar loser olsun, adamın zenginliği bunların ağızlarının suyunu akıtıyor. hatta kendisini eleştiren rakip takım taraftarına karşı kendisinin, bu taraftarların kulüplerini tek başına satın alabileceği iddiasında bulunup eleştirmememiz gerektiğini söylemeleri bu adam bir gün eşek cennetine gittiğinde 25 milyon fenerliye dul maaşı mı bağlanacak sorusunu uyandırıyor bende.
 • 2425
  trt’de konuşuyor.

  ligin cazibesini artırmamız gerekiyormuş... hmmm!!! leipzig’de oyuncu 300 bin euro’ya oynuyormuş, bizde 2 milyon alıyormuş... hmmmm!!!

  abi şu konuşmayı avrupada bir başkan yapsa kafasında huni ile karikatürünü yaparlar, bir sene de dalga geçerler. ülke futbolunu kurtaracakmış gibi tamamen “ben batıyorum, makas açılmasın” diye söylemleri var ki evlere şenlik. 3 yıl için vergi %40 olsun diyor. neden 3 yıl??? belki toparlanırız be konan..

  leipzig’e çamur atıp adamın bundesliga’da oynadığının ve transfer olmasının daha kolay olduğunun farkında değil sanırım. hayır transfermarkt’daki oyuncu değerleri ile ilgili kafamda bir şeyler var ama emin değil. yine de hiç bir şey olmamış bile olsa mutlaka bir şey olmuştur.